Skocz do zawartości

e34 jakie felgi na lato?


MaLIK3232

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czeka mnie kupno koła. Myślałem nad 17, bo boję się, że 18 wytłuką zawieszenie? Obcenie mam zwykle stalowe bmw. Macie jakieś pomysły ciekawego koła ewentualnie może się dogadamy? Budżet do +/- 1000

Jaki rozmiar najlepiej? Na co zwracać szczególną uwagę przy kupnie?

Edytowane przez MaLIK3232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tocze na remotecach 16. Moim zdaniem wieksze niż 16 cali to juz troche przesada do tego auta. E34 to nie VW Golf, ktory musi porzyciagac uwage felgami ;) no chyba, ze ktos po prostu bardzo lubi jak mu twardo pod tylkiem ;)

ja mam cos takiego: http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/30/97/14/75/3097147590 do czarnego auta i wyglada to bardzo przyzwoicie. Oczywiscie nie wmuszam nic, tylko wypowiadam swoje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak chcesz wystylizować auto..jak dla mnie te felgi Schnitzera sa paskudne...a na pewno nie pasują do e34. Te remoteci sa całkiem fajne, sam takich szukałem, bardzo fajnie wyglądają BBS takie plecione coś pod BBS RC style 5 bodajże http://www.euromcars.com/parts/e30m3/wheels/05-17-07/st5sw2.htm

Fenomenalnie wyglądają na każdym BMW:)

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie marzą

Styling 37

M Parallelspeiche

albo

Styling 23

M-Kontur

albo

Styling 21

M System II

albo

Styling 65

M Doppelspeiche

to moje typy ;)

natomiast ja na lato mam tylko; Styling 4 Vielspeiche ponieważ niestety nie stać mnie na takie fele a wole sobie poprawić zawieche itp ; )

ps; z tego co slyszalem nie polecam chinskich bo szybko sie gna ; ] http://felgenkatalog.auto-treff.com/

Profesjonalna modyfikacja oraz regeneracja reflektorów BMW + sklep xenon

htps://web.facebook.com/proretrofit/ Zapraszam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wnioskuję to najlepiej uderzać w wyroby BMW :) Co do rozmiaru jaki preferujecie najkorzystniejszy i dla oka i zawieszenia ?

Tak z ciekawości to koło 18" z ET 20, badź mniejszym to wchodzi bez problemu gładko, czy trzeba coś kombinować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem za 16" jak najbardziej z racji komfortu. 17' i wyżej prezentują się oczywiście lepiej ale jednak traci się przyjemność z jazdy, chyba że ktoś lubi tłuczenie dupy po naszych drogach na niskim profilu.

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście napisać jakie rozmiary macie w e34 i jakie są wystarczające felg, pod jakim rozmiarem mniej wiecej szukać? Rozstaw śrub 5x120 ; szerokość 7,5 albo 8x17 albo 18" i ET 20 ; taka rozmiarówka będzie w porządku ?

 

tak jak ktoś wyżej napisał, zależy w jakim stylu chcesz utrzymać auto, do e34 da się zalożyć naprawde ladne szerokie kółko. masz mniej wiecej jakis upatrzony wzor? dane felg ktore podales beda pasowaly z tym ze efekt bedzie lepszy z troche mniejszym et i szersza felga niz 8j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co uważacie o tych z linku? Opony jak nówki. Fajna sprawa z tym, że tylnę są szersze, fajnie wygląda oś. Ranty na lustro tylko zrobić.

http://tablica.pl/oferta/felgi-z-rantem-17-ate-bmw-e-32-36-34-opony-gratis-5x120-CID5-IDZps9.html#acfa0a35d8;r:;s:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Propozycja całkiem ciekawa z tyłu szersza, super bardzo dobrze się to prezentuje na aucie. Małe jajeczko by się pzydało i gitara, kolor zawsze można zmienić wedle upodobań.

