Skocz do zawartości

[E39] 5XX Odpalanie auta w bardzo mroźne dni-opinie


danielxc717

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dziwi mnie jedna rzecz: czemu tak nie chcecie nowoczesnych maszyn? Przecież te ikarusy to nawet nie jest poprzednia epoka, tylko jeszcze wcześniejsza.

w Ikarusie siedzi się tak wysoko że nie dość że wszystko z góry widzisz to jeszcze jak osobówka idzie na czołowe to nie musisz nawet nóg podnosić :D

a w tych nowoczesnych siedzisz nisko , nic nie widzisz ,prawym lustrem możesz kogoś zabić na chodniku , wszyscy ci pier... na uchem bo kabiny nie ma tylko szyba , latem gorąco lub jak klima to zimno a zimą zimno i szyba ciągle paruje

w Ikarusie rozrusznik , kompresor i alternator masz tak zamontowane że wymiana na zimnym silniku to 5 minut roboty a nowe wozy jak padną to nawet miesiąc stoją bo części tak drogie że nie ma nic na zapas tylko na bieżąco szukają i kupują

co do miłości do BMW i autobusu to od początku miałem na kierownicy emblemat BMW taki z maski na dwa bolce no i w końcu po 22latach znaczek miesiąc temu mi ukradli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mnie tam pasjonują autobusy, sam mam w planach zacząć robić prawko na autobus, a potem pośmigać czymś większym :wink:

W dodatku zawsze to lepiej posłuchać czegoś od "starych wyjadaczy" (tutaj ukłony do Cichego i Dajana) niż siedzieć na necie i czytać biadolenia po forach jaka to zła jest komunikacja miejska, jakie te autobusy to graty etc.

Więc ja proponuję pociągnąć temat dalej, MOD chyba aż tak daleko - do 4 strony - nie zagląda :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
bo przeważnie kończy się na sexie albo autobusach :mrgreen:

Albo sexie w autobusie :mrgreen:

Chłopaki mają pewnie tak z tego samego powodu, dla którego ja nie chcę E60 za nic.

Dokładnie tak :cool2:

To jest KLASYK!!!

I żaden plastikowy cywilizowany produkowany obecnie autobus mu nie dorówna.

Na Ikarusie jeździł prawie cały świat-był to tak dobry, bezawaryjny i przede wszystkim wytrzymały autobus.Ten kto jeździł chociaż raz tym autobusem nie zapomni go nigdy.

w Ikarusie siedzi się tak wysoko że nie dość że wszystko z góry widzisz

To jest to!!!Jeszcze dodam,że w tych naszych Płockich "Bizonkach" każde wdepnięcie gazu w podłogę to przeżycie i czujesz tą moc.Jest to jazda niczym M5 :mrgreen: A wydech ma lepszy bo czasami sypie ogniem jak się sadzy nazbiera :mrgreen: .

Ryk silnika jest z niczym nieporównywalny!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No i są jeszcze dwie bardzo ważne zalety.

1.Brak ŻADNYCH problemów przy wyjeżdżaniu z zatok.Tym idzie się prawie w ciemno i nie ma takiego co by nie ustąpił bo się tego po prostu boją,a tymi cywilizowanymi to nas olewają bo wiedzą,że szkoda nam autobusów.A często wychodzi jeszcze,że autobus jest szybszy szczególnie zimową porą kiedy to molęgi jeżdżą po 30 na godzinę.

A to fotka dla tych którzy cwaniaczą lewym pasem 60 na godzinę i blokują drogę autobusowi miejskiemu :mrgreen: .Bo myślą że jak nie wypuszczę autobusu to będę pierwszy.

BŁĄD!!!! :D :D :D

http://images50.fotosik.pl/1789/37c4dcf66168e4b0med.jpg

I nie jest to wcale wyjątkowa sytuacja :cool2:no więc............mogę czasami zgasić uśmiech nie jednemu w osobowce.Ha ha.

Kiedyś zamknąłem nim szafę,ale to ze 2-3 lata temu było-teraz to nie wiem :mrgreen: ,no ale wróćmy do Ikarusa.

2.280-tka podczas skręcania na skrzyżowaniu wchodzi bardzo ciasno,ze względu na środkową oś napędową i skrętną z tyłu.Nie trzeba wyrzucać go praktycznie w ogóle tak jak zwykłych 12-stek o pchaczach nie sposób zapomnieć.Jak to ja mówię "wchodzi jak dziecko"

Ale Ikarus ma też jedną bardzo poważną wadę czyli zaletę nr 2.Bardzo ciężko nim ruszyć w kopnym śniegu-po prostu ślizga się.No i zimą na bardzo śliskiej drodze przeważnie wyłączało się retarder bo czasami przegub chciał wyprzedzić całą resztę :wink:

Trochę OT się zrobił ..

A co można więcej dodać w temacie [E39] 5XX Odpalanie auta w bardzo mroźne dni-opinie ???????Już chyba nic.

