Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Samochód ma 17 (!) lat to ile ma kosztować? Nie przesadzajcie.... Druga sprawa to serio chcesz kupić prawie pełnoletnie auto? Nieważne jak było dbane, ile było kasy włożone, bo i tak awaria będzie gonić awarię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lord_Simon w dobrym stanie minimum 13 tyś...

maniek21112 auto pewnie ma silnik w stanie do remontu, 6 lat gazu robi swoje, gaz na pewno do porządnego przejrzenia, zaraz opony zawieszenie itd itp i lekko wychodzi 2-3 tysie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"na drzwiach i kilku innych miejscach pojawia się juz rdza, tył był bity, drzwi od pasażera są od innego modelu, przy otwieraniu i zamykaniu szyba trzeszczy,ucieka też delikatnie płyn chłodniczy, jakiś miesiąc temu przeszła przegląd techniczny podobno bez najmniejszych zastrzeżeń.

 

Jest też jakiś problem z elektroniką bo spalanie na komputerze pokazuje tylko przy wlączonych długich światłach. Bez skór, środek niekoniecznie zadbany, może efekt był taki dlatego ze podczas oglądania była masakrycznie brudna, fakt faktem facet nagadał mi więcej negatywnych rzeczy o niej niz pozytywnych, także moja żona stwierdziła że to jest wrak..."

 

Zyczymy mu szerokiej drogi Stachu. PS: Twoja zona ma wiecej oleju we lbie niz ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przymierzam sie do kupna tego samochodziku i am pare pytac. moj budzet to max 11-11,5k. jestem swiadom ze bedzie to samochod z pierwszych rocznikow, liczy sie tylko sedan. i teraz pytanie do was, ktorzy macie wieksze pojecie ode mnie: czy za te pieniadze kupie cos co bedzie przypominalo bardziej samochod niz swinke skarbonke do ktorej ciagle trzeba bedzie wrzucac. interesuje mnei silnik 1.8 z gazem wersja 118 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11,5 k to cały Twój budżet czy na sam zakup samochodu? Ciężko będzie Ci znaleźć zadbane auto, w końcu będzie miało 15-17 lat;/ ale dla radości z jazdy szukać warto, oby Ci się udało :) Podejrzewam, że chodzi Ci o silnik 1.9 (1895cm3) 118km. Silniki 1.8 były montowane od 2001 roku więc z tego rocznika za taką kasę znajdziesz tylko trupa;/

W ogóle kupowanie auta z gazem jest mocno ryzykowne. Aczkolwiek jeśli masz kogoś kto to ogarnia i dokładnie sprawdzi stan techniczny to możesz zaryzykować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm rodzice nie sa jakimis skapcami wiec mysle ze wyrzuca conieco w razie jakiejs awarii ;) tak dokladnie chodzi mi o ten silnik;) i teraz pytanko na jakie koszty moge powinienem sie przygotowac bo ledwo co namowilem rodzicow (zwlaszcza tate bo mama nie ma zielonego pojecia ) i tez nie chce sie wpakowac w studnie bez dna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , to ja może też dołączę się do tematu...

Myślę nad kupnem e46 tylko i wyłącznie w coupe(kwestia gustu) . Co myślicie o silniku 3,0d w coupe , lub 2,0 benzynka ?

Mam do wydania +- 17k , dodatkowo mieszkam przy granicy niemieckiej , więc raczej bym ściągał samochód .

Ile kosztuje mniej więcej zadbana e46 w mpakiecie z jakimś przyzwoitym silnikiem ? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm rodzice nie sa jakimis skapcami wiec mysle ze wyrzuca conieco w razie jakiejs awarii ;)

:duh:

i teraz pytanko na jakie koszty moge powinienem sie przygotowac bo ledwo co namowilem rodzicow (zwlaszcza tate bo mama nie ma zielonego pojecia ) i tez nie chce sie wpakowac w studnie bez dna

Przeczytałem na tym forum wypowiedź jednego z użytkowników, że BMW to nie są tanie w utrzymaniu samochody, ale te koszty rekompensują radością z jazdy. Rzuć okiem chociażby na ceny części. A stosować najtańsze zamienniki to uwłaczanie prestiżu tej marce.

 

Witam , to ja może też dołączę się do tematu...

Myślę nad kupnem e46 tylko i wyłącznie w coupe(kwestia gustu) . Co myślicie o silniku 3,0d w coupe , lub 2,0 benzynka ?

Mam do wydania +- 17k , dodatkowo mieszkam przy granicy niemieckiej , więc raczej bym ściągał samochód .

Ile kosztuje mniej więcej zadbana e46 w mpakiecie z jakimś przyzwoitym silnikiem ? Pozdrawiam :)

 

3.0d w coupe za 17k? Powodzenia. Zarówno w poszukiwaniach w tej kwocie (zdajesz sobie sprawę z wyższej akcyzy?) jak i w późniejszym utrzymaniu. Co prawda jest to bardzo udany silnik, ale nawet w najlepszych awarie się zdarzają. A starsze diesle lubią psuć się na grubo. No chyba, że znajdziesz w świetnym stanie. Ale za tą kwotę będzie ciężko.