Moja rada stwórz własny styl, zrób to wszystko według własnych upodobań i w miarę możliwości jeśli chodzi o koszty. To twoje auto i tobie ma się podobać

 

Bym zapomniał zapodaj fotki jak już coś znajdziesz

Sztuką jest zabić muchę boczną szybą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Znalazłem borbetki, które od zawsze mi się podobały. Nie są to 17 tak jak chciałem, ale 16 też ujdzie i jak wiadomo "zdrowiej" dla zawieszenia. Sprzedawca mówi, że są proste, a to najważniejsze. Wizualnie spolerował bym porządnie ten rancik a gwiazdę pomalował na czarny połysk. Ubolewam tylko nad oponami. Sprzedawca pisze, że 2 są ok, a 2 jeszcze sezon przejeździ. Możecie mi napisać z grubsza jaki koszt byłby nowych opon, albo używanych jeżeli orientujecie się po ile chodzą i jaki rozmiar najlepiej?

Ogólnie to warto pakować się w taki interes z oponami na rok? Czekam na opinie ;)

http://tablica.pl/oferta/borbet-a-5x120-16-rant-zamiana-CID5-ID24cIj.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie już że na 17-kach tak twardo pod tyłkiem i zero komfortu - to tylko 2,5cm więcej od 16". Wszystko zależy jaki profil opony. Jak będzie profil 20 na 16" to będzie ok? Nie będzie i nikt mnie nie przekona że jest inaczej.

Z doświadczenia podpowiem że na 225/45/17 można na prawdę komfortowo jeździć E34. Ale jeśli 17" to radzę kupić z dobrymi oponami bo są sporo droższe od 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica jest i tyle. Miedzy 16", a 17". 225/45/17 to jest maks co wejdzie do E34. Ja mam 225/55/16 i jest wiele lepiej. To tez jest maks co wejdzie do E34. Moze wyglada gorzej, ale jakos nie ciagnie mnie do 17". Moze w przyszlosci. Zalezy, kto jak jezdzi, do czego uzywa auta, w jakich warunkach... Czasem mnie smiesza wpisy typu "Ja jezdze na 18" i jest dobrze". Pewnie, jak sie wyjezdza autem na wieczor zeby pokrazyc po miescie bez celu, a jedyny obowiazek to powolny dojazd do pracy i do tego bez mega kraweznikow i dziur to mozna i na oponach cienkich jak papier jezdzic. Ja samochodu uzywam ciagle, 365dni w roku. Zima, nie zima, zaspy nie zaspy, czy mroz czy upal jade, do supermarketu, do lekarza z dzieckiem, do roboty czy w trase. I nie wyobrazam sobie jazdy na duzych felgach, bo poprostu nie mam czasu cackac sie z nimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziennie robię od 100 do 150km po Warszawie i "jest dobrze". Możesz wierzyć lub nie - to Twoja sprawa. W zimę używam stalowych 15" i po zmianie jakoś nie odczułem spadku komfortu w aucie, a uwierz mi że jeśli bym odczuł to nie wahał bym się zmienić na mniejsze. Proponuje najpierw się przejechać a później komentować :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawada jest taka do jazdy po polskich drogach max to 225/55/16 wieksze felgi to do na niemieckie drogi albo do szwajcarii mialem wszystkie rozmiary od 205/65/15 po kola z m5 235/45/17 tyl 255/40/17 - jazda 20km/h po dziurach. jesli chcesz sie lansowac do zakladaj 18 i wyzej cali i opone jak papier jesli chcesz jezdzic jak "normalny uzytkownik dorg polskich" to niestety to maks 225/55/16 inaczej kup "złotą" karte u wulkanizaotra bo z felg kwadraty zostana i kregoslup Ci siadzie bo w e39 nawet 18cali jest komfort ok bo jezdzilem ale w e34 to dramat...e34 jezdzi super na 15 i 16calowych kolach reszta to taczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

ja mam takie i nie pasują do mojej bmw e34 ,chętnie się zamienie bo kupiłem i leża ,moze mozna je jakoś załóżyc ?

Parametry: Szerokość: 7J

16" orginalne oem bmw et 46

otwór centrujący: 72,5 mm

rozstaw śrub 5 x 120

do zobaczenia na olx ID ogłoszenia: 158890241

sory ale jestem tu pierwszy raz i nie wiem jak złączyc zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.