Skocz do zawartości

Przeswit


Lendio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam e91 ze sportowym dostosowaniem podwozia i M pakiet (progi zderzaki) i wydaje mi sie bardzo niskie.

 

Prosba do osob z takim zawieszeniem o porownanie wysokosci.

 

POmiar:

przed samym tylnym kolem przy koncowce progu wysokosc do ziemi ok 16cm

przed przednim kolem na koncowke progu wysokosc do ziemi ok 13cm

 

Moze zle opisalem, ale mierzylem mniej wiecej w miejscach gdzie w zwyklychj auta wpina sie podnosnik (moze tylko jeszcze bardziej na krawedzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przod 225/45/17

Tyl 255/40/17 lub 255/45/17 (niejestem pewny)

 

Porownujac do zdjec (wersji obnizonych w internece) mam wrazenie, ze tyl siedzi troszke nizej, ale to tylko fotki, dlatego pytam z ciekawosci jak jest u innych po zmierzeniu przed tylnym kolem od progu do ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie zmierzyc ?

 

Mam e91 lci z mpakietem na 17stkach. Świetny temat. Idę mierzyć. :)

 

... Pomiar z przodu - końcówka progu, tuż za przednim kołem 15 cm, pomiar z tylu - końcówka progu, tuż przed tylnym kołem 17 cm.

Edytowane przez vandoom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie zmierzyc ?

 

Mam e91 lci z mpakietem na 17stkach. Świetny temat. Idę mierzyć. :)

 

... Pomiar z przodu - końcówka progu, tuż za przednim kołem 15 cm, pomiar z tylu - końcówka progu, tuż przed tylnym kołem 17 cm.

 

CZyli mam przod ok 2 cm nizej tyl ok 1,5-2cm (mi wyszlo z tylu miedzy15-16cm) :shock: (jutro pomierze jeszcze raz dla potwierdzenia)

 

ja mam z przodu 13 cm a z tylu 16, opony 225/45/17 i delikatnie obnizone zawieszenie (eibach pro kit). Progi zwykle (nie mpak). W kazdym razie Twoj wynik wydaje mi sie w normie.

Mniejwiecej jak u mnie wychodzi.

 

 

Dzieki za pomiary, myslalem, ze moze mam cos kombinowane z zawiecha (wedlug vin - sportowe dostosowanie podwozia). Na zdjeciach w necie wydaja mi sie wyzsze m pakiety, ale to moze tylko fotki.

Jezdzi sie b.dobrze do sztywnosci niemam zadnych zastrzezeni, jedynie o zime sie boje troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie zmierzyc ?

 

Mam e91 lci z mpakietem na 17stkach. Świetny temat. Idę mierzyć. :)

 

... Pomiar z przodu - końcówka progu, tuż za przednim kołem 15 cm, pomiar z tylu - końcówka progu, tuż przed tylnym kołem 17 cm.

 

CZyli mam przod ok 2 cm nizej tyl ok 1,5-2cm (mi wyszlo z tylu miedzy15-16cm) :shock: (jutro pomierze jeszcze raz dla potwierdzenia)

 

ja mam z przodu 13 cm a z tylu 16, opony 225/45/17 i delikatnie obnizone zawieszenie (eibach pro kit). Progi zwykle (nie mpak). W kazdym razie Twoj wynik wydaje mi sie w normie.

Mniejwiecej jak u mnie wychodzi.

 

 

Dzieki za pomiary, myslalem, ze moze mam cos kombinowane z zawiecha (wedlug vin - sportowe dostosowanie podwozia). Na zdjeciach w necie wydaja mi sie wyzsze m pakiety, ale to moze tylko fotki.

Jezdzi sie b.dobrze do sztywnosci niemam zadnych zastrzezeni, jedynie o zime sie boje troche.

