Skocz do zawartości

e39 530d automat- metaliczne stuki w silniku


krz221

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, tak na szybko napiszę bo czasu jest mało. Miałem zajebiście podobny klekot do tego z filmików i opisów, pojawił się nagle. Po powrocie z roboty zgasiłem silnik bez żadnych objawów, na drugi dzień rano po odpaleniu klekotało lekko na jałowym, a po dodaniu gazu masakraaa! Już szukałem dostawcy wtrysków, i umawiałem wizytę w warsztacie, ale szef stwierdził żeby podjechać to posłucha. Tak zrobiłem, wjechałem na warsztat, wcisnąłem gaz i diagnoza na ucho była szybka: "poduszka silnika". Podnieśli auto na podnośniku podłożyli kantówkę z deską pod miskę opuścili delikatnie, tak że silnik się podniósł i jakież było moje zdziwienie, zero klekotania. Dodam że odczuć poza słuchowymi nie było żadnych, zero drgań, puknięć i podobnych sytuacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 354
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

sprawdze to na oko poduszki wyglądają ok. podstawie silnik i zobaczymy. twoje stukanie również było cykliczne? równe z obrotami silnika? u mnie na zimnym silniku z rana przez pierwsze 30sekund nic nie stuka może to poduszka po prawej stronie jest walnięta. tam jest jakaś olejowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja miała miejsce ponad rok temu ale w 99% były to identyczne odgłosy. Pamiętam, że jak się szybko wchodziło na obroty to miało się wrażenie, że padły wszystkie wtryski, rozrząd i co najmniej panewki na raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej panowie. Podstawianie dechy pod miskę olejową na chodzącym silniku to głupi pomysł. Jak chcecie sprawdzać poduszki, to lepiej ogarnijcie je wzrokowo.

 

Nie wiem w prawdzie czemu miałby poduszki stukać, ale jak już chcecie sprawdzać, to przynajmniej nie popsujecie nic :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Widzę że temat stoi w miejscu.

Ja z tym stukiem zrobiłem jekieś 6tys.

Jak stukało tak stuka raz głośnie raz ciszej.

Czekam co będzie dalej. Mechanik mówi że tylko rozbiórka dołu da konkretną odpowiedź , bo góra sprawdzona tzn wtryski samorególatory napinacz łańcuch itp.

Auto nie kopci pali ok.8-9l a nie jeżdżę wolno .

Jak korbowód wyjdzie bokiem to przeszczep serca z anglika.

Wyjdzie na to sama co remont.

Mam jednak nadzieję że to jakaś pierdoła i ktoś to odkryje.

Trochę niechce mi się wierzyć w ten przytarty tłok.

Ale nie mówię nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie na razie brak, więcej jeżdżę niż się przejmuję, i ciągle zastanawiam się czy umawiać się z mechanikiem czy jechać na sprawdzanie, podmianę wtrysków do jakiejś firmy co się tym zajmują.

 

mała ciekawostka,

 

http://ww.w.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=205195&start=0 normalnie dałbym urwany korbowód i zajechane panewki, a to wtrysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na razie brak, więcej jeżdżę niż się przejmuję, i ciągle zastanawiam się czy umawiać się z mechanikiem

Nie umawiaj się z mechanikiem tylko z mechaniczką.U mnie stukało i żaden mechanik nie wiedział o co chodzi,podjechałem do pani i wszystko wyregulowała.Wtryski leją jak trzeba :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
podjechałem do pani i wszystko wyregulowała.Wtryski leją jak trzeba :mrgreen: :mrgreen:

Jak ładna była to nie dziwię się, że zlałeś się jak trzeba :mrgreen:

Jeszcze po odpowiedniej regulacji :wink:

Jakby takowa specjalistka była w okolicy to jasne że bym pojechał do niej na sprawdzenie wtrysku :D

No nie gadaj.

To mało takich jest :shock:

Memory 5 i nawet same przyjdą sprawdzić Ci wtrysk :mrgreen:

 

 

 

 

 

 

I jak leje też :mrgreen:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.