Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie tolerują gaz. Cewka do r6 kosztuje 130-150,- oczywiście markowy zamiennik.

 

Tylko to x6 się robi 800zł, a świecie plus kable w obecnym samochodzie to ~200zł... :(

 

Ile taki egzemplarz powinien kosztować? Konkretnie chodzi o nadwozie, silnik, wyposażenie...

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320ci-coupe-m-pakiet-skory-alu19csl-niemiec-ID6zzEYV.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Chłopaki jeszcze tak na szybko chociąz ze zdjęć i opisu, co sądzicie o tej sztuce z linku? Jest dosyć blisko i juz zarejestrowana i gaz posiada..

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-bmw-e46-320i-150km-gaz-gwarancja-CID5-IDqzerD.html#9c685fcca6

pozdrawiam

Tyle wymian przy 180k km?

W ostatnim czasie zostało wymienione: kompletne zawieszenie przód, amortyzatory tył, termostat, tuleje na wahaczach tył (ustawiana była zbieżność)

Oczywiście żart, bo wiek robi swoje, ale przebieg jest komiczny..zmienione tylne lampy oraz jest poliftowy zbiornik na płyn spryskiwaczy.

 

Wszystkie tolerują gaz. Cewka do r6 kosztuje 130-150,- oczywiście markowy zamiennik.

 

Tylko to x6 się robi 800zł, a świecie plus kable w obecnym samochodzie to ~200zł... :(

To po co zmieniać? :lol:

Ile taki egzemplarz powinien kosztować? Konkretnie chodzi o nadwozie, silnik, wyposażenie...

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320ci-coupe-m-pakiet-skory-alu19csl-niemiec-ID6zzEYV.html

Jak bezwypadkowy to jakieś 25k..poliftowe 2005 czarne coupe w m-pakiecie z r6 to nie tani temat. Przydałoby się zdjęcie pod maską.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Ile taki egzemplarz powinien kosztować? Konkretnie chodzi o nadwozie, silnik, wyposażenie...

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320ci-coupe-m-pakiet-skory-alu19csl-niemiec-ID6zzEYV.html

Jak bezwypadkowy to jakieś 25k..poliftowe 2005 czarne coupe w m-pakiecie z r6 to nie tani temat. Przydałoby się zdjęcie pod maską.

 

I przydałby się też VIN. Przebieg to jak zawsze loteria, niektóre benzyny trzaskają je niczym diesle, tu tylko bogata historia w ASO mogłaby pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Można szukać :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

front247, jak dopuszczasz silniki do mocy 170KM to ja bym wybierał jednak między 6 cylindrówkami:

 

M52TU B20 - 150 koni - pojemność: 1991 (2,0L) - lata montażu: 1998–2000 - oznaczenie modelu: E46 320i

M52TU B25 - 170 koni - pojemność: 2494 (2,5L) - lata montażu: 1998–2000 - oznaczenie modelu: E46 323i

 

Chyba ten pierwszy by najlepiej podpasował z racji względnie małej pojemności.

Uwaga! Te dwa powyższe (oraz legendarny już M52TU B28 2,8L) były montowane tylko w przedliftach. W poliftach były już te przedstawione poniżej (zdarzały się one także w końcówce produkcji przedliftów). Podsumowując: silniki z rodziny M52TU to tylko i wyłącznie przedlifty, silniki z rodziny M54 to głównie (ale nie tylko) polifty.

 

M54 B22 - 170 koni - pojemność: 2171 (2,2L) - lata montażu: 2000–2005 - oznaczenie modelu: E46 320i

To najmniejsza pojemność w nowszych egzemplarzach szesciocylindrowych

 

I na koniec silnik, nad którym warto się zastanowić, bo masz tu taką samą pojemność jak w 323i (2,5L), ale 22KM więcej, no i młodszy rocznik auta.

M54 B25 - 192 koni - pojemność: 2494 (2,5L) - lata montażu: 2000–2005 - oznaczenie modelu: E46 325i

Ja taki mam (w przedliftowej budzie) i sobie chwalę. :P

 

A skoro doszliśmy do pojemności 2,5L to tuż za rogiem czają się już:

M52TU B28 (2,8L) - tylko przedlifty

M54 B30 (3,0L)

 

:lol: :lol: :lol:

Edytowane przez artur03061982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie popraw małego byka :P bo napisałeś że w przedliftach m54tu :P

 

a co do 6 cylindrów, czy to 2.0 czy 3.0 spalą tyle samo.

 

Miedzy 9-15 niezależnie od pojemności ale zależnie od uzytkowania, nadwozia, skrzyni biegów.

