Skocz do zawartości

E46 320D naprawa podgrzewacza wody


AxlR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na początku chciałbym się przywitać, jestem już na forum jakiś czas ale to mój pierwszy temat na forum :)

Od stycznia tego roku posiadam BMW E46 320D 136kM Touring z sierpnia 2000r. Trochę w niego zainwestowałem, żeby doprowadzić maszynę do 100% sprawności. Ostatnio podpiąłem go pod kompa, żeby sprawdzić czy wszystko jest OK i jedyny błąd jaki wykazał komputer to niesprawny podgrzewacz wody. W weekend zabrałem się za jego demontaż, mając nadzieję, że płytka jest w miarę sprawna i wystarczą jakieś drobne zabiegi elektryczne ;p

Niestety po wymontowaniu nie wyglądało to najlepiej. Płytka jest przepalona i z tego co widziałem dwa tranzystory też się do niczego nie nadają (nie jestem elektrykiem więc przepraszam jeżeli coś pokręciłem :)) Poniżej przedstawiam zdjęcia płytki:

http://oi41.tinypic.com/308kuu9.jpg

http://oi41.tinypic.com/2qbzocl.jpg

 

Dodatkowo pozostałości spalenizny znalazły się na obudowie. W tym jakaś biała izolacja (pomiędzy płytką a obudową) jest nadpalona i sypię się jak przejechałem po nią palcem:

http://oi42.tinypic.com/2wphy5t.jpg

Czy na podstawie tych zdjęć jesteście w stanie stwierdzić czy da się uratować mój podgrzewacz (płytkę)? Może ktoś z forumowiczów zna się na tym i odpłatnie zajmie się moją płytką.

Jeżeli nie to co polecacie zrobić, na allegro można kupić podgrzewacz tylko pytanie jak długo pochodzi. Ewentualnie chętnie kupię sprawną płytkę do mojego podgrzewacza. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na pierwszy rzut oka to płytka do śmieci się nadaje. Spróbuj jeszcze wyczyścić tam gdzie jest przepalona płytka i zobacz jak to wygląda pod warstwą osadu. Jeśli ścieżki są w miarę kompletne to jest szansa, natomiast w przypadku czarnej dziury :mrgreen: ja bym się w to nie bawił.. Płytka jest dwustronna i nawet po poprawieniu ścieżek mogą powstać przebicia/zwarcia międzywarstwowe lub brak połączenia (przelotki,). poza tym tranzystor kompletnie zjarany mógł spowodować przepięcia w zasilaniu, co też mogło negatywnie wpłynąć na scalaki. moim zdaniem poszukaj nowego podgrzewacza.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie mial to po co bylby montowany ? Dla picu aby mialo sie co popsuc ? Pomysl troche prosze.... a odpowiedzi po co jest poszukaj bylo wałkowane milion razy

 

temp masz dobra, powinno byc 89-92 (w tym zakresie) ale kilka stopni nie robi roznicy....

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy te podgrzewacze sa tylko w dislach czy w benzynach tez,jezeli tez to czy ktos by mogl powiedziec gdzie mniej wiecej? z gory dzieki
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 podgrzewacze i w kazdym tranzysotry sa OK. Nie maja przebic, plytka wyglada OK rowniez. Luty przewodza.

 

Ale oba wywalaja blad...sprawdzilem i zadzialalo zabezpieczenie na grzalkach (zwarcie). Czy jesli je zlikwiduje (odegne membrame) to podgrzewacz bedzie dzialal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam uwalony podgrzewacz tylko nie wiem co w nim jest uszkodzone

ale nie widze szans żeby go wyciągnąć bez rozpinania węży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wymienilem u siebie na sprawny. Mam do oddania za symboliczny browar podgrzewacz, ktory wywalal zima blad. Plytka czysta, nic nie przypalone, nie wiem gdzie moze byc blad. Jak ktos chetny sie pobawic w regeneracje to zapraszam na PW. Osobiscie do odebrania wawa i okolice pruszkowa lub przesylka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.