Co masz na myśli mówiąc "przyzwoitym silnikiem"? Awaryjność, osiągi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli silnik M52B20 150 koni to jest to dobry wybór, bo to 6 cylindrów :lol: co do silnika n42 143km to z pewnych źródeł otrzymywałem informacje że lubi płatać figle i jest dość awaryjny.

A dla Ciebie mam taką radę - nie pytaj czy kupisz taki i taki silnik, za tyle i tyle kasy, w takim a takim stanie. Ja też jak się zarejestrowałem, to przeczytałem kilka postów, ale więcej mi się nie chciało to napisałem tak jak Ty, żeby dostać odpowiedź na tacy. W międzyczasie obejrzałem kilka samochodów. Nie wiedziałem wtedy zbyt wiele o typowych usterkach i słabych punktach e46. I teraz wiem, że gdybym wtedy kupił któryś z tych samochodów to dzisiaj narzekałbym pewnie na tą markę. Ale wróciłem tu na forum i zacząłem czytać. I chociażby z tego tematu bardzo dużo się dowiedziałem. Później przeglądałem temat "co sądzicie o tym bmw z ogłoszenia" i byłem pod wrażeniem ile forumowicze potrafią wad wychwycić na samych zdjęciach. Ale dzięki temu forum zaoszczędziłem już kupę czasu i pieniędzy, bo sam zacząłem wiele rzeczy zauważać i nie jadę oglądać wielu szrotów. Więc zacznij przeglądać ogłoszenia, dzwoń i jedź oglądać. Obejrzysz jeden samochód, drugi, trzeci i zdasz sobie sprawę ile naprawdę warte są te samochody i że nie kupisz polifta za 14k (jak to ja jakiś czas temu myślałem :D ). Za 17k przedliftowe coupe powinieneś wyhaczyć :) Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje sobie zakupić BMW e46 318 2.0 w benzynie 142 km w sedanie i jutro jadę oglądać auto. Na co muszę patrzeć przy oglądaniu ? Podejrzewam że te wszystkie informacje są podane na tych wszystkich zapisanych stronach, lecz jak już podałem wcześniej, już jutro jadę oglądać auto i nie mam tyle czasu aby przejrzeć wszystkie strony, a te epickie forum odkryłem dopiero dziś ( na moje nieszczęście, że tak późno ). Za pomoc serdecznie dziękuje ;) Edytowane przez saku2444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam nadzieję, że nikt nie zlituje się nad Wami..i nie napisze nic po raz setny chyba :!: :!: :!: jak nie chce Wam się czytać czy tam nie macie czasu, bo jutro kupujecie :duh: to zapłaćcie komuś to przeczyta za Was..banda deb...

Kupujcie sobie 330cd za 17k i 318i po lifcie za 13k..na zdrowie Wam :!:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro brat jedzie oglądać to auto:

http://allegro.pl/bmw-e-46-compact-m-pak-oferta-prywatna-i5166767658.html

 

Jaka jest szansa, że warto je kupić? ;)

Po oględzinach pewnie skrobnie tu kilka słów (albo ja to zrobię).

Auto nie ma climatronica, podgrzewanych siedzeń ani multifunkcji w kierownicy. Szyberdachu też niet. Poza m-pakietem to w sumie golas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj będąc na wstępnych oględzinach samochodu zauważyłem, że po odpaleniu silnika (silnik ciepły - tzn wskazówka w pionie) m52tub25 obroty wskakują na ok. 1700 i następnie spadają do normalnego poziomu. Trwa to około 4-5 sekund. Obejrzałem kilka filmików z odpalania silnika i nigdzie taka sytuacja nie ma miejsca. Podejrzewa ktoś co to może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba witaj, Przyczyn może być wiele i pewnie ktoś ma już dość tego auta ale wszystko do zrobienia tylko kwestia ceny .

W tym wątku niema co się rozpisywać o usterkach bo tu jest o kupnie auta.

Są wątki na ten temat i tam sie podłącz z pytaniami o usterki.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z Twojego wpisu iż ktoś ma pewnie dość tego auta mam wnioskować, że nie polecałbyś tego silnika?

 

Rady kolegi w kapelusze możesz zignorować, standardowo po raz kolejny nic nie wniósł to tematu, a jedynie zwiększył sobie liczbę pod avatarem...

 

Silnik m52tub25 to bardzo przyzwoita jednostka, może nie super nowoczesna, ale fajnie chodzi w trójeczkach.

Polecam na kolejne oględziny zabrać kogoś kumatego z kompem. Usterka, którą opisujesz, to pewnie jakaś drobnostka, może jakiś czujnik, może jakiś wężyk podciśnienia. Naprawa pewnie nie będzie kosztowna, ale możesz próbować nieźle targować cenę.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.