Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Jeszcze parę stów utargujesz. Tylko akcyza dojdzie prawie 20%, tablice rejestracja. Chyba że jesteś fanem sedana e46 to warto.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jakby brali z wartości z umowy to w polsce żadne auto nie kosztowałoby wiecej na umowie jak 1zł jeśli chodzi o skarbówke lub również 1zł jeśli chodzi o akcyzę :)


można mocno zaniżyć jeśli na umowie będą odpowiednie zapisy typu uszkodzony silnik, zniszczone wnętrze itp.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę na e46 przeznaczyć ok 14k PLN, nie wliczając pakietu startowego itp. Czy jest w ogóle sens ładować się w e46 w tej cenie. Jeśli nie, to jaki inny model? Jaki silnik? Chciałbym z LPG, kupować od razu z czy samemu zakładać? Tylko zakładając samemu mógłby przeznaczyć wtedy o te 3k mniej na sam samochód. Co myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz ze swieżą instalacją LPG poprawnie założoną na dobrych elementach to nie ma stresu. Jak kupisz z LPG które ma 10 lat to nie dość ze wymienisz wiekszość elementów bo bedą zuzyte to jeszcze głowica już moze być umęczona.

Kupisz bez problemu auto jak się nie bedziesz napalał na max wyposażone 330i


jak chcesz na LPG śmigać to szukaj 325 lub 328 przedlifta.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy z budżetem do 25k PLN jestem w stanie kupić zadbane 330CI/325Ci ?

Widełki jeśli chodzi o ceny są szeerokie i czasem ceny wytrawionych e46 są wręcz absurdalne.

Czego bym oczekiwał?

-raczej przedlift, bo ceny poliftów są poza moim zasiegiem

-skrzynia manualna

-m pakiet mile widziany

-bez drewna

-może być z lpg

-raczej zza granicy bo połowa egzemplarzy z pl jest zwieśniaczona


Widziałem kilka "obiecujących" ogłoszeń z "idealnymi szwajcarami", ale mam świadomość, ze tu trzeba być ostrożnym.

Z kolei jak trafi się ładna sztuka z pl to cena kosmiczna.


Jest sens szukać takiego auta w tych pieniądzach czy raczej sobie odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie czy z budżetem do 25k PL(...)

Jest sens szukać takiego auta w tych pieniądzach

Jak najbardziej. Ok. 6 tyś euro to sporo kasy. Szukałbym raczej w DE oraz wśród osób, które jakiś już czas użytkują ww. egzemplarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zależy pod jakim względem, jak m-pakietu to nie ok, bo nie jest to m-pakiet, tylko dołożone zderzaki i progi a co jeszcze to okaże się jak będzie vin. Auto samo w sobie wygląda dobrze.

Drugi m-pakiet w zapasie czy jak? Zawsze mnie fascynuje co oznacza stwierdzenie 2 x m-pakiet, jeszcze nie widziałem dwóch w vin jednego auta :lol: narazie jest auto bez wnętrza, pod tym względem też fascynuje to ogłoszenie, chyba, że to budowanie napięcia :cool2:

I to ani 330ci ani 325ci, a takie jest założenie, do tych innych dupereli zaliczają się chyba te lusterka pasujące tu jak świni siodło..

Wzięło mnie na krytykę, ale padła mi dzisiaj matryca w kompie (upadek z deski rozdzielczej) i stąd ten nastrój :x

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie wrzucaj tutaj ogłoszeń bo zaraz śmietnik zrobisz. Co minute bedziesz podawał ogłoszenie i czekał na opinie. Jest od tego odpowiedni dział gdzie jak podasz numer vin to ci może ktoś odpowie.


rzadko który handlarz wie cokolwiek o aucie które sprzedaje stąd takie kwiatki są jak 8 poduszek w e46, albo auto z samym ASC a napisane że jest kontrola stabilnosci itp. M pakiet to temat rzeka i dla nich wystarczy laminat z allegro na przodzie i już jest Mpakiet.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
rzadko który handlarz wie cokolwiek o aucie które sprzedaje stąd takie kwiatki są jak 8 poduszek w e46

To akurat nic nadzwyczajnego, były wersje z tylnymi bocznymi poduszkami.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam z tylu poduszki dla pasazerow :)

Bylo:

E30 316 (M10b18) 86r - sedan

E30 325i (M20b25) 89r - coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 sedan

E36 328i (M52b28) 95r - sedan

E39 540i manual

E36 M3 3.2 sedan

E36 318Ti Compact

E46 330iA Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem kupować r6 bp lub lpg z manualem A tu proszę . Na 99% stanę się posiadaczem 330d w automacie bo mam okazję wziąć od kolegi co ma ją już 8 lat i ściągał ze Szwajcarii. Jadę jeszcze może dzis do mechanika obadać auto i sprawdzić podłogę ale z zewnątrz i podczas jazdy to petarda , więc się pewnie zdecyduje. Podpowiedzcie gdzie spojrzeć i co sprawdzić w tym modelu przed kupnem, bo to będzie moje pierwsze BMW w karierze. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Stan automatu, ponieważ gm, który tu siedzi lubi stwarzać problemy a naprawa jest kosztowna. Klasycznie jak to w dieslu, czyli wtryskiwacze, turbinę, dwumasę, dodatkowo stan koła pasowego i całą jak w każdym aucie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do automatu czytałem, a nawet słyszałem od kolegi. Kiedyś jak mu się sypła to podobno regeneracja i nowe ori sprzęgło wyszło to prawie 10 tysi. Od tamtej pory mówi że jest wszystko super. Ja autem wczoraj jeździłem z 45 min i skrzynia w każdym trybie działała wzorowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To praktycznie jedyny minus tej wersji masz z głowy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem że ten automat mi się spodobał dużo bardziej niż myślałem . Minus jest jeden . Przebieg 380tys ale przynajmniej na 100% oryginalny. Do tego ostatnie 190tys przez 8 lat jeździł tylko mój kolega, auto ma jeszcze prawie caly lakier ori i tylko jeden prawie niewidoczny purchel na przednim błotniku . Ogólnie chodzi mega i te 184konie robią robote co aż mnie zdziwiło że tylko 184 konie i automat tak się odpycha. Coś powinienem zrobić na start ? Jakieś bolączki silnika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma e46 co mają 190tys. Tylko w polsce auta 10 letnie mają 190tys, diesle szczególnie. Po 3 latach w dieslach przebieg się zatrzymuje :) auto 3 letnie ma 150tys, 10-15-20 letnie ma 190, co odważniejszy ustawi na 220tys przebieg :)


masz jeszcze jakieś kolejne 300tys na tym silniku spokojnie, wcześniej się podda turbo, sprzegło, cały osprzęt czy karoseria ale nie silnik. Nie stresuj się nic.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak wygląda Polski rynek . A ja mam 380 bo kolega to ściągał osobiście 8 lat temu z przebiegiem 200 i sam dostukał 180 przez te lata co daje 380. Poza tym o silnik się nie boję. Jak już to właśnie o tą skrzynie bo chodzi mi po głowie jakiś mały chip A najlepiej z jakimś intercoolerem i się zastanawiam czy przy tym automacie to nie proszenie się o kłopoty. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.