Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

1. Ładna sztuka, opis konkretny, po montażu sportów można latać :wink: ale znaleźć takie w dobrym stanie z pamięcią i lędźwiami to jak trafić chyba w totka :x

2. Ale spadły ceny u zenka :shock: kto by pomyślał, jeszcze pół roku temu to bez 30k za przedliftowe 330ci w m-pakiecie to nie podchodź :roll: obawiam się w tym przypadku o to, że 5k na start może być mało.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie przymierzam się do zakupu e46, co myślicie o tym egzemplarzu: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-ID6zkA4A.html

 

Sprzedający deklaruje spalanie oleju na poziomie 0,6L na 5k kilometrów.

Czy to jest dopuszczalne w tych silnikach?

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź jako na pierwszego posta na tym forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To praktycznie brak zużycia oleju jak na n42, tylko musisz pamiętać, że to tylko deklaracje sprzedawcy :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na moje obecne auto rover 45 1.8 16V, jeżdżę na 10W40 Mobil1 od zmiany do zmiany nie dolewam nic trzyma poziom, zejdzie max do połowy stanu.

Gdyby sprzedawca ściemniał i chciał oszukać powiedziałby że nic nie bierze :) rura będzie okopcona znaczy jedno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma n42 o przebiegu 175tys,które nie bierze oleju,chyba że uszczelniacze były wymieniane o co należy podpytać a jeśli nawet nie były to koszt i tak nie jest powalajacy aby to zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na moje obecne auto rover 45 1.8 16V, jeżdżę na 10W40 Mobil1 od zmiany do zmiany nie dolewam nic trzyma poziom, zejdzie max do połowy stanu.

Gdyby sprzedawca ściemniał i chciał oszukać powiedziałby że nic nie bierze :) rura będzie okopcona znaczy jedno :P

moje coupe(330i) brało 0,3l/1000km(choć pewnie część gubiła przez podstawę) to mógłbyś pod mikroskopem wydech oglądać i nie było tam śladu oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Generalnie zastanawiam się nad tą zmianą autka, roverek daje radę, kusi to E46 z tym że nie wiem jak E46 143Km będzie się zbierać lepiej od 1.8 16V 117km?
Odradzałbym w ogóle zakup 117 KM ale... Jeżeli jest w lepszym stanie, ma lepsze wyposażenie to brałbym.

Co do brania oleju to może być tak, że sprzedawca celowo zaniża spalanie ale w razie czego zawsze może powiedzieć: "przecież mówiłem". Moje obecne 320i wciąga 0,5l na 1000 km i tylko czekam na moment kiedy będę mógł zostawić je u mechanika i to naprawić.

 

poszukaj czegos z R6 pod maską - zawsze inna kultura pracy silnika a i troche więcej pod nogą
Nie pisz takich głupot bo za 10 tyś+ to tylko można sobie kupić kłopot z R6 pod maską.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz takich głupot bo za 10 tyś+ to tylko można sobie kupić kłopot z R6 pod maską.

a gdzie jest wskaznie na kwote 10tys?

nie ma, jest tylko link do auta w ~10k zł, równie dobrze gość może mieć 5k na dokładkę..

ponadto nie określiłem też by gość szukał R6 w E46 pod maską za 10k. Równie dobrze mogłem napisać by dołożył(nie wiem czemu nie dopisałem) ale nie oznacza to byś pisał teksty że piszę głupoty.

Miałem 4 E46, i 4 kupiłem kilka dni temu i wiem ile trzeba dać za ładne auto które i tak będzie wymagało włożenia kolejnych $$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Generalnie zastanawiam się nad tą zmianą autka, roverek daje radę, kusi to E46 z tym że nie wiem jak E46 143Km będzie się zbierać lepiej od 1.8 16V 117km?
Odradzałbym w ogóle zakup 117 KM ale... Jeżeli jest w lepszym stanie, ma lepsze wyposażenie to brałbym.

Te 1.8 16v 117km u kolegi to rover 45, którym obecnie jeździ.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
1.8 16v 117km u kolegi to rover 45, którym obecnie jeździ.
Zdezorientowany jestem. Nie śledzę wątku na bieżąco i stąd błąd. Myślałem, że kolega pisze o 316i.

 

a gdzie jest wskaznie na kwote 10tys?

nie ma, jest tylko link do auta w ~10k zł, równie dobrze gość może mieć 5k na dokładkę..

ponadto nie określiłem też by gość szukał R6 w E46 pod maską za 10k. Równie dobrze mogłem napisać by dołożył(nie wiem czemu nie dopisałem) ale nie oznacza to byś pisał teksty że piszę głupoty.

Miałem 4 E46, i 4 kupiłem kilka dni temu i wiem ile trzeba dać za ładne auto które i tak będzie wymagało włożenia kolejnych $$

Jeżeli chcesz wyrazić swoją opinię to rób to "pełnymi zdaniami". Nie wiem o czym myślisz i co chciałbyś powiedzieć. Neon88 wskazał konkretne auto i do tego się odniosłem, a Ty wprowadzasz chaos. Po co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jakby podliczyć wszystkie koszta, łącznie z utratą wartości pojazdu, składkami etc to faktycznie oszczędność uzyskana na LPG nie jest jakaś imponująca tym bardziej im auto nowsze. Tylko nadal będe zwolennikiem lepszego powera gamoniu, bo na każde 10kkm to jakieś 2.5k oszczędności. No i jakoś tak jednak lżej na sercu tankować do pełna za stówkę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o tym ogłoszeniu?

https://www.olx.pl/oferta/bmw-e46-325ci-lpg-CID5-IDqA7fH.html

 

Rozkodowany vin http://tnij.at/210831 . Dowiedziałem się, że skrzynia była przekładana, a obecny właściciel już takiego kupił, warto się w coś takiego pchać? Mogę w jakiś prosty sposób ocenić czy był to zabieg celowy czy po prostu dostał takiego dzwona, że przy okazji zmienił skrzynię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ładne (oglądam na tel.) i dobrze wyposażone coupe, cena bardzo dobra, biorąc pod uwagę gaz (niektórzy uznają to za minus :mrgreen: ), zmiana at na mt to dla większości plus, nie jest to klasyk i jakaś niewiadomo jaka wersja, która będzie szczególnie trzymać wartość, więc nie uważam tego, w tym przypadku, za wadę. Nie wyciągałbym wniosków, że skoro zmieniona to mógł być dzwon, albo widzimisię właściciela albo po prostu padła i to był impuls na zmianę.

 

Zapomniałem napisać: wydech dramat, więc jak dla mnie zdecydowanie do zmiany oraz zmieniona podsufitka, oczywiście to na plus, jak masz niedaleko to nie czekaj, bo szybko może się sprzedać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.