Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Ja widzę to w ten sposób , że mało jakiego chłopaka ze wsi stać na auto za 30 tys zł :)

a jak już taki się dorobi na ziemniakach to w dojrzałym wieku jest i pod byle remizą lacza nie pali

Takie moje zdanie :)

 

Start ze świateł, jazda do odcinki , chodzi o szybką mocną jazdę , czasem może jakaś 1/4 ze znajomym , czy jakaś zabawa na mokrym , nie wydaję mi się , że ktoś kto ma takie auto wcale tego nie robi . Więc chcę znać spalanie tego auta .

A co do gazownictwa, nie słyszałem by dużo bardziej dowalało to silnik , a skoro auto pali np. 13l w mieście benzyny , a ja mogę jeździć za 15 l gazu to mogę jeździć o jakieś około 30zł taniej na każde 100km :) jeżeli sam zakładam gaz chociaż wolałbym kupić z gazem zawsze kasa do przodu . To instalacja zwraca się po 10-11tys km :)

Jeżeli kupiłem z instalacją to po roku oszczędzam na różnego rodzaju remonty i opłaty :)

Edytowane przez Radson24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

zastanawiam się nad kupnem 316ti Compacta. Auto będzie służyło do jeżdżenia na co dzień, nie musi być królem prostych a ze względu na wysokość ubezpieczenia/podatku (w UK) 316ti jest najlepszą opcją.

Szukałem informacji na temat awaryjności, typowych usterek itd. itd. Benzynowe 1.8 i 2.0 uchodzą za dość bezawaryjne. Nie wiem ile w tym prawdy, dlatego skierowałem się na to forum.

 

Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat usterkowości tego auta z tym silnikiem? Ja wiem, że jednemu trafi się lepszy egzemplarz, innemu gorszy, ale jakaś obiegowa opinia wśród właścicieli BMW na pewno krąży. Podstawowe naprawy jestem w stanie wykonać we własnym zakresie ale nie chcę się ładować w skarbonkę bez dna. Samochód ma przede wszystkim jeździć i nie zawracać mi głowy ;)

 

Z konkretów to jak na razie interesuje mnie poniższy egzemplarz, który jadę jutro obejrzeć. Nie ukrywam, że wolałbym młodszy rocznik ale jednak sprzedawca jest prywatny i do tego auto wygląda na zadbane.

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201409177469685/sort/default/make/bmw/onesearchad/used%2Cnearlynew%2Cnew/usedcars/maximum-mileage/up_to_90000_miles/radius/20/price-to/2500/page/1/body-type/hatchback/postcode/cv58as/model/3_series/fuel-type/petrol?logcode=p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
moj kolega z tego co pamietam to wsadzal do sedana i chyba bez problemu ale to bylo z 6lat temu

pewnie wtedy wózki były mniejsze :mrgreen:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

LPG jaka cena montażu , znacie kogoś kto naprawdę dobrze się na tym zna ?

 

a skąd jesteś bo jak z Ustrzyk Dolnych a gazownik ze Świnoujścia to masz 800km w jedną stronę :norty:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Odświeżę trochę temat. Poszukuję e46 od jakiegoś czasu. W grę wchodzą silniki M54b22 25 30. Żaden diesel czy inny wynalazek typu valvetronik czy cos innego. Niestety widziałem już parę egzemplarzy i ciężko znaleźć coś dobrego. Mam rodzinę w Niemczech, tak więc przerzuciłem swoje poszukiwania w tamtym kierunku. Mam do Was prośbę. Czy moglibyście się wypowiedzieć na temat skrzyni automatycznej w 325i? Mam na oku ładny egzemplarz i chciałbym poznać Wasze zdanie. Czy ktoś użytkuje taki silnik z tą skrzynią? Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Odświeżę trochę temat. Poszukuję e46 od jakiegoś czasu. W grę wchodzą silniki M54b22 25 30. Żaden diesel czy inny wynalazek typu valvetronik czy cos innego. Niestety widziałem już parę egzemplarzy i ciężko znaleźć coś dobrego. Mam rodzinę w Niemczech, tak więc przerzuciłem swoje poszukiwania w tamtym kierunku. Mam do Was prośbę. Czy moglibyście się wypowiedzieć na temat skrzyni automatycznej w 325i? Mam na oku ładny egzemplarz i chciałbym poznać Wasze zdanie. Czy ktoś użytkuje taki silnik z tą skrzynią? Z góry dzięki :)

tylko manual...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy zmienia płynnie biegi i nie falują mu obroty, skrzynie ZF są wg. niektórych trwalsze niż GM (które były przeważnie montowane w dieslach), więc jeżeli taka tam siedzi powinno być ok.
Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Widocznie kolega nie lubi automatów :wink: w 325i automat już daje radę, więc spokojnie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.