Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

przyznaje też 3 lata nie wliczając amorów a przebieg to 30tys rocznie a połowe z tego po dużo bardziej rozbitych drogach słowacjii niż w polsce ,żadne ingerowanie w zawieszenie tak jak powiedziałem oprócz wymiany jeszcze ori amorków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładnie :cool2: może kolega kupuje najtańsze zamienniki i w tym tkwi problem :roll:

Zrobiłem dzisiaj rachunek sumienia :mrgreen: 3 lata 3 miesiące:

- części: 2362,-

- robocizna: 320,- (dużo robię sam, jak potrzebuję podnośnik to dopiero jadę do znajomego mechanika i też brudzę rączki :norty: )

- wymiany oleju z filtrami: 790,-

Więc w sumie bez opon: 3472,-

Ale te kopciuchy są delikatne i kosztowne w utrzymaniu :lol:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do audi to przelatałem 3 lata i zrobiłem nim dokładnie 160tys km przez 3 lata ...audi w dniu sprzedaży miało bodajże 320km na liczniku

 

i co lepsze z zawieszenia kompletnie nic przez 3 lata i latanie po drogach dziury,pola itp nic kompletnie dopiero przed sprzedażą jeden wahacz bo miał duży luz reszta okej

 

pompa wody+rozrząd+pompa paliwa+opony letnie+reduktor gazu nowy+listwa wtryskowa gazu nowa i już nie było kompletnie co wymieniać i co robić...powiecie to po co sprzedałeś?? a no właśnie bo człowiek chciał coś innego bo 3 lata jedno i to samo auto to się nudzi

 

do tego silniczek 1.6b+lpg był gaz po 2.30 zatankowałem za 25zł i robilem 100- 110km nie stylem EMERYCKIM :norty:

 

 

bmw mam we wrześniu stuknie rok...przez rok zrobiłem raptem 3tys km przez co więcej auto stało... koszty pozakupowe około 5,6k i teraz naprawa z 7k więc około 12/13k włożyłem i dalej auto stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To po co polowałeś na biedną sarenkę? Mogłeś użyć kamienia, siekiery, grabi..a nie auta :lol: Stasiu nie ładnie wliczać naprawę auta w koszty eksploatacji, bo to tylko i wyłącznie Twoja wina, nie auta i nie "sarny". Ale teraz będzie malyna jak już ruszysz, będzie m-pakietowy zderzak z przodu..i tylko z przodu :norty: ale wszystkie wiejskie dziewuchy, jak tylko skończą się żniwa, będą Twoje :mrgreen:

Gdzie Ty po tych polach tyle przelatałeś audicą? Używałeś jej zamiast ciągnika?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak chciałeś zjeść dziczyznę trzeba było zabrać dziewczynę do restauracji a nie bawić się w myśliwego uzbrojonego w e46 :lol:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem właśnie o tym wcześniej i nie odstraszyło mnie bo wydaję mi się,że z 325 też mogą być problemy.No tutaj to nie trzymanie mocy jest bardziej częste.Najgorzej jak to sprawdzić przed zakupem oprócz jechania na hamownie i potem wymieniania ewentualnych części żeby przywrócić go do takiego stanu w jakim był.To może nie być takie proste no ale jakieś porównanie mam więc może się zauważy spadek tych koni.

A co do wzrostu apetytu to jak najbardziej :D Samochód i tak nie jest nowy i i tak będzie się troche psułi trochę będzie trzeba przy nim posiedzieć ale z tym się chyba każdy liczy i biorąc jeszcze pod uwagę,że w pl tych 330 jest więcej niż 325 pomijając to w jakim stanie są ale może coś się znajdzie.

To fajnie by było jakby ktoś jeszcze coś z tymi zegarami wiedział:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A czytałeś to?

Nikogo nie zabije, nie podniecajcie się tak :mrgreen: fakt odcinki są krótkie, ale tu nie chodzi o to, że to szkodzi silnikowi diesla jakoś szczególnie, KAŻDEMU silnikowi nie jest na "rękę" częste odpalanie i gaszenie zimnego silnika, benzyna też się nie nagrzeje po 3 km :norty: sens diesla jest w tym, że przy dużych przebiegach, szczególnie na trasie sporo zaoszczędzisz na paliwie a ewentualne awarie, czyli wtryski, turbo, dwumas ze sprzęgłem, koło pasowe, które są dość drogie muszą się zwrócić i to cała filozofia :wink: pamiętaj żadne zwierzątko nie ucierpi jak będziesz jeździł dieslem na krótkich dystansach a nie mówiąc nawet o jego śmierci :mrgreen:

I to?

Maniuś masz jakiś problem ze sobą czy sobie ego podbudowujesz? Większość życia jeździłem i jeżdżę dieslami, a jeśli potrzebujesz pomocy to idź do specjalisty a nie tu :)

 

Diesel na krótkich odcinkach dostanie bardziej, by wspomnieć tylko o turbo.