Zresztą czym rożni się uruchamianie w zimę BMW od innego samochodu? To nie prom kosmiczny tylko takie samo auto jak miliony innych.

Chciałem oddzielny dział do "luźnych gadek i rozmów" nie związanych szczegółowo z marką.Ale niestety!!! Władze BMW Klub Pl. nie wyraziły zgody na taki dział,bo jak tłumaczą "to niezgodne z regulaminem".

Nie mówię żeby dział taki służył do samego pieprzenia głupot.Ale tak jak tu popisaliśmy trochę z kol. Dajanem o autobusach to podejrzewam,że niektóre osoby zaciekawi i zainteresuje.

Pozdro dla wszystkich.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przeważnie kończy się na sexie albo autobusach :mrgreen:

Albo sexie w autobusie :mrgreen:

Chłopaki mają pewnie tak z tego samego powodu, dla którego ja nie chcę E60 za nic.

Dokładnie tak :cool2:

To jest KLASYK!!!

I żaden plastikowy cywilizowany produkowany obecnie autobus mu nie dorówna.

Na Ikarusie jeździł prawie cały świat-był to tak dobry, bezawaryjny i przede wszystkim wytrzymały autobus.Ten kto jeździł chociaż raz tym autobusem nie zapomni go nigdy.

w Ikarusie siedzi się tak wysoko że nie dość że wszystko z góry widzisz

To jest to!!!Jeszcze dodam,że w tych naszych Płockich "Bizonkach" każde wdepnięcie gazu w podłogę to przeżycie i czujesz tą moc.Jest to jazda niczym M5 :mrgreen: A wydech ma lepszy bo czasami sypie ogniem jak się sadzy nazbiera :mrgreen: .

Ryk silnika jest z niczym nieporównywalny!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No i są jeszcze dwie bardzo ważne zalety.

1.Brak ŻADNYCH problemów przy wyjeżdżaniu z zatok.Tym idzie się prawie w ciemno i nie ma takiego co by nie ustąpił bo się tego po prostu boją,a tymi cywilizowanymi to nas olewają bo wiedzą,że szkoda nam autobusów.A często wychodzi jeszcze,że autobus jest szybszy szczególnie zimową porą kiedy to molęgi jeżdżą po 30 na godzinę.

A to fotka dla tych którzy cwaniaczą lewym pasem 60 na godzinę i blokują drogę autobusowi miejskiemu :mrgreen: .Bo myślą że jak nie wypuszczę autobusu to będę pierwszy.

BŁĄD!!!! :D :D :D

http://images50.fotosik.pl/1789/37c4dcf66168e4b0med.jpg

I nie jest to wcale wyjątkowa sytuacja :cool2:no więc............mogę czasami zgasić uśmiech nie jednemu w osobowce.Ha ha.

Kiedyś zamknąłem nim szafę,ale to ze 2-3 lata temu było-teraz to nie wiem :mrgreen: ,no ale wróćmy do Ikarusa.

2.280-tka podczas skręcania na skrzyżowaniu wchodzi bardzo ciasno,ze względu na środkową oś napędową i skrętną z tyłu.Nie trzeba wyrzucać go praktycznie w ogóle tak jak zwykłych 12-stek o pchaczach nie sposób zapomnieć.Jak to ja mówię "wchodzi jak dziecko"

Ale Ikarus ma też jedną bardzo poważną wadę czyli zaletę nr 2.Bardzo ciężko nim ruszyć w kopnym śniegu-po prostu ślizga się.No i zimą na bardzo śliskiej drodze przeważnie wyłączało się retarder bo czasami przegub chciał wyprzedzić całą resztę :wink:

Trochę OT się zrobił ..

A co można więcej dodać w temacie [E39] 5XX Odpalanie auta w bardzo mroźne dni-opinie ???????Już chyba nic.

Zresztą czym rożni się uruchamianie w zimę BMW od innego samochodu? To nie prom kosmiczny tylko takie samo auto jak miliony innych.

Chciałem oddzielny dział do "luźnych gadek i rozmów" nie związanych szczegółowo z marką.Ale niestety!!! Władze BMW Klub Pl. nie wyraziły zgody na taki dział,bo jak tłumaczą "to niezgodne z regulaminem".

Nie mówię żeby dział taki służył do samego pieprzenia głupot.Ale tak jak tu popisaliśmy trochę z kol. Dajanem o autobusach to podejrzewam,że niektóre osoby zaciekawi i zainteresuje.

Pozdro dla wszystkich.

bajka :cool2: moim zdaniem zajefajnie się czyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
latem gorąco

Coś wiem o tym :?

http://images35.fotosik.pl/1750/e2a17c77f9ede1d0med.jpg

To trzeba jeszcze pomnożyć przez ilość godzin i ilość dni w które siedzi się w takiej temperaturze.

Na focie to i tak klimat umiarkowany :mrgreen: Rekordowa zanotowana temp. u mnie 2 lata temu to 56*C (inny termometr taki zaokienny,bo ten był za skromny).