 

 

Wyniki podałem do krawędzi progu z tworzywa (m-pakiet), ale pod spodem, trochę głębiej od krawędzi są stalowe elementy wzmacniające i one są poniżej jakieś 1-1,5 cm od podanych przeze mnie wartości.

Dla mnie najbardziej niepokojący jest prześwit we wnęce na tylne koło, jest tam po prostu dość ciasno. Pomiędzy krawędzią nadkola, a oponą mam 3cm, czy ktoś mogłby to również przy okazji sprawdzić u siebie? Martwię się co będzie jak zapakuję się z rodzinką na wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie przejmuj się. Zima jechałem w góry w 4 osoby, bagażnik zapakowany po dach + bagaże we wnętrzu do tego 600litrowy box dachowy zawalony tak, ze ledwo się zamknął - jechało się super i ani razu zawieszenie nie dobilo, a jechaliśmy chwilami po bardzo kiepskich drogach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się. Zima jechałem w góry w 4 osoby, bagażnik zapakowany po dach + bagaże we wnętrzu do tego 600litrowy box dachowy zawalony tak, ze ledwo się zamknął - jechało się super i ani razu zawieszenie nie dobilo, a jechaliśmy chwilami po bardzo kiepskich drogach.

Czyli tragedii niema :) Mam drugie auto miejskie (zony) na bardzo zla pogode :D

 

Pmierzylem ponownie i

przod 12,5 tak zeby weszlo pod prog cm

tyl 15,5 j.w cm

 

Mam troche krzywa podloge w garazu, wiec +/- po 0,5 cm moga byc roznice bo auto nie zawsze stoi idealnie rowno

 

Porobilem kilka foto

http://images42.fotosik.pl/910/3ee58f4123291a4bmed.jpg

http://images40.fotosik.pl/2089/b48436381218e1cdmed.jpg

http://images33.fotosik.pl/705/1a298296e28cbd9cmed.jpg

http://images35.fotosik.pl/1951/7b2b061f67920176med.jpg

http://images35.fotosik.pl/1951/3201781a263f8154med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się. Zima jechałem w góry w 4 osoby, bagażnik zapakowany po dach + bagaże we wnętrzu do tego 600litrowy box dachowy zawalony tak, ze ledwo się zamknął - jechało się super i ani razu zawieszenie nie dobilo, a jechaliśmy chwilami po bardzo kiepskich drogach.

 

... no to było ostro :)

Ja mam mniej "bambetli" do spakowania (lato) więc wlałeś we mnie optymizm.

Stres mam, bo miałem parę lat wcześniej AR 159 z fabrycznie obniżonym zawieszeniem i na każdej koleinie siałem iskrami za autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 10 miesięcy temu...

Odkopię temat.

 

Samochód stoi na kołach 205/55 R16, wg nr vin jest standardowe zawieszenie, a prześwit jest następujący:

przed tylnym kołem przy końcówce progu wysokość do ziemi ok 13cm

przed przednim kołem przy końcówce progu wysokość do ziemi ok 11cm

 

Nie wiem co dokładnie zmienił poprzedni właściciel, ale czy wymiana samych sprężyn na standardowe wystarczy, żeby zwiększyć prześwit? Np te:

https://czescidobmw.pl/partscatalogue/rh3565-kyb-sprezyna-zawieszenia,11-RH3565-0085-00188--74022650.aspx

https://czescidobmw.pl/partscatalogue/rh6752-kyb-sprezyna-zawieszenia,11-RH6752-0085-00188--74032516.aspx

Edytowane przez KptB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że Efficient Dynamics mają obniżony prześwit? Ostatnio kolega wsiadł do mnie i stwierdził, że strasznie niski samochód w porównaniu do jego e90. Trochę zgłupiałem ale potem popatrzyłem w papiery i wpisane Efficient Dynamics. Poguglowałem i wyszło, że to niby wersja z niższym prześwitem? Mniejszy opór powietrza, bardziej eko i mniejsze spalanie. Prawda to?
www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, prawda to :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.