Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mój dziadek kupił peugeota rocznik 2008 kupił go z przebiegiem 3 tys km (ktoś kupił i sprzedał po 2 miesiacach dzisiaj nie ma nawet 50 tys wiec można trafić :lol: jak będzie chciał go sprzedać to i tak nikt nie uwierzy w realność tego przebiegu :mrgreen:

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goral1985win cuda się zdarzają, po za tym jak jest taki mały przebieg to każdy trzyma książkę serwisową/dokumentacje itd. bo to podnosi wartość... Zweryfikować teraz też łatwo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma jeszcze mniej niż ta z ogłoszenia, chociaż trochę młodszą mam ale i tak nie sprzedaje dopóki nie nabije 250k, bo kto uwierzy?

 

Rozsądnym jest majac dobre uzywane auto , stare a z małym przebiegiem trzymac je ile sie da i eksploatowac długo.


Kiedys sprzedawałem Peugeota 10-letniego z org. przebiegiem 92 tys km. 95% dzwoniących wciskało mi ze przebieg na pewno o 100-200 tys wiekszy. No bo takie auta dominują na rynku. To jeszcze bylo w czasach, gdy nie bylo dostepnej bazy cepiku.


Ale pierwszy oglądający który przyjechał dokladnie obejżal auto, sprawdził i sam przyznal że auto ktore ma 90 a 190 tys km wygląda zupelnie inaczej. Oczywiscie na zdjeciach sie tego nie pozna zazwyczaj, trzeba zweryfikowac osobiscie.


To samo jak sprzedawalem 14 letnie e39 z przebiegiem 150 tys km. Pierwsi oglądający wzięli. Ale to bylo M5, ktore zazwyczaj jest autem drugim lub trzecim w domu. Nikt tym nie jezdzi na codzien po bulki czy z dziecmi do przedszkola.


Z dieslami ma się jednak sytuacja zupelnie inaczej. 99% osób kupuje je po to zeby tluc kilometry. Nic w tym dziwnego. Jakby nie musieli tłuc kilometrow to by wzieli dużą benzynę typu V8.


Dlatego o ile benzyniak 10-15 letni z przebiegiem 150 tys km sie zdarza, a czasem nawet i mniejszym, to diesel z takim przebiegiem jest po prostu jak igla w stogu siana.


No i majac takie 320d czy 530d z takim przebiegiem, to az zal sprzedawac. Bo to zaden przebieg na takie solidne auta, a kasa jaką sie wezmie za taki samochod jest mała.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz rację, dlatego pomimo, że choruję na e92 325i, to wstrzymuję się ze sprzedażą aktualnej, bo tanio nie sprzedam, a drogo nikt nie będzie chciał kupić. Potrzymam jeszcze rok, może dwa, dobije do tych 200tys. i może się rozejdzie po kolegach, rodzinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, poszukuję zakupić BMW E46 Touring....w sumie wolałbym benzynę ale jak nie będzie to przygarnę diesla :) szczególnie zależy mi na niezawodnej jednostce. Co powiecie na taką ofertę ? Dzięki i pozdrawiam

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bardzo-zadbany-oryginalny-przebieg-bogate-wyposazenie-ID6zTwzw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciekawy egzemplarz, na pewno warty zainteresowania.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, przeglądałem ten temat bo chciałbym na swoje BMW kupić właśnie E46 tylko mam kilka pytań:


1. Który silnik wybrać bo jedni polecają 1,8 inni 2,2 chodzi mi o to by mało palił (najlepiej by dobrze sobie radził z LPG)

2.Czy E46 jest łatwy do modyfikacji (tzn. montaż radia 2DIN, montaż elementów sportowych itp.) wybaczcie ale mechanika samochodowa to dla mnie czarna magia więc najlepiej jakby był łatwy w naprawie i modyfikacji XD

