Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć wszystkim, to mój pierwszy temat na forum :) Szukam swojego pierwszego auta i wydaje mi się, że E46 będzie odpowiednie. Jeszcze nie rozpoczynałem żadnych poszukiwań, mam zamiar dopiero porozglądać się i poszukać. Dysponuję kwotą do 14 tysięcy złotych. W tej kwocie za jaką wersją silnikową oraz jakim rocznikiem powinienem patrzeć? Początkowo myślałem o 320i, ale czytałem na forum opinie, że dużo pali jak na swoją moc i lepiej wziąć 318i. Wypowiedziałby się ktoś, która wersja będzie rozsądniejsza? Dodam, że do autka będę montował lpg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 14k szukaj przedlifta z r4, na minimalny przebieg, idealny stan i bogate wyposażenie nie licz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie e46 jest na tyle wiekowym samochodem ze cena nie zalezy od rocznika a od stanu technicznego auta ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

Toyota odpada nie podoba mi się, jeszcze biorę pod uwage Saaba9-3 ale szczerze mowiac bym wolal e46

Masz rację że Toyota to wół roboczy i nie zachwyca jak BMW , Saab ? nie miałem ale bym nie kupił bo mnie zniechęcają opinie o dużej awaryjności.

Z tego wynika że będziesz szykował jednak kasę na E46.Utrzymanie sporo kosztuje ale jak kogoś nie stać to nie kupuje tej kosy ;-)

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić zadbaną toyotę, niż sypiące się BMW, z którego i tak nie będzie frajdy, bo będzie kosztowało sporo nerwów i kasy. Ale widać, że kolega póki sam nie zobaczy, to się nie przekona ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie e46 jest na tyle wiekowym samochodem ze cena nie zalezy od rocznika a od stanu technicznego auta ...

 

Szczególnie w wypadku przedliftów (1998-2001) taka opinia jest bardzo trafna.

 

 

Moze najmlodsze coupe - mocne polifty, czy eMki tanieją jeszcze ze wzgledu na rocznik.... ale to wąska grupa wsród e46.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam już w domu jedno BMW dość leciwe ale chodzi jak nowe :) i mam zamiar kupić drugie auto oczywiście jedynej słusznej marki, mam na oku auto od znajomego jest to e46 Compact z 2001 roku 1.6 ti czyli motor 1800 ccm. Niestety ma male problemy pomimo oryginalnego przebiegu ok 200 000 km, tzn bierze w cholere oleju, prawdopodobnie uszczelniacze, jaki to moze byc koszt naprawy? chcialbym zalozyc instalacje gazowa czy i jak to sie zachowuje na gazie (pytanie do tych ktorzy maja takie cos w gazie) i ogolnie na co zwrocic uwage jeszcze biorac taki samochod, z gory dziekuje za porady :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalny silnik do normalnego rodzinnego auta. Jak chcesz palić gumę czy się ścigać na światłach to będzie za mały. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chyba nie jeździ jak nowe skoro pije mnóstwo oleju :roll: wg mnie nie licz na wydatek mniejszy niż 5k (z montażem lpg) za doprowadzenie go do stanu używalności (pewnie rozrząd do sprawdzenia/naprawienia, uszczelnienie silnika, pewnie wyskoczy odma, olej, filtry i kto wie co jeszcze..), te 5k to chyba mocno optymistyczna wersja :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
... czy jest silnik BMW ktory jest ekonomiczny pod wzgledem spalania?

Disel :norty:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy ty czlowieku umiesz odpowiadac na pytania a nie tylko denne i plytkie teksy rzucasz :duh:

Probujesz w ten sposob podbudowac wlasne ego, czy jak?

Moze jest jakis konkur w postach bez sensu i nie do tematu?

Edytowane przez speed1211

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie znaleźć wersje która spali 10l gazu i będzie się nią dało normalnie jeździć (moc). Do głowy przychodzi mi tylko 2.0 r6 150km przedlift, oraz n42 2.0 143km ale do tego silnika bym w życiu gazu nie zamontował. Zbyt zaawansowana konstrukcja. Ale i tak mówimy o wartościach rzędu 11-12. No i silniki niestety stosunkowo mułowate (przyspieszenie w okolicach 9s do 100).

 

Mimo wszystko polecam r6. Dowolna wersja od 170km. Pewnie żaden oprócz 330i nie spali Ci więcej niż 15l, ale taki komfort za taką cenę to wręcz promocja. Przemyśl to.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciężko będzie znaleźć wersje która spali 10l gazu i będzie się nią dało normalnie jeździć (moc). Do głowy przychodzi mi tylko 2.0 r6 150km przedlift

Ani to nie spali do 10l gazu (pomijam trasę, bo to oczywiste, że się uda) ani mocy nie będzie wystarczająco..r4 2.0 143km objeżdża m52tu20 i oczywiście spala o wiele mniej :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gaz jest kwestią indywidualną. Zwróciłem tylko uwagę na to, że napisałeś, jeśli dobrze zrozumiałem, że jeśli ma być rozsądne spalanie i wystarczająca moc (oczywiście pojęcie względne, ale danych się nie oszuka :wink: ) to do wyboru jest r4 2.0 143km (tu zgoda) oraz r6 2.0 150km (brak zgody :mrgreen: )

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.