Skocz do zawartości

e46 330i wymiana oleju w skrzyni biegów.


zent

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest sens wymieniać olej w skrzyni biegów (man. 5 biegowa)? Jeśli tak, to czy olej zakupić oryg. w BMW, czy zastosować się do podpowiedzi ze strony castrola? Cena nie gra roli :mrgreen:, choć wymiana u mojego zufanego mechanika, bo "speców" z ASO omijam z daleka. I pytanie, czy moja skrzynia, to tzw. "sucha"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podstawowe pytanie jaką masz naklejkę na skrzyni. Jeśli żółta to ja bym brał z ASO. Tylko lipa bo trzeba 2 litry brać i trochę to kosztuje jak na olej. To jakis specialny produkt dla BMW i niby nie ma zamienników. Sytuacja jest inna niz z dyfrem gdzie są zamienniki i nawet dzwoniąc do ASO i pytając o olej do dyfra powiedzieli mi że dostane po prostu castrola w normalnym opakowaniu castrola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kanału da się zobaczyć naklejkę tej skrzyni? Jak dzwoniłem do ASO M-cars w Krak., to powiedzieli, że koszt oleju 1L 104 zł, a po podaniu nr VIN, że skrzynia tzw. "sucha". Pytam, bo jak źle kupię, to nie mogę zwrócić towaru :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kanału raczej nie da rady zobaczyć naklejki, wiem bo sam wymieniałem podporę wału i dopiero wtedy mogłem naklejkę żółtą zobaczyć u siebie - skrzynia 5 manual Edytowane przez mcgyver7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja posiadam e46 z 2.8 automatyczna skrzynia biegow i tez sie balem wymiany oleju w skrzyni nie wiedzialem co zrobic i moj mechanik ktory dla mnie jest naprawde zaufany wymienil mi olej za jakies 500 zl okolo nie jeste pewien ile dokladnie mnie skasowal moe byc i nawet 400 zl tylko e do mnie kolo 8 l oleju chyba wchodzilo a w aso powiedzieli mi ponad tys zl za sam olej i filtry -.- a z tego co ja sie dowiedzialem od jednej osoby to olej jaki niby jest zalecany w mojej skryni mozna kupic za 60 zl chyba litr w serwisie audi a w bmw kosztuje ponad 130 l za litr wiec mala roznica jest ;d wiec osobiscie polecilbym mojego mechanika jesli chodzi o wymiane oleju w skrzyni naprawde facet sie zna nie jest to jakis mechanik ktory pokazuje co on to nie jest a nic nie potrafi... zawsze jak mam jakis problem z autem ide do niego o rade mowie co sie dzieje i zazwyczaj trafia w 100%:) skad jestes? jesli z krk to do chrzanowa masz 50km w jena strone to nie jest w sumie tak daleko;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zent...wyluzuj. Olej za 200 pln?

 

zobacz za ile kupisz skrzynię

http://allegro.pl/bmw-e46-330i-e39-530i-525i-m54-skrzynia-biegow-i3157097663.html ...w razie awarii, która na 99,99% u Ciebie nie wystąpi.

 

 

Uprzedzasz reakcję mojego mechanika :) Ma termin II inspekcji i pomyślałem też o wymianie oleju w "skrzyni", ale czy przy 109 000 km jest sens to robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile 109 masz ;D ja zrobilem autem 120 tys i wymienilem;D a ogonie przebieg 320 tys mam :)

 

A wiesz jaka jest różnica między skrzynią manualną a automatyczną? Taka jak między krzesłem, a krzesłem elektrycznym.

 

A co do przebiegu zenta...jakbyś dał za e46 ponad 70 tys też byś wątpliwości nie miał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Mam pytanie co do automatycznej skrzyni biegow w e46 325i 192km, otoz po zakupie auta zrobilem jakies 3-4tys km i niedawno zaczelo sie dziac cos dziwnego. Mianowicie przy 80km/h i wiecej na 5 biegu auto jak musi jechac pod gorke, lub jest dobrze zaladowane i dodaje troche gazu tak zeby nie redukowac to zaczyna swirowac skrzynia i nie wie jaki ma bieg wybrac chyba. Gdy dodam gazu wiecej tak ze zredukuje to jest ok, idzie jak po masle. Czasem zdarza sie to takze przy 3biegu ale tylko przy niskich obrotach jak chce przyspieszyc bez reduckji. Przy ostatniej trasie mialem maly problem bo przy przelaczeniu z drugiego biegu na trzeci skrzynia sie zablokowala, wlaczyla tryb awaryjny i zamulila na maksa. Po wylaczeniu i wlaczeniu ponownie skrzynia byla w normalnym trybie i jechala. Sprawdzilem komputerem bledy i byl 3, 49, 56 co wskazuja na zbyt niskie cisnienie oleju, sprawdz poziom. Kilka osob znajomych powiedzialo ze to program skrzyni i trzeba wgrac na nowo soft. Ja do tego sprawdzilem w ksiazce i nie nikt nigdy nie wymienial oleju wiec chce sie za to zabrac i tu powstaje pytanie. Gdzie sie dolewa olej do automatu w e46 325i? Znalalem na dole korek do sprawdzania poziomu i olej sie wylewa, co prawda czarny i mocno przezroczysty ale jest. Niestety nie znalazlem korka wlewowego. Do tego czy moge prosic o pomoc jaki mam olej i gdzie go dostac wraz z uszczelka miski i filtrem w Warszawie i okolicach?