3.Jak wygląda kwestia awaryjności i na co zwrócić uwagę by przy zakupie lub nie długo po nim nie mieć nie miłych niespodzianek i nie zrazić się do BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki budżet? Jaka buda Cię interesuje? Zbyt ogólnie napisałeś, na modyfikacje (moc/moment) najbardziej podatne są diesle m47n oraz m57n. Radio 2 din to żaden problem, e46 jest wdzięczne w doposażaniu, wszystko jest na forach opisane a części łatwo dostępne.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. to sie zastanów czy ma mało palić czy nie, do gazu wszystkie się nadają (brak wtrysku bezpośredniego, jedynie polift 318 i 316 jest trudniej gazować ale da się) miedzy 1.8 a 2.2 masz ze 4l różnicy spalania więc ?

2. łatwy, są gotowe radia 2 din do e46, pełno zderzaków, spojlerów. E46 jest chyba najłatwiej modyfikowalnym autem, masz dziesiątki dyfrów, nawet ci szpere zrobią 25% albo 40%, różne zawieszenia, sportowe, miekkie, twarde, niższy wyższe, hamulce miliony rodzajów, gotowe zestawy zawieszeń. Nawet w drift możesz iść.

3. jak każde inne auto lecz czasem czesci droższe. Kupisz padline to dorzucisz 5 - 10tys, kupisz dobre to dorzucisz 3tys. Wiec jak już doprowadzisz auto do dobrego stanu mechanicznego to ci nie zostanie na spojlery :mad2:


a reszte się dowiesz jak przeczytasz wszystkie strony tego tematu.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 w dieslu w miarę dobrym stanie ciężko znaleźć wiem bo też szukałem każdy oglądany egzemplarz po przygodzie nie mowie tu o jakieś obcierce parkingowej czy tym podobnym.

2.0 łatwiej znaleźć choć też nie jest łatwo poprostu jest ich więcej. Koszty eksploatacji w ciągu 2.5 roku:

-czyszczenie wtryskow 1000zl

-klocki przednie coś około 200zl

-pompka progowa 150zl używka

-sprezyny 500 zł

-chlodnica wody+nowy plyn 400zl

-termostat glowny 170zl

-odma coś około 150zl

-do tego oleje i filtry co 10tys czyli około co 6 miesięcy

Myślę że nie jest źle jak na ten czas użytkowania.

Edytowane przez Goral1985win

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwszy rok tez nic nie tykalem :roll: wtryski to w sumie mój kaprys :8) przez rok 8 tys robisz mało jeździsz :wink: ja nie wiem skąd nabijam około 20 tys rocznie a wydaje mi się ze mało jezdze :lol:

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie 8 tys. km przez rok tylko 8 tys. pln wydane na auto przez rok czasu :lol:

Tutaj też fajna opcja 2.0 diesel . Pytanie czy warto interesować się 3.0 ? Co bardziej ekonomiczne i w utrzymaniu no i niezawodności.


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e46-320d-150km-2003r-ID6zPL7f.html#c9fda78960

Po czym wnosisz, że fajna? Brak opcji bezwypadkowy, zmienione same zderzaki, jedna nerka czarna jak być powinna (środek) a druga chrom, opony kormoran, jakiś sznycel w postaci naklejek rzucił się na auto, mnie osobiście takie coś odpycha. Jak jesteś zainteresowany to załatw zdjęcie pod maską oraz vin.

Tańszy w utrzymaniu będzie ten, który będzie w lepszym stanie a ekonomiczniejszy z założenia jest 2.0d (niższe spalanie, mniej oleju, płynu chłodniczego, wtryskiwaczy, świec żarowych, mniejsze tarcze hamulcowe - można założyć koła 16-calowe, w 3.0d min. 17 cali). Ale oczywiście dynamika na duży plus w 3.0d m57n, w serii jest bardzo dobrze a po programie robi się wariat :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie jest to m-pakiet, ale wersja dość ciekawa. Wygląda mi to na lifestyle (nerki, charakterystyczna tapicerka, ciemny sufit, ramki chrom na zegarach. Zmienione zderzaki, progi oraz listwy progowe wewnętrzne.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.