Skocz do zawartości

Akcja serwisowa e46 2002-2003? Poduszki powietrzne.


pawel28

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

na jakiej podstawie nie chcę ci wydać auta? przecież to jest chore jak będą się upierać wezwij policję i tyle masz prawo zabrać auto i oddać do innego mechanika. jeśli to tylko wyciek to bym wsiadł i odjechał chyba że coś jest bardziej nie sprawne to wezwij lawetę ( możesz mieć assistance w ubezpieczeniu)
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, auta nie mają prawa Ci zatrzymać, więc lepiej zabieraj, bo przewody hamulcowe czy każdą inną część kupisz taniej poza ASO o robociźnie już nie wspomnę. No chyba, że doliczyć lawetę, to koszt może się wyrównać.

Chyba nawet w obecnych przepisach, niesprawny układ hamulcowy nie jest powodem do zatrzymania dowodu (decyzja diagnosty), co moim akurat jest idiotyczne, bo z pękniętą szybą auto nie przejdzie przeglądu, a z niesprawnymi hamulcami może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wedle przepisów pojazd, z którego wyciekają płyny nie może poruszać się po drodze..ale jak jest to wiadomo :wink: akurat z wyciekiem płynu hamulcowego nie ruszyłbym się z podwórka :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja to pamiętam w audi jak tylny zacisk padł tzn lało się z niego a nowy TRW 400zł to mechanik na 4mc zaślepił mi zacisk tak,że hamowanie miałem na 3 koła

 

Do mnie kiedyś taki cenciak przydzwonił na pasach, dobrze, że kobita co przechodziła w porę się zorientowała i zatrzymała bo koleś mnie przepchnął przez pasy. Okazało się, że nie miał w ogóle z przodu hamulców bo wężyki były obcięte i zaślepione. :duh: A jak przypadkiem po jakimś czasie trafiłem na niego w SKP to okazało się, że podchodził z 5x do przeglądu i nie przeszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odebrane...

W ramach sprostowania ostatniego wpisu coby nie tworzyć legend internetowych - Pan w ASO dał mi jasno do zrozumienia, że na kołach nie wyjadę, lawetę podstawić mogłem. Pomysłu jazdy z niesprawnym układem hamulcowym nie będę komentował :P

Jakby kogoś interesowało - części układu hamulcowego -390zł, robocizna + odpowietrzenie układu ABS/ASC -900zł... Ten rachunek to sobie dołożę do dokumentów samochodu, gdybym go kiedykolwiek sprzedawał to pokażę potencjalnemu kupcowi :D

 

Cytując klasyka: "Kto bogatemu zabroni!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponuję zmianę nazwy tematu. Auto z 03/2004, zwykły sedan 320d i zakwalifikowało się do wymiany. ASO Torun - 1,5h, wszystko przebiegło jak powinno.

To druga rzecz która mnie zaskoczyła, po wymianie chyba oryginalnej, sznurkowej odmy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Źle się wyraziłem. Myślałem o filtrze, bo spodziewałem się separatora w dieslu z 2004.

A taki filtr, który można nazwać sznurkowym był W M47 136km.

A co do akcji serwisowej - polecam. Kawka wypita, obejrzane fajne białe 428i czy xi. Do tego potwierdziłem wydrukiem

za free przebieg innego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mail do BMW Polska wysłałem i odpowiedź niestety twierdząca - kwalifikuję się wymiany.

Ja, tak na wszelki wypadek, zrobię sobie filmik mojego samochodu jak nic spod niego nie cieknie, jak rusza i hamuje.

Szczególnie, że w tym momencie już wydałem trochę pieniędzy w tym miesiącu i jadę na oparach. Nie ma co ryzykować. Nawet jeśli miesiąc temu przeszedłem przegląd techniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, nie boj sie, jak go umieli poskladac w fabryce to teraz ci go tez nie zepsuja :).

Jak ci pan Mieciu tarcze wymienia w podrzednym warsztacie to sie nie martwisz a tu ASO i problem?