Moze macie inne teorie co do tych zachowan, moze ktos juz tez tak mial. Przebieg 220tys. potwierdzony

Z gory dziekuje za pomoc i podpowiedzi.

Ponizej zdjecia skrzyni:

http://img191.imageshack.us/img191/6788/pkcc.jpg

http://img542.imageshack.us/img542/1245/ku5t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek, który znalazłeś jest korkiem wlewowo/spustowym/przelewowym....

 

 

http://www.bmwtips.com/tipsntricks/Tranny/chart.htm

czyli tym samym korkiem bocznym od dolu skrzyni zalwamy nowy olej? Nie ma zadnego korka od gory czy od boku?

Znalazlem jaki olej, a czy wiecie gdzie mozna dostac pewnej jakosci olej w Warszawie? Inter-cars?

I jeszcze jedno, co oznacza: "Use the DIS or the MODIC to determine the transmission temperature"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale tera patrząc na diagram http://www.bmwtips.com/tipsntricks/Tranny/SD92-114.pdf - to z tym jednym korkiem to byłem w błędzie, czyli reasumując jest korek spustowo/wlewowy i z boku wg diagramu przelewowy...

 

Tu masz DiY co prawda skrzyni GM viewtopic.php?f=15&t=122945 ale zasada wymiany ta sama.

DIS jest jest softem diagnostycznym BMW...

 

..."It is preferred to check the transmission fluid level at 30°C, this way

the transmission will hold extra oil versus topping off at 50°C.

If the transmission temperature rises above 50°C during the fluid level

checking procedure, the resulting oil level will be too low.

Have necessary equipment, oil pump and transmission fluid available

before starting the fluid level checking procedure. ..."

 

http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi - wklep sobie vin o zobacz ile oleju wchodzi

 

http://www.superolej.otwarte24.pl/34,Mobil-ATF-71141-butelka-1-litr pierwszy lepszy link z googla

http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem dzis nowy filtr i uszczelke w salonie a olej mam odlozony w sklepie (udalo mi sie dogadac i zostanie mi odlane z tej oryginalnej 20L banki 10L ktore potrzebuje :8) ).

Wlasciwie mam juz wszystkie graty, przejrzalem manuala i kilka filmikow w necie (w tym oryginalny ZF) i postanowilem, ze zrobie od razu nowa foto relacje dla posiadaczy skrzyni ZF na przyszlosc :)

Jedyna rzecz jaka mnie martwi to dalej nie moge znalezc informacji jak sprawdzic temperature oleju w skrzyni na zegarach (niestety nie mam kabla do komputera) :mad2: .

Czy ktos moglby podrzucic informacje jak to zrobic lub uzyczyc kabel na jeden/dwa dni i pokazac jak to sprawdzac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Uprzedzasz reakcję mojego mechanika :) Ma termin II inspekcji i pomyślałem też o wymianie oleju w "skrzyni", ale czy przy 109 000 km jest sens to robic?

 

:mrgreen: Za dużo jeździsz na wstecznym biegu bo mieliśmy podobne przebiegi, a teraz mnie dobiło do 143kkm, a Tobie jakoś "ubywa". :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za trzy lata może dobije do Twoich aktualnych odczytów licznika :mrgreen: Przy sprzedaży będę musiał pomyśleć o korekcie dodatniej przebiegu, bo już teraz czuję się jak kosmita. Edytowane przez zent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do przebiegu zenta...jakbyś dał za e46 ponad 70 tys też byś wątpliwości nie miał. :)

A kiedy on dał to 70 tys. zł za to E46? Bo jak teraz to nawet za faktyczny przebieg to przepłacił o jakąś 1/3 kwoty 70 tys. zł. Nie dałem mu pieniędzy na to auto więc to jego sprawa, wyraziłem tylko swoją opinię. Przebieg realny. Moje jest z 2004 r. Jakbym kupił ją nówkę z salonu i robił przebiegi takie jak teraz czyli 15 tys. km/rok to miałaby najechane około 135 tys. km. Cenę mógłbym wywalić nawet 100 tys. zł ale co z tego jak auto ma już 9 lat i przy sytuacji obecnej na rynku to dzwoniliby do mnie chyba wyśmiać taką kwotę. Inna sprawa jakby wziął ją ktoś z rodziny. To tyle tytułem tego małego off topa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to zent kupil ją w końcu 2008r i dał prawie 16 tys euro. Doliczcie akcyzę.

 

Zent podał kiedyś publicznie kwotę za którą kupił więc chyba mnie nie zruga za to że "ujawniam ważne dane"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zruga, nie :lol: Wszelkie info jest na forum. Dokładnie dałem 16900 euro w grudniu 2008 z przebiegiem 78000km + zbójecka akcyza 9500 zł. Tak, przepłaciłem, ale kto bogatemu zabroni :mrgreen: Generalnie polecam takie zakupy w DE, kto chce mieć spokój z eksploatacją samochodu, choć mogłem urwać 1600 zł gdybym zrezygnował z gwarancji, tzw. europlus ..., która nie działa w Polsce. :mad2: Fakt, nie jesteśmy w UE. :duh: Edytowane przez zent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.