Skocz do zawartości

Zawieszenie M-pakiet, a seryjne. Jak rozpoznać?


David18b

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Rozkodowałem VIN u mnie i wyszło, że z fabryki wyjechało na zawieszeniu z m-pakietu i chciałbym się dowiedzieć i sprawdzić u mnie czy jeszcze ono faktycznie tam jest czy jednak ktoś już się go pozbył. Moje auto faktycznie siedzi niżej niż porównywałem z inną na mieście albo tak mi się tylko zdawało i na drodze czuć, że jest sztywna. Jeszcze co zauważyłem, że z przodu na kielichach od góry widać jakby było coś do regulacji na imbusa chyba, czy jest w ogóle możliwa taka regulacja zawieszenia. Jutro dodam jeszcze zdjęcie jak to u mnie wygląda.

 

Edit: Jeszcze chciałbym się dowiedzieć co to jest to S288A LEICHTMETALLRAEDER

http://img255.imageshack.us/img255/4003/eafsdf.jpg

http://img22.imageshack.us/img22/742/dsc00049cb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja również mam Mtechnika u Siebie ale nie zauważyłem żadnej regulacji na imbusa :shock: Bankowo powinieneś posiadać amortyzatory o krótszym skoku niż seryjne oraz krótsze i twardsze sprężyny,ale tego bez rozbierania raczej nie stwierdzisz. Stabilizator również Mtechniku jest nieco grubszy niż w serii, bodajże 1-2mm na średnicy.

 

I pamiętaj zawieszenie posiada nazwę Mtechnik, a mpakietowe to możesz mieć zderzaki albo lusterka :D

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Stabilizator przedni ma kilka średnic:

23mm - standardowy stab dla zwykłych zawiasów.

24mm - wersja Europa Środkowa lub pakiet złe drogi lub M Podwozie sportowe I

25mm - wersja M Podwozie sportowe II

27mm - wersja tylko dla M5

 

Reszta gratów z zawiasu M Technik to już kwestia rozbierania i lookania po numerach. Inaczej nie sprawdzisz co masz dokładnie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam Mtechnik i u mnie auto stoi dużo niżej , jak będę miał czas to zrobię foto i Ci wyślę .

Zdecydowanie mam mniejszy prześwit pomiędzy oponą ,a nadkolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie na m-technik tył trochę niżej leży, ale możliwe, że butla go ciągnie, albo mam już trochę wylatane amortyzatory - ale narazie nic nie cieknie ani nie stuka.

 

W jakim rozmiarze masz koła na zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja w swoim aucie także mam kod S704A M SPORTFAHRWERK czyli M Podwozie.

Amorki wymieniałem z przodu jako standardowe do tego modelu.

Tak patrząc na moje autko to jakoś niżej siedzi niż kolegi David18b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mtechnik obniża auto o 20mm stąd te różnice w wysokości w porównaniu do seryjnego zawiasu. Krótsze są sprężyny(twardsze) oraz amortyzatory
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich

 

Podłącze się pod temat, otóż mam podwozie M w e39 530d i niestety pękła mi sprężyna z tyłu. Znalezienie takiej używanej graniczy z cudem. Moje pytanie czy można zamontować zamiennie kompletne kolumny z M5?

ewentualnie czy zna ktoś wymiary oryginalnych sprężyn od podwozia sportowego żebym wiedział czego szukać.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny z M5 mogą nie pasować..to wesja V8.

Spreżyny MTech dobierane są wg.VIN-u pod konkretną wersje silnikową,wiec szukając używek musisz szukac od M57.

Koleś mój ma do sprzedania MTechy od 530d z 2002r,ale niestety komplet.

Pojedyńczo nie wiem,czy uda Ci się kupic...

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.