Przeciez nie musisz w ogole jechac, przymusu nie ma! Jak masz wczesniej robic opinie rzeczoznawcy po to, zeby wymienic poduszke pasazera to ja bym to chyba olal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Źle się wyraziłem. Myślałem o filtrze, bo spodziewałem się separatora w dieslu z 2004.

A taki filtr, który można nazwać sznurkowym był W M47 136km.

A co do akcji serwisowej - polecam. Kawka wypita, obejrzane fajne białe 428i czy xi. Do tego potwierdziłem wydrukiem

za free przebieg innego auta.

 

http://samnaprawiam.com/sites/default/files/images/bmwodma%20%281%29.jpg

Widzi tu pan jakis sznurek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, nie boj sie, jak go umieli poskladac w fabryce to teraz ci go tez nie zepsuja :).

Jak ci pan Mieciu tarcze wymienia w podrzednym warsztacie to sie nie martwisz a tu ASO i problem?

Przeciez nie musisz w ogole jechac, przymusu nie ma! Jak masz wczesniej robic opinie rzeczoznawcy po to, zeby wymienic poduszke pasazera to ja bym to chyba olal.

Nie martwię się ponieważ mam znajomego mechanika, który naprawia moje 4 auto :) Nigdy nie wracałem do niego z reklamacją i zawsze jasno mi stwierdzał co jest do zrobienia "na już", "co może poczekać", a co jest "kosmetyką". Nigdy też nie naprawia najpierw, a potem woła pieniędzy. Zawsze konsultuje co ma robić.

Przymusu nie ma, ale w temacie ktoś się wypowiadał, że jednak mu się otworzyła. Skoro tak duża firma jak BMW organizuje akcję wymiany i za nią płaci to, IMHO, coś w tym musi być.

A ostrożności nigdy za wiele, vide post Lorn'a z 12 strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest akcja BMW tylko. Poczytaj w necie. Japońska firma, która robiła te poduszki dała ciała i jej prezes musiał wziąć to na klatę.

Oczywiście dla innych marek też robili.

 

Wychlałem im jedną kawę i dwa napoje, wymienili mi poduszkę, wyczyścili cały samochód i jeszcze przez godzinę ujeżdżałem X6 Md.

Gdzie tu ich zysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Japońska firma, która robiła te poduszki dała ciała i jej prezes musiał wziąć to na klatę.

Popełnił harakiri? :D

 

Napisałem wczoraj do ASO BMW w Kielcach zapytanie czy akcji podlega również rocznik 09/2004. Na razie bez odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Źle się wyraziłem. Myślałem o filtrze, bo spodziewałem się separatora w dieslu z 2004.

A taki filtr, który można nazwać sznurkowym był W M47 136km.

A co do akcji serwisowej - polecam. Kawka wypita, obejrzane fajne białe 428i czy xi. Do tego potwierdziłem wydrukiem

za free przebieg innego auta.

 

http://samnaprawiam.com/sites/default/files/images/bmwodma%20%281%29.jpg

Widzi tu pan jakis sznurek? :)

 

Tak widze. :) Choc zdjecie slabiutkiej jakosci. W tej gabkowej otulinie jest. Calkiem mozliwe ze mam jeszcze gdzies

w piwnicy. Za kilka dni moge wstawic lepsze foto jesli znajde, pozdrawiam :)

viewtopic.php?f=70&t=254770

http://samnaprawiam.com/poradniki-1265-filtr-odmy-w-320d-136km-wymiana-tanio-i-dobrze-e46.html

Ale to rzeczywiscie juz prehistoria ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychlałem im jedną kawę i dwa napoje, wymienili mi poduszkę, wyczyścili cały samochód i jeszcze przez godzinę ujeżdżałem X6 Md.

Dostałeś zastępczy, czy jazda próbna? Podejrzewam to drugie, zatem jestem ciekaw, czy umawiałeś się na nią wcześniej, czy dostałeś od ręki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastepczy. Zastepczy raczej w gre nie wchodzi na 2-3 godzinna akcje.

Poinformowali mnie, ze taksowke mi moga wezac jesli chce.

Tak, umawialem sie wczesniej. To byla taka akcja - jazda najnowszym X6 Md w kamuflarzu. Bardzo sobie ja zreszta chwale :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.