Do tego w tym budżecie będzie też cięższy do kupienia - ale Twoje auto, Twoje wybory.

Ze mną raczej wszystko ok, ale dzięki za zainteresowanie :mrgreen: nie wiem czym miałem sobie ego podbudować..tym, że jeżdżę starym kopciuchem, bo nie stać mnie na benzynę? :norty:

Z tym, że łatwiej będzie mu kupić xi niż xd do 20k to trochę pojechałeś..pokaż coś ciekawego w tym budżecie w pb. Chyba nie zaproponujesz mu 330xi :roll: nawet na przedliftowe to sporo za mało a "lekko" dojechanego 330xd kupi, bo ludzie się ich boją, bo koszty, wiadomo. Jak pisałem wcześniej mógłby szukać 325xi, ale w tym budżecie to chyba jeszcze gorzej będzie niż z przedliftowym 330xi :wink:

Jakoś niezrozumiale piszę czy jak?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak właśnie 192cm wzrostu ograniczają moje zapędy motoryzacyjne... trudno, jeśli nie e46 to na e39 będę polował. tyle że jak już pisałem interesuje mnie jedynie silnik 2.0 (z powodu chorej akcyzy powyżej 2l), to chyba trochę za słabo dla piąteczki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam ten dzień.. wentylator buczał jak betoniarka i robilem go sprawdzałem i okej...potem przeczyściłem EGR i mówię a przetestuje jak auto chodzi i 2km prostej drugi i but na każdym biegu i przy 140km/h buhh z lewej strony centralnie o róg się otarła gdzie kierunkowskaż a potem na przód
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie śni Ci się to po nocach?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
O to już pytaj na dziale e39 :wink: ale jak znam życie to użytkownicy m52tu20 będą pisać, że daje radę :P z mojego doświadczenia niestety nie daje rady, nawet w sedanie, ale co kto lubi :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Osobiście dla mnie też jest za słaby,znajomy ma w E36.Ten silnik sam w sobie jest wołowaty.

Ale nie popadajmy w paranoję,jeździć się da, a ścigać się przecież nie będziesz. Jednak na twoim miejscu odżałował bym trochę kasy i poszukał 2,5. Ile tego cła więcej zapłacisz? Nawet ten tysiąc więcej no trudno, ale będziesz miał 170 KM które już robi robotę :wink: .

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dla mnie też jest za słaby,znajomy ma w E36.Ten silnik sam w sobie jest wołowaty.

Ale nie popadajmy w paranoję,jeździć się da, a ścigać się przecież nie będziesz. Jednak na twoim miejscu odżałował bym trochę kasy i poszukał 2,5. Ile tego cła więcej zapłacisz? Nawet ten tysiąc więcej no trudno, ale będziesz miał 170 KM które już robi robotę :wink: .

 

Akurat z 2.5 jak znajdzie 525i a nie 523i bedzie mial 192km, ktore faktycznie daja rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akcyza powyżej 2l poj. silnika to18.6% wartości auta, co w moim przypadku nieco ponad 2 tys. w skrócie nie stać mnie na to, ta kwota dużo bardziej przyda się na ewentualne przygotowywanie auta do jazdy

 

Ja za akcyzę zapłaciłem 130 zł pojemność 2 litry. Jak nie stać Cię na akcyzę od 2,5 litra to po co ci bmw? Kup sobie chłopie rower

Piszesz że nie stać cię na to a stać cię będzie na nowe opony za 1200 zł nowe hamulce 1000 zł czy nowe amortyzatory 1000zł? to są ceny za części do bmw e36

Ja rozumiem że kogoś na coś nie stać ale przeliczając wszystko z góry że silnik albo akcyza to jakiś tam % to w ogóle kupno auta jest nieopłacalne

Edytowane przez hubertus78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się zaraz się dowiemy ,że opony są dobre używane i bez sensu kupować nowe, hamulce i amorki z SRL-a są bajecznie tanie więc utrzymanie nie doprowadzi właściciela do ruiny :mad2: No i palić będzie mało bo można zamontować LPG za 1,5 tysia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wzrostu apetytu to jak najbardziej :D Samochód i tak nie jest nowy i i tak będzie się troche psułi trochę będzie trzeba przy nim posiedzieć ale z tym się chyba każdy liczy i biorąc jeszcze pod uwagę,że w pl tych 330 jest więcej niż 325 pomijając to w jakim stanie są ale może coś się znajdzie.

To fajnie by było jakby ktoś jeszcze coś z tymi zegarami wiedział:)

 

No to skoro już wszystko wiesz, to nie wrzucaj w dział ocen 325ci w cenie 318i przed liftem, chyba że jesteś miłośnikiem codziennego grzebania w aucie i mechanikiem od Boga. Popatrz jeszcze na ceny części do 330i, to nie jest przedział cenowy golfa 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.