Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

To ja krótko o swoim wyborze.

Chciałem kupić samochód do jazdy do pracy i jakiś wyskoków z rodzinką (2+2). Szukałem dość długo bo około 6 m-cy. Szukałem na niemieckich portalach,głównie Ebay kleinanzeigen.

Mam wujka w Niemczech,który mi sprawdzał samochody. Najpierw na tapecie było Volvo kombi, później Astra, jednak w końcu padło na E46. No i od niedzieli jestem posiadaczem E46 Touring z 2001 r.