Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

przedliftowa 316 lub 318 i standardowa rada, jeśli z góry ograniczasz budżet na zakup auta, zastanów się czy stać Cię na jego utrzymanie. BMW nie są tanie w eksploatacji, a i po zakupie 10-15-letniego auta, będzie przy nim co robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/OLWNXYSTCI/1.jpg

 

Czy to możliwe żeby taka kiera była fabrycznie w tym aucie? I od razu drugie pytanie, czy ewentualna niezgodność powinna wykluczać auto? Co jeśli lakier na całej powierzchni jest oryginalny? Wg VINU S255A Sport-Lederlenkrad Airbag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Były takie kierownice, w/g winu też pasuje, jedynie ten jasny kolor tu nie pasuje, ale może to zachcianka byłego właściciela jak karbony na listwach.

Kolor jeśli jest wszędzie oryginał, czyli miernik mówi, że nie była malowana, to posprawdzaj wszystkie śruby mocujące drzwi, klapy, błotniki. Nie problem je przełożyć. Na wszystkich rowkach i załamaniach (na słupkach) poszukaj czy nie znajdziesz odcięć po taśmie. Może się zdarzyć, że trafiłeś na jedyny nie bity samochód w kraju :mrgreen:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były takie kierownice, w/g winu też pasuje, jedynie ten jasny kolor tu nie pasuje, ale może to zachcianka byłego właściciela jak karbony na listwach.

Kolor jeśli jest wszędzie oryginał, czyli miernik mówi, że nie była malowana, to posprawdzaj wszystkie śruby mocujące drzwi, klapy, błotniki. Nie problem je przełożyć. Na wszystkich rowkach i załamaniach (na słupkach) poszukaj czy nie znajdziesz odcięć po taśmie. Może się zdarzyć, że trafiłeś na jedyny nie bity samochód w kraju :mrgreen:

Rozumiem, a które listwy masz na myśli? Bo ja nic nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Listwy między schowkiem a poduszką pasażera, wokół radia i przy włączniku świateł. Nie chcę nikogo obrazić, ale tak wyglądają auta od naśladowców Bogusia, a kolor kierownicy świadczy o wiejskim guście, czy jego braku. No i kierownica jest strasznie wytarta, kilometrów to te autko zrobiło sporo.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy między schowkiem a poduszką pasażera, wokół radia i przy włączniku świateł. Nie chcę nikogo obrazić, ale tak wyglądają auta od naśladowców Bogusia, a kolor kierownicy świadczy o wiejskim guście, czy jego braku. No i kierownica jest strasznie wytarta, kilometrów to te autko zrobiło sporo.

Też mi się to nie podoba, ale kwestia wizualna jest mniej ważna, chodzi mi bardziej o to czy wymiana była spowodowana jakąś kolizją i poduszkami z tej kiery, no ale tego to się pewnie nie dowiem, bo właściciel twierdzi że taką kupił. Tak swoją drogą ile ta kiera może mieć km? Skóra wygląda na bardzo dobrze utrzymaną i raczej bym uwierzył w deklarowany przebieg, ale tutaj widać że jednoręki bandyta jeździł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 000 mam na auto. Na jego utrzymanie nie powinno być problemu.

Nie odbieraj tego jako ataku, ani próby zniechęcenia, nie o to chodzi. Po prostu w tym budżecie łatwo trafić na zaniedbany egzemplarz. Nawet jeśli trafisz na zadbane auto, to będzie ono miało koło 15 lat i pewnie blisko 300 000 na zegarku, takie auta wymagają konkretnych nakładów finanwsowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To w takim razie co byś mi polecił ?

 

Tak dla rozjaśnienia: na auto sam zapracowałem, co sobotę pracuję także i tankuję za swoje.

 

Szukaj kolego, znajdziesz, tylko pochopnie nie podejmuj decyzji. Omijaj handlarzy i komisów, tam szukać to jakby na szukać na szrocie.

Te auta tanieją z dnia na dzień. Rozglądaj się za jakąś podstawową wersją w dobrym stanie, a z czasem podokładasz sobie co trzeba. To fajne auta, a jak się o nie dba, to służą latami.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie, pojechałem dziś sfinalizować kupno auta, jednak okazało się że znów musze czekać tydzień, bo włascicielka wyskoczyła do mnie z tekstem, że na aucie jest zastaw. włascicielka mówi ze to jakieś zaległe zusy i nie wiedziała o tym wcześniej i ze zapłaciła to już tylko ze US jeszcze tego nie przesłał do wydziału komunikacji i w WK nadal podobno wisi jako przedmiot zastawu. Jak sprawdzić auto czy na pewno nie wisi na nim jakiś kredyt, obciążenie finansowe, zastaw etc.?? Gdzie sie udać? Dodam ze włascicielka wydrukowała jakieś oświadczenie w którym naisała ze w/w auto nie jest już przedmiotem zastawu i chciała mi to dołaczyć do umowy k-s i faktury bo auto na firmę ma. Masakara jakaś jestem tak wkur****y ze aż mnie nosi, jakby nie mogła zadzwonić tylko dowiedziałem się o tym od niej dopiero jak przyjechałęm na miejsce ponad 30km!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie, zastanawiam się nad zmianą mojej E46 320d touring: http://allegro.pl/bmw-e46-touring-320d-i5322258761.html i przejściu do 330d również w touringu.

Zależy mi na sprawnym motorze, zadbanym środku i zawieszeniu (chociaż i tak by wpadł gwint albo air). Z wyposażenia to ten egzemplarz spełnia chyba wszystkie moje wymagania: http://allegro.pl/bmw-330-03-m-pakiet-shadow-line-full-i5332841932.html , czyli sportowe podgrzewane skórzane fotele, duża navi, Harman i Mpakiet

W grę wchodzą oczywiście też inne warianty np.:

http://allegro.pl/bmw-e46-330xd-204km-maksymalne-wyposazenie-i5330046157.html

http://allegro.pl/bmw-e46-330d-kombi-12-2002r-184km-harman-kardon-i5301994967.html

Moje pytanie, czy jest ktoś z forum kto w wolnej chwili i miałby blisko mógłby zobaczyć te samochody i ocenić, bo gnać pół Polski to strata czasu, a na ogłoszeniu wszystko pięknie wygląda.

Z góry dzięki za opinie i pomoc, uwagi też mile widziane

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy między schowkiem a poduszką pasażera, wokół radia i przy włączniku świateł. Nie chcę nikogo obrazić, ale tak wyglądają auta od naśladowców Bogusia, a kolor kierownicy świadczy o wiejskim guście, czy jego braku. No i kierownica jest strasznie wytarta, kilometrów to te autko zrobiło sporo.

 

Ja tylko wyprostuje jedna rzecz. To jest oryginalny wzor plastikow i na pewno nie jest to carbon.

Poszukajcie a znajdzicie, ze w takie dziwne kwadraciki oryginalnie wychodzily te listwy.

 

Kierownica srebrna, na dole bywala w E46, gorna czesc nigdy. Nie wiem czy w X5 czasem nie bylo tak, ze cala byla srebrna w srodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Potwierdzam oryginalność listew.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica srebrna, na dole bywala w E46, gorna czesc nigdy. Nie wiem czy w X5 czasem nie bylo tak, ze cala byla srebrna w srodku.

 

 

U mnie jest srebrna na dole, u znajomego "drewniana" , ale według zasady: dół kierownicy taki jak listwy. W innych autach, które widziałem było tak samo, coś jest grubo nie tak z tą kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.