Skocz do zawartości

Głośno, głośniej, f30


kimi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 523
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja słyszę jak koła się toczą po asfalcie, nie nazwałbym tego wyciem jakimkolwiek. Pewnie dużo do powiedzenia mają tutaj opony.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy do czego się porównuje. Co decyduje o premium....cena czy marka. Marki nie-premium bywają sporo droższe niż marki premium i na jakiej podstawie dokonać porównania, że niby nie-premium z zasady, iż nie jest ma być głośniejsze ? Z drugiej strony jak się ma najtańsze premium do tego 2,3 razy droższego, czy w nim jest więcej tego premium czy tyle samo. Czy 3 ma być tak samo cicha jak 5 lub wyżej czy jednak mniej.... itd itp.

 

dB to dB i ma być cicho, ja to lubię. W moich obecnych samochodach jest....hmm dużo ciszej niż w innych zapewne, ale mogło by być lepiej. To jednak marki nie-premium za które zapłaciłem jak za markę premium ( jednak ). Jak będzie, zobaczę już w sierpniu.

 

Dramatu jednak się nie spodziewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F30-tka hałasuje ale wspomnianych objawów nie zaznałem :think:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz diesla i klekot Ci zagłusza ;) nie powiedziałem tego ze złośliwości, po prostu żeby to słyszeć wyłączam radio w aucie i jadę powolutku 20-30km/h na osiedlu i przy przyspieszaniu albo odpuszczeniu wrecz gazu słychać tak jakby silnik elektryczny jak to kolega określił.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W temacie głośności jeszcze. Ludzie na f30post stosują mniej lub bardziej chałupnicze sposoby wyciszenia swoich pojazdów. Jeden gość napisał, że zwrócił uwagę na otwór w lewym nadkolu, przez który przechodzi metalowy przewód (otwór jest dobrze widoczny po skręceniu lewego koła maksymalnie w lewo). Taki otwór również znajduje się w moim egzemplarzu (obrazek poniżej) :)

 

27854661130_920aa4b926_c.jpg

 

On zatkał ten otwór jakimś materiałem wygłuszającym i uzyskał podobno rewolucyjną poprawę. Zwrócił też uwagę, że część nadkola nie jest pryśnięta jakąś gumowatą substancją wygłuszającą (jaśniejszy pas, na wysokości otworu). Co ciekawsze, goście na f30post wrzucali zdjęcia swoich nadkoli i okazywało się, że mają takowe otwory różnych rozmiarów. U mnie jest taki jak u niego.

 

No dobra, ale ten otwór prowadzi do komory silnika. Jak może mieć wpływ na głośność w kabinie? :roll:

 

[edit] Okay, doczytałem późniejsze posty w wątku, to co ten człowiek wyprawiał dalej to prawdziwe voodoo :) nie ma tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadkola w f30 sa slabo wyciszone, warto zwracac uwage na glosnosc przy zakupie opon. Przy Bridgestone sa wyrazne odglosy toczenia, zagluszajace nawet klekot diesla.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej będzie za głośno ,może lepsza opona minimalnie zmniejszy odczucia akustyczne ale i tak szum wiatru pozostanie. Jakiś czas temu wyczytałem ze pomaga dołożenie dodatkowych uszczelek drzwi i... nie pomogło. Chyba trzeba rozbebeszyć całe auto i wygłuszyć i wówczas zostanie tylko do zrobienia coś z szybami które są cieńsze od starszych modeli. Tylko po co to wszystko jak kupując człowiek tego nie oczekiwał .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem ze swoją X3 na akcji serwisowej i zapytałem w serwisie o problemach szumów wiatru w modelach 3 i X3, na które skarży się wiele osób, pan stwierdził, że bez diagnozy to niewiele pomoże ale usłyszałem bardzo ciekawy komentarz, pan serwisant stwierdził, że jednym z powodów są mikro przetarcia na tej zamszowej uszczelce wokół drzwi które się robią poprzez chemie używane na myjniach :) sposobem jest naklejenie taśmy teflonowej na ramie samochodu, koszt ok 700PLN, koszt niemały jak na poprawianie fabryki i użytych materiałów. Szkoda słów na obecną jakość użytych materiałów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wiecie co.... po 2800 km trasie polska-czechy-austria-wlochy-niemcy-polska konkluzja jest taka, że z F30 jest wszystko w porządku, natomiast mamy w Polsce jakąś badziewną nawierzchnię. We włoszech w ogóle nie słychać szumu kół, samochód płynie. W niemczech na autostradzie ciąłem 240 i było ciszej niż 160 w Polsce. :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co.... po 2800 km trasie polska-czechy-austria-wlochy-niemcy-polska konkluzja jest taka, że z F30 jest wszystko w porządku, natomiast mamy w Polsce jakąś badziewną nawierzchnię. We włoszech w ogóle nie słychać szumu kół, samochód płynie. W niemczech na autostradzie ciąłem 240 i było ciszej niż 160 w Polsce. :shock:

 

Co w sumie sprowadza się do tego samego: słabe wyciszenie okolic kół.

W poprzednim samochodzie także byłem w stanie rozpoznać rodzaj asfaltu po dźwiękach dobiegających od kół (najgłośniejszy asfalt mają w Holandii). Do dnia, kiedy nakleiłem kawałek maty butylowej 20cmx20cm we właściwe miejsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy f30 i pochodnych:

 

Czy przy ok 140km zaczyna być słyszalne takie jakby wycie i czy bardziej je słychać jadąc pod wiatr i prawie w ogóle jadąc z wiatrem.

U mnie jest tak, że mijając ciężarówkę na autostracie wycie zanika i po jej minięciu znowu się pojawia.

Też tak macie?

 

Witam

Mam dokładnie taki sam problem po przekroczeniu pewnej prędkości zaczyna wydobywać się dziwny dźwięk z okolic lewej przedniej części samochodu takie brzęczenie i delikatne wibracje zależ to od prędkości albo inaczej siły wiatru...

Czy udało się ustalić co jest przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

A jak z hałasem w 4ce ? Czy to to samo ?

Wg mnie jest lepiej, pamietam, że na jeździe testowej F30 denerwował mnie hałas z okolicy lusterek pow. 160. U siebie niczego takiego nie zważyłem. Ogólnie uważam, że F36 jest bardzo dobrze wyciszone pomimo braku ramek w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 3 dni mialem zwykle opony w F30 i hałas był zbliżony/podobny co na RoF'ach.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jeżdżę na 19 calowych kołach . Szeroki profil i opory toczenia są większe, niż w a4 na 16 calowych kółkach. Na dziurach panel nawigacji potrafi lekutko zaskrzypieć...? To normalne?

f30 niestety tak. U mnie skrzypi niemal wszystko. F30 daleko do klasy premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.