Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

330d w coupe nie ma szans za takie pieniądze a jeśli już to bedzie zajechane i na starcie +5k.

 

Pozdrawiam

Jasne, bo zadbane 330cd to 50koła kosztują. Ludzie zejdzcie na ziemię, auta coraz starsze a ceny coraz wyższe mają być? To nie Porsche tylko bmw, w dodatku w dieslu. Do każdego starego diesla trzeba trochę włożyć na początek. Za 25 tys możesz coś dobrego znaleźć. Nie sluchaj tych co mówią, że trzeba z 10 tys dolozyc na dobry egzemplarz - ciekawe kto kupuje 15 letnie bmw z dieslem za 35 tys :D:D

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

330d w coupe nie ma szans za takie pieniądze a jeśli już to bedzie zajechane i na starcie +5k.

 

Pozdrawiam

Jasne, bo zadbane 330cd to 50koła kosztują. Ludzie zejdzcie na ziemię, auta coraz starsze a ceny coraz wyższe mają być? To nie Porsche tylko bmw, w dodatku w dieslu. Do każdego starego diesla trzeba trochę włożyć na początek. Za 25 tys możesz coś dobrego znaleźć. Nie sluchaj tych co mówią, że trzeba z 10 tys dolozyc na dobry egzemplarz - ciekawe kto kupuje 15 letnie bmw z dieslem za 35 tys :D:D

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

 

 

Z szacunku do siebie na wzajem i przez wzajemne poszanowanie inteligencji, nie zaczynajmy tej rozmowy od nowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to znaleźć auto bezwypadkowe albo po małej stłuczce. Dobrze żeby przebiegł nie był wyższy jak 350 tyś km ale to trudno zweryfikować bo u nas obojętnie czy 4 letni czy 10 diesel przebieg ma taki sam :D ...

Sprawa dość prosta trzeba się albo znać (mieć miernik lakieru, podłączyć pod kompa obejrzeć na kanale itd) i wziąć kogoś ze sobą do trzeźwej oceny albo sprawdzać w warsztacie... Ale nadal znam sporo asów co kupuej auto za ponad 20 tyś a żal mu pary złotych na sprawdzenie i później płacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem dla kolegi mocnego E46. Powiem tak - latwiej znalezc nie zajechane 330d niz 330i. Ogladalem, mierzylem i podpinalem tych samochodow paredziesiat (od 190 koni, sedan albo coupe).

Niezaleznie w jakim rodzaju nadwozia, wiekszosc 330i to trupy, szczegolnie silnikowo. To nie jest silnik, ktory bez remontu zrobi 300tkm trzymajac moc i nie biorac oleju.

 

Koniec koncow udalo sie kupic poliftowe M57N w coupe za 26tys. Takze da sie kupic 330d w coupe ponizej 30tys.

Jedyna inwestycja to byla wymiana tylnej lampy (pekniecie). Oczywiscie bylo malowane troche tu, troche tam, ale nie ma sie do czego doczepic generalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś "podjarany" i to Twoje pierwsze autko to nie oglądaj go sam taka mała rada tylko weź kogoś kto się zna. Generalnie motor powinien ładnie cykać równo chodzić bez falowania obrotów po dodaniu i odjęciu gazu powinien ładnie zejść do 1000 potem pomał do 7. Nic nie może chrobotać to oznaka rozrządu. Jak wszystko ładnie cyka ma autko papiery i nie słychać niepokojących głosów to powinno być dobrze. Chodź zagadałbym o możliwość sprawdzenia kompresji na cylindrach. Kręć kierownicą szybko lewo prawo pojeździć po dziurach przejedź się na stacje diagnostyczna popatrz czy nic nie stuka nic nie puka nie cieknie. Podjedź najlepiej do dobrego zakładu zapłać tą stówkę i niech Ci wszystko posprawdzają łącznie z zdjęciem paska osprzętu. Mam nadzieje, że rozumiesz. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo większość 330 jest wylatana, przecież to oczywiste. Nikt nie kupuje 3 litrowej benzyny po to aby leżała na półce i ładnie wyglądała. Ogólnie chyba wszystkie R6 wymagają w okresie 200-300 tysięcy remontu większego lub mniejszego a zakup silnika to rozwiązanie gdy chce się pojeździć z rok-dwa i pchnąć go dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z E46 to nawet nie chodzi o to, że mocne są wylatane, w zasadzie większość. Kwestia klienteli na te auta, przede wszystkim młodzi je kupują do konkretnej jazdy :)

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-e46-330ci-coupe-carbon-m-pakiet-ID4paRh7.html#f55f5031e1

Co sądzicie o tym egzemplarzu? Czy warto się zorientowac w temacie? Lokalizacja jest dla mnie bardzo dogodna i nie byloby problemu żeby nawet teraz tam podjechac i obejrzec auto. Jednoczesnie poprosilbym o kilka malych rad na co zwrocic uwage przy ogladaniu 330.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z E46 to nawet nie chodzi o to, że mocne są wylatane, w zasadzie większość. Kwestia klienteli na te auta, przede wszystkim młodzi je kupują do konkretnej jazdy :)

Może bardziej na kupety, bo sedanki i zwykłe turasy to b często widuję z fotelikami dla dzieci, czasem dwoma. Chociażby u mnie na osiedlu, jak idę rano po buły, to po drodze mijam kompatka z fotelikiem 2 turasy z fotelikami (po 2), do tego stoi mój sedan z fotelikiem. Może taka okolica i tak się trafiło, ale posiadacze E46 to naprawdę w dużej części normalni ludzie :) A, kolega brata, w sumie starszy człowiek, b spokojnie sobie turaskiem kruzuje jak go widzę opodal. No ale to też w większości są 320D, kompakt to bodajże 316. Więc trudno tu szaleć tak czy siak. Owszem, kupety które lokalnie kojarzę to tak, często widać że ostro idą, no i słychać hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

 

Ja mam E46 coupe tylko że z 2 litrowym motorem i też mam dwa foteliki bo dzieci wożę. I nie latam bokiem choć mam coupe.

 

http://www.autopasjonaci.pl/img/700/700/c/upload/f/f1K5zjmY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując sportowe ,szybkie auto trzeba iść na kompromis i wybrać najmniejsze zło .

Ideałów raczej nie ma się co spodziewać bo te auta służą do ostrej jazdy i tyle.

Nowe kosztuje sporo więc nie można się spodziewać wozu za 25 tysi w idealnym stanie i oryginalnym lakierze :)

Co nie znaczy ,że wszystkie ,które są gdzieś lakierowane czy też mają jakiś wyciek to złomy - one mają swoje lata i historię też muszą mieć :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.