Skocz do zawartości

F30 328i dźwięk silnika "cykanie"


kanst

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Panowie,

Pierwszy raz zakładam temat na forum, jestem zatem nieco zdenerwowany - nie chciałbym podpaść :D Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na nurtujący mnie problem. Od kilku dni jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem 328i :cool2: . Po kilkuset kilometrach zaznajamiania się z samochodem zauważyłem, że silnik wydaje taki dziwny ???szelest, szmer, cykanie??? Nie wiem jak dokładnie opisać zjawisko. Przy pracy na luzie nie występuje, a uaktywnia się od ok. 1.5tys. obrotów i wydaje mi się, że jego częstotliwość narasta wraz ze wzrostem tychże. W trakcie jazdy traci się zupełnie przy prędkości ok 90-100 km/h, zapewne zagłuszony przez szum powietrza. Przy jeździe z mniejszymi prędkościami przestaje "cykać" w momencie odpuszczania gazu, mam wrażenie, że ustaje kiedy na wyświetlaczu włącza się pasek ładowania akumulatora. Stąd moje pytanie, czy u Was też tak jest, czy może z moim autem jest coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak.

Najwieksza wada 328i wg mnie to jest dzwiek silnika.

Pierwszy raz jak gosc zapalil przy mnie testowy samochod myslalem ze to diesel ten dzwiek to jeden wielki dramat pozneij idzie sie przyzwyczaic

ale kultura pracy wg mnie tragiczna.

Stukanie wystepuje w moim egzemplarzu ale slyszalem 2 inne i bylo to samo wiec moze ''ten model tak ma'' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, to o co mi chodzi momentami do złudzenia przypomina klekota, czasami mam nawet wrażenie, że pod maską mam silnik z mojej poprzedniej 118d, w której szurał łańcuch. You Tube załadował już pierwszy film, nie wiem czy dacie radę usłyszeć ten dźwięk ( najlepiej ok. 42s), bo na żywo jest bardziej wyrazisty, tutaj zlewa się z tłem, ale wrzucam linka:

potem wrzucę drugą część filmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dźwięk jak w klekocie, ale na szczęście w środku tego tak nie słychać :D

Ostatnio nawet zadano mi pytanie jaka to wersja to powiedziałem że 316d :twisted:

Pytającemu wszystko się zgadzało tylko jak stwierdził jest bardzo miło zaskoczony dynamiką tego silnika :D

Kanst jak widzę jesteś z Katowic po których się codziennie kręcę. Możemy się spotkać i zobaczymy czy mamy podobne wrażenia "audio"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod Waszymi postami - uważam ze to jedyna wada tego motoru - odgłos na wolnych - czysty diesel.... a jak się rozkręci to wiertarka...

Chyba tak musi być. Zrobiłem ponad 15K km i nic się nie wyciszyło/uleżało a jadąc 328i wydawało mi się ze ładniej pracuje nawet od X-a...

 

No ale jak na wolnych on sobie pyka to serce boli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi, chyba rzeczywiście tak musi być, wsłuchałem się dzisiaj dokładniej przy rozgrzanym silniku i dźwięk nadal występuje choć jest zdecydowanie słabiej zaznaczony i nieco mniej upierdliwy :)

Conner001- to dobry pomysł żeby się spotkać, porównanie bezpośrednie jest zawsze najlepsze

Swoją drogą jak to się stało, że silnik z takim klangiem został jednym z 10 najlepszych silników roku? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej... no motor jest bardzo spoko. To jak on rozwija moment obrotowy od dołu jest jak najbardziej :cool2:

Jak jeździłem 328i to jeszcze bardziej mi się podobało.

Dźwięk silnika niestety nie może się podobać no ale zawsze coś za coś...

 

Generalnie jak się przesiadam z drugiego mocniejszego auta to naprawdę stwierdzam ze BMW nie musi się niczego wstydzić - auto jest bez kompleksow:)

Coraz bardziej lubię ten woź a początkowo miałem podejście ze biorę go raczej bez ekscytacji - ale teraz narasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jeśli chodzi o osiągi to jest mega, to jak zaczyna ciągnąć od samego dołu jest niesamowite. Jeśli zatem został wybrany do top 10 to znaczy, że niedomaganie dźwiękowe (bo to chyba też oceniają) jest drugo albo i trzeciorzędne względem możliwości i w związku z tym nie trzeba się chyba specjalnie nim przejmować :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, posłuchałem sobie M performance na Youtubie i miło mruczy. Co do "tykania" rozmawiałem z samym "mistrzem" serwisu w Bawarii w Katowicach i potwierdził, że "ten typ tak ma", a spowodowane jest to bezpośrednim wtryskiem - te wtryskiwacze są po prostu takie głośne. Powiedział też, że należy się zacząć martwić kiedy tykanie stałoby się nieregularne, jakby na dwa głosy, a jeśli wszystkie "biją" w jednym rytmie to wszystko jest OK.

Poszerzając wątek dźwiękowy, czy w Waszych samochodach też występuje jakiś taki metaliczny strzał w okolicy tłumika po ok. 30 sekundach od włączenia, ale tylko zimnego silnika? Bo jak się nagrzeje to kolejne rozruchy nie powodują już tego zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To u mnie przy wyłączonym radiu w kabinie słychać klekot. Są dwie opcje w takim razie... Albo u mnie dzieje się coś złego z wtryskiwaczami, albo Tobie przy każdym zatrzymaniu działa START/STOP :mrgreen:

Będę w serwisie to sprawdzę jak chodzi demówka, albo zapytam serwisanta i wmówię mu, że u innych ciszej chodzi i mają sprawdzić wtryskiwacze :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.