Skocz do zawartości

Akumulator jaka pojemność i gdzie go szukać


Shockwave

Rekomendowane odpowiedzi

Jako świeżak staję przed trudnym zadaniem wymiany akumulatora bo już doczytałem ze to objaw gdy resetuje sie data z godzina + licznik spalania i dzienny licznik kilometrów

2 szybkie pytania.

 

1) Jaki akumulator kupić do E70 - jaka pojemnośc oraz jaki prąd rozruchowy - ewentualnie co polecacie ? na forum jest o aku do E53 ale ja nie mam pojęcia czy jest taki sam w E70 jak w E53

2) gdzie znajduje sie ten akumulator bo pod maską go nie wyniuchałem i czy po odpięciu klem i zmianie aku nie będzie innych problemów ? tzn kodowanie radia etc.

 

Jeszcze 1 ... Co sobie ustawie lewe lusterko w dobrej pozycji to po wylaczniu auta samo sie ustawia inaczej , jakby powraca do jakiegoś fabrycznego ustawienia - to tez wina aku ? jak zapamiętac ustawienie lusterka aby po wylaczeniu i wlaczeniu auta bylo w pozycji jakiej je ustwawilem ?

 

P.S W prawym lusterku nie dziala mi regulacja szklem góra/dół (prawo/lewo chodzi) jaka może byc przyczyna i gdzie (poza ASO) moge się z tym udać aby naprawić.

sorki ,że tutaj pytam ale nie chce zakładać nowego tematu., bo w ostatnim czasie tylko ja zakładam w dziale E70 :P

Edytowane przez Shockwave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przelacznik. przesuniety w l;ewo steruje lewym lusterkiem , jak przesune w praw to steruje prawym, ale tylko prawo lewo szklo chodzi, gora/dol nie dziala ,tak jakby silniczek byl spalony czy cos takiego.

 

Jaka powinien miec aku pojemnosc?

 

Mam biały akumulator (nie AGM) ale w standardzie nie bylo webasto - natomiast teraz jest dołożone. wiec zastanawiam sie czy kupic agm czy nie ? czy ktos w okolicy krakowa moz ezakodowac taka zmiane w E 70 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem w instrukvji ( mam oryginalna po polsku) Niestety nie ma nic o wymianie akumulatora ani o jego pojemności najlepsze jest to ,że nie ma tej informacjio na samym akumulatorze!

 

ciekaw tez jestem jaki maksymalnie duzy akumulator tam wejdzie, nie usmiecha mi sie kupowac akumulatora w serwisie za 1580!!

 

Wstepnie ustalilem ze akumulator powinien byc 90AH 900A AGM - info z Bawaria motors Warszawa

Edytowane przez Shockwave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Akumulator jest w bagażniku między zderzakiem a wnęką na koło lub schowkiem pod podłogą.

Trzeba zdjąć ten duży czarny plastik nr. 18 pod linkiem.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=FF41&mospid=50139&btnr=51_6347&hg=51&fg=65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie każda firma/sklep ma katalog na podstawie której idzie bez problemu dobrać rozmiar i moc. Co do Marki - Bosche bardzo chwalone, ale też się niemiłosiernie cenią (aż za bardzo). Jeśli chcesz oszczędzić to możesz wziąć, któregoś z nowszych jenoxów albo innych polskich na przykład. Też Ci parę lat wytrzyma, a oszczędzisz połowę kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W zasadzie każda firma/sklep ma katalog na podstawie której idzie bez problemu dobrać rozmiar i moc. Co do Marki - Bosche bardzo chwalone, ale też się niemiłosiernie cenią (aż za bardzo). Jeśli chcesz oszczędzić to możesz wziąć, któregoś z nowszych jenoxów albo innych polskich na przykład. Też Ci parę lat wytrzyma, a oszczędzisz połowę kasy.

Witam,

ale co momentem wymiany, tj. czy trzeba go jakoś kodować

i co pozostałymi funkcjami komputera, czy wymaga jakieś podpinania pod komp ?

Pytam bo też muszę wymienić, ładowałem kilka godzin jak mi powiedział z człowiek z ASO

ale jednak po 3 dniach już pokazuje komunikat dziwny o braku czegoś tam

i skontaktuj się z ASO BMW.

Więc ponawiam pytanie do kolegów, bo faktycznie w instrukcjach jakie poczytałem nic na ten temat,

chyba że coś przeoczyłem, a w ASO faktycznie 1600,00 PLN.

Jeszcze takiej chorej ceny za akumulator nie słyszałem.

Pozdrawiam

Trzeba pamiętać, że głowa jest do myślenia

a tyłek do siedzenia.

Nie należy tego zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jesli zmieniasz aku to bedziesz potrzebowal:

 

1) rejestracji aku jesli wymieniasz na taki sam

2) kodowania jesli wymieniasz na inny (inne parametry)

3) czasem samochod nie pokazuje bledow, wiec niczego dodatkowego nie potrzebujesz

 

1 i 2 moze byc zrobione przez kogokolwiek z odpowiednim oprogramowaniem / sprzetem

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda..

Link, pod którym można dobrać akumulator (w tym przypadku Centry). Wymiary, pojemność, prąd rozruchu

 

http://webshop-cs.tecdoc.net/centra/?language=PL&country=PL#

 

Pozdrawiam

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zmieniasz aku to bedziesz potrzebowal:

 

1) rejestracji aku jesli wymieniasz na taki sam

2) kodowania jesli wymieniasz na inny (inne parametry)

3) czasem samochod nie pokazuje bledow, wiec niczego dodatkowego nie potrzebujesz

 

1 i 2 moze byc zrobione przez kogokolwiek z odpowiednim oprogramowaniem / sprzetem

Dzięki,

czyli jednak sam tu nic nie podziałam.

Pozdrawiam

Trzeba pamiętać, że głowa jest do myślenia

a tyłek do siedzenia.

Nie należy tego zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

Trochę późno się włączam, ale ciekaw jestem jak poszło z tym akumulatorem?

Ja zmieniałem już 2 razy, niestety 3 - 3,5 roku i co chwila choinka na zegarach, trochę prądu nasze autka potrzebują. Pierwsza wymiana na Bosch S4, 3 lata i złom, teraz wrzuciłem ukraiński Westa 100 Ah 800A, użytkownicy bardzo je chwalą, cena 350 do 500 (są czerwone i żółte, ale w środku podobno to samo) i Westa daje 3 lata gwarancji, a Pan sprzedawca stwierdził, że reklamacji brak, więc mam taki na pokładzie.

 

Po wymianie aku pełna choinka na zegarach, zawieszenie nie chodzi, 4x4 nie chodzi, wspomaganie nie chodzi, po przejechaniu 50 - 100m kontrolki gasną i wszystko zaczyna działać normalnie, ustawiasz datę, godzinę i nie ma śladu po wymianie, żadnych komputerów i opowieści o potrzebie kodowania czegokolwiek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem w ASO na ori żelowy.

Nie pamiętam dokładnie kosztu ale coś chyba 1,7 tyś.

Poprzedni też był taki, od zjechania z taśmy, służył 6 latek.

Trzeba pamiętać, że głowa jest do myślenia

a tyłek do siedzenia.

Nie należy tego zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka firma produkuje teraz dla BMW akumulatory?

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taki: Centra Futura CA1000 / 100AH 900A. Ja mam taki i nie mam powodów do narzekania. Idealnie pasuje, cena przystępna, 3 lata gwarancji jak by coś się działo.

 

Nigdy nie miałem problemów z akumulatorem centry. Mam nadzieję że jakość tych akumulatorów została na tym samym poziomie co kiedyś.

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • 2 miesiące temu...
Witam, trzy lata temu włożyłem do BMW E70 3.0d nowy akumulator S4 013 Bosch 12V 95Ah Type 019 S4013 i niestety po dwóch latach użytkowania zaczęły się pojawiać dziwne informacje na desce i kontrolki zaraz po odpaleniu, a teraz czasami nie zakręci rano. Moje pytanie to gdzie mam szukać informacji jaki był ori akumulator, czy ktoś na forum poda mi tą informację po vin.? Postanowiłem zakupić nowy OEM jest droższy, ale z tego co piszecie na forum to wytrzymuje średnio 6 lat. Jeśli ktoś z Was panowie posiada taką wiedzę na ten temat to proszę o odp. I jeszcze chciałem zapytać czy nie powinien być to AGM?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ i wielkość akumulatora możesz podejrzeć NCS Expertem



Na 99% siedział tam AGM, bo aku jest w bagażniku (w kabinie). Akumulatory AGM gdy są sprawne nie wydzielają gazów / par, przez co są bardziej bezpieczne dla pasażerów auta.

Dodatkowo po wymianie na nowy koniecznie jest zarejestrowanie tejże wymiany przez INPA / ISTA. W przeciwnym wypadku auto nie będzie doładowywać go poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.