A co mi tam.

Kupiłem sobie Berlieta na poprawę humoru :mrgreen: .

Tj. PR110 :D

http://images39.fotosik.pl/1880/0133e00a08a67fc5med.jpg

Edytowane przez CICHY525
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zrób jeszcze makietę swojej trasy i w wolne dni będziesz mógł jeździć modelem po pokoju :mrgreen: Oczywiście bez urazy Paweł :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie mam wolnych dni :mrgreen:

Na tyle tras co wykręcę to na same makiety musiał bym z hektar ziemi kupić.

Myślałem,że każesz zrobić mi wielki format i przykleić na ścianie.

Wiemy o co kaman :P

Zmysłowa jest :modlitwa:

"Trzymam kurs,sprawdzam czy mam puls" :mrgreen:

A propo chyba największy mróz jak narazie tej nocy nam się szykuje.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie pamiętam gdzie to wrzucałem (dziś nie kontaktuję za bardzo).

Moja przy -20 rano tak odpalała bez żadnych dodatków do paliwa itp. I nie manewrowałem wtedy prostownikiem też.

I proszę nie sugerować się komentarzami, bo zarzucano mi odpalanie na ciepłym :) Kąt kamery daje iluzję.

 

Wydaje mi się, że tak właśnie powinna palić E39 530d, chociaż może komuś pali lepiej? Jakiś filmik dla porównania? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na tym filmiku widać, że auto było odpalone wcześniej. Nie jet żadna iluzja. Na filmiku w trybie pełno ekranowym widać dokładnie, że wskazówka się podnosi po przekręceniu kluczyka na zapłon :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tak właśnie powinna palić E39 530d, chociaż może komuś pali lepiej? Jakiś filmik dla porównania? :)

 

Pali dobrze- tylko kontrolka ciśnienia oleju gaśnie z lekkim opóźnieniem,dla tego z początku lekko zaklekotała.A na jakim oleju jeździsz?

Dzisiaj postaram się wrzucić jak moja pali.Dwa dni stoi nie śmigana.

Na razie pędzę rozpalać wędzarkę :lol:

Będzie prawdziwa wędlinka na święta 8-)

Edytowane przez bogi124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym nie widać działania świec żarowych, więc była już wcześniej odpalana.

przecież widać kontrolkę

http://www.directtraffic.pl/tl_files/clickad/zaufali_nam_small/bmw.pnghttp://kernest.fm.interia.pl/strzalka_w_lewo.gif. Zobacz link ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

http://www.youtube.com/user/RadekFiliks/videos?flow=grid&view=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci wierzę bo u mnie jest identycznie.Przed chwilą odpalałem po dwóch dniach bunię i wskazówka temperatury drgnęła tak samo jak u Ciebie mimo że silnik zmrożony.Więc koledzy wyżej -ostrożnie z tymi podejrzeniami o oszustwo. :)

Jak się ogarnę :mrgreen: to wrzucę filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm najlepiej nagrać jeszcze raz filmik tylko tak, żeby obiektyw był na wprost wskazówki temp. :D

ewentualnie nagrać z odblokowanym testem nr7 gdzie będzie pokazywało temperaturę cieczy

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wreszcie zgrać,bo miałem z tym problemy :) Aku jest 12letnie więc ledwo zaskoczył,przy -25 pali tak samo tylko świece grzeją się 3s. dłużej.Jak widać wskazówka też drgnęła mimo że silnik nie był odpalany od dwóch dni http://www.fotosik.pl/video/2fad0ea62a50fc88.html Dwie sekundy po odpaleniu załączyło się webasto co słychać pod koniec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wreszcie zgrać,bo miałem z tym problemy :) Aku jest 12letnie więc ledwo zaskoczył,przy -25 pali tak samo tylko świece grzeją się 3s. dłużej.Jak widać wskazówka też drgnęła mimo że silnik nie był odpalany od dwóch dni http://www.fotosik.pl/video/2fad0ea62a50fc88.html Dwie sekundy po odpaleniu załączyło się webasto co słychać pod koniec.

 

FAKE! FAKE! :wink:

 

Przeca pisałem, że albo złudzenie albo nie wiem co :) Nie chciałoby mi się bawić przy takiej lodówie, jak wtedy była :)

 

Shit, u mnie chyba webasto nie działa... Jeszcze nigdy nie słyszałem dźwięku innego niż progówka i silnik. Czyli musi być je słychać aż? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak zdecyduję się jutro jechać do pracy "bubu" to też nakręcę jak odpala.

Podejrzewam że nie powinno być problemu.Autko nie ruszane będzie od 6 dni,a ostatnio są u mnie ekstra mrozy.

Dziś zastałem taki mróz we wnętrzu pojazdu służbowego.

http://images41.fotosik.pl/1885/cbcca503dc593bd4med.jpg

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.