 

Serio 2.0 150 koni spali tyle samo co 2.8 193 km. Dokładnie te same koszty utrzymania, tyle samo oleju, świec, cewek itp. Jedyne różnice to wieksze hamulce, może wieksze OC.

 

miałem 2.8 i według mnie jak na pojemność pali bardzo mało. Miałem to w LPG to nie przekroczyłem 13l. A miałem przed tym silnik innej z innej marki 1.8 to też brał sobie 11-12lpg wiec różnicy nie odczułem po zmianie :)

 

przedlifty silnikowo są troszkę lepsze, ale to też zależy jak trafisz ale nie ma stresu że bedzie brać olej czy coś.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moje 328ia w mieście, na krótkich odcinkach wciąga 17l lpg :P w danych jest bodajże 15,1l pb, więc nie chce mi się wierzyć, że komuś przy takiej typowo miejskiej jeździe spala 13l lpg, sorry :8) te widełki 9-15, trzeba rozciągnąć na 7 (tak realne) do hmmm, nawet nie wiem, ale 20 jakbym się trochę postarał na pewno jest do zrobienia :wink: niedawno pomagałem kupić 330cia i chłopak w mieście nie może zejść poniżej 20l a nie jest to metropolia, tylko trzeba wziąć poprawkę, że to dość młoda osoba i na pewno korzysta z możliwości silnika :cool2:

To tak w woli wyjaśnienia żeby ktoś nie zaczął myśleć, że ma coś nie tak z autem. Znam opowiastki jak 330xda touring po Warszawie spala 8,5-9l, więc jestem dość uczulony :twisted:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Za kilka miesięcy chcę kupić BMW E46 sedan albo coupe w wersji Mpakiet. Chciałbym się dowiedzieć na co zwracać uwagę przy zakupie tego konkretnego modelu i ile trzeba wydać na zadbany egzemplarz. Interesują mnie tylko zadbane samochody, z dobrym wyposażeniem. Celuję w roczniki 2003-2005 z silnikiem 2.0D 150KM ( wiem, że 3.0D jest o wiele lepszy, ale trochę obawiam się kosztów eksploatacji). Jakie macie opinie na temat tego modelu i silnika, czy może odpuścić i wybrać jakiś inny? Z góry dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bardzo dobry silnik, jak trafisz na zadbaną sztukę to będziesz zadowolony. Mam e46 z tym silnikiem 7 lat i złego słowa nie powiem. Do zweryfikowania stan wtryskiwaczy, turbiny, dwumasy, układu przeniesienia napędu (stuki), koła pasowego oraz ogniska rdzy. Ładnego sedana znajdziesz za około 15k a coupe to trudniejsza sprawa i spokojnie 20k trzeba mieć, poliftowe coupe trzymają dobrze cenę. Sporo zależy od przeszłości wypadkowej oraz wyposażenia.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Też nie powiem złego słowa o 2.0d 150KM, znanym jako M47N, a jeżdżę czwarty rok. Żwawy i pali kropelkę. Kupiłem zadbanego, kosztował swoje ale i tak trzeba było trochę włożyć (akumulator, zimówki, koło pasowe, poduszki pod silnikiem i skrzynią, w zeszłym roku regeneracja turbiny); w środku też sporo zmieniłem, doposażyłem w co chciałem i jestem b. zadowolony. Choruję na e92 ale szkoda mi się tej pozbywać, bo najechane ledwo powyżej 170tys. km i już się 2 kolegów pyta kiedy sprzedaję :roll: Ale ja swojego na pewno za 15k bym nie puścił.

Słuchaj Mańka, sprawdź o czym pisze, a też będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus,

Nie bardzo wiem gdzie zadac to pytanie, a nie chce zakladac osobnego tematu wiec napiszu tutaj:

Kilka miesiecy temu kupilem e46 w sedanie, trafila sie ladna sztuka z n42b20 wiec sie skusilem. Domyslnie mial to byc samochod na kilka miesiecy i potem przesiadka na e90 ale stwierdzilem ostatnio, ze w sumie nie ma sensu zmieniac samochodu bo nie jezdze jakos duzo. A skoro zostaje to fajnie gdyby chodzil jak w zegarku - postanowilem wiec zawczasu zregenerowac silnik, zeby nie rozczarowac sie kiedys przykro w najmniej oczekiwanym momencie. Bledami co prawda nie sypie, ale pije sporo oleju, na zimnym silniku wyraznie czuc, ze sie trzesie itp. Podczas niskich temperatur slabl tez poki sie nie rozgrzal. Na forum znalazlem info o wymianie odmy, uszczelniaczy, rozrzadzie. Pytanie wlasciwe - czy 4,3k ktore zaproponowal mi jeden z krakowskich warsztatow to rozsadna cena? W zestawie wymiana uszczelek, lacznie z ta pod glowica, uszczelniacze, odma, oleje itd Wszystko oczywiscie na oryginalnych czesciach, chce to miec zrobione porzadnie i przestac w koncu stresowac sie tym co wyczytalem w necie na temat n42 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wymiane uszczelniaczy robi sie bez zdejmowania glowicy wiec nie rozumiem po co zwiększać koszty. Robisz uszczelniacze, jeśli slizgi cale, wymieniasz napinacz i koniec. 1000zl max.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie..jak wy wybieracie auta do obejrzenia? Bo ja już mam jobla...e46 rocznik 98-2004 ceny na aukcjach między 6-15 tys....natomiast jesli sie popatrzy na ogłoszenia poczyta zdjęcia itd....To po samym ogłoszeniu ta za 12 bywa gorsza niż ta za 8...nie mazadnej prawidłowości..tak samo silniki R6 sa zarówno za 7 jak i za 15 a te 1,9 tak samo i za 7 i za 15.....ujj wie jak wybrac w ogóle target...przez telefon wszystkie są igła !!! Wykonałem 11 telefonów tylko jeden własciciel i to tej jednej z drozszych powiedział wszystko i historie 10 lat wstecz..reszta igły i nic nei wiedzą ;) Może macie jakiś system?

A co do wersji to po postach kolegów stwierdzam ze i tak zamontuje LPG więc już mi bez róznicy moze byc i 2,8 ,2,2, 2.0 bez różnicy bo na gazie to grosze i tak,w ogóle nie zalezy mi na tych bzdetach typu mpakiety skóry itd. Ile taka fura powinna kosztowac?

Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie sugerować się ceną :wink: oglądać ogłoszenia do znudzenia i wyłapiesz auto, które ma potencjał. Łatwiej jest jak ma się sprecyzowany silnik, budę oraz przedlift/polift a jak nie jesteś zdecydowany to trochę Ci zajmie przejrzenie wszystkiego :mrgreen: w tych autach bardzo liczy się stan techniczny, blacharski oraz wyposażenie, silnik wiadomo też. Część sprzedawców podbija cenę, mimo słabego egzemplarza, aby sugerować lepszy stan, później liczą na to, że po obniżeniu ceny auto zostanie sprzedane a część nie wie co ma i boleśnie dowiaduje się o tym jak ktoś wie jak sprawdzić dobrze e46 :8) ostatnio trzepałem błyszczące, wyglądające na bardzo zadbane 323ci a miało sporo "niedociągnięć", szczególnie blacharskich a cena była jak za dobre 328ci :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tych sztukach..obydwie blisko siebie..ta pierwsza bordowa własciciel szczegółowo mi opisał wady:

-minimalna rdza na 2 nadkolach

-hałasuje pompa wspomagania

-załozone nowe tarcze i klocki i od tego czasu trzepie kierownica przy ostrym hamowaniu przy wiekszej prędkosci

-odpala na dotyk ale jak sie przełaczy na gaz to lekko faluja obroty ..po rozgrzaniu mija,na benzynie igła.

Cena z dwoma kompletami alu bez negocjacjo 10.900 z jednymi do negocjacji ale nieiwelkiej

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-323i-170km-lpg-oryginal-bezowe-wnetrze-sportsitze-szyber-bezwypadek-ID6zD9CX.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

 

Ta druga bez rdzy idealny stan,własciciel twierdzi ze auto jest w super stanie i się nie zawiode jak przyjadę ,nie ma zdjęc srodka ale twierdzi ze jest utrzymany idealnie...

wady?

- mocowanie wału przy ostrym ruszaniu się odzywa ale generalnie mozna jezdzic albo zrobic. W sumie kolor dupowaty ;)

cena do negocjacji.

Ogólnie Panowie stwierdzili że silniki igła i nie biorą oleju ani grama.

https://www.olx.pl/oferta/bmw-323i-2-5-170km-z-lpg-CID5-IDsqDF7.html#e7ad548b19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zdecydowanie bordo :cool2: zwróć tylko uwagę na prawe przednie nadkole, wygląda na ułamane i nie trzyma się jak trzeba. Za tekst właściciela zielonego, że wnętrze jest w idealnym stanie i nie potrzeba zdjęć niech się z nim buja jeszcze długo :duh:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niecałe 10k za r6 z gazem to jak dla mnie nie jest wygórowana kwota jeżeli auto jest bezwypadkowe. Wady ma każdy, tu sprzedawca otwarcie je podał, inny będzie twierdził, że jest igła, tylko lać i jechać :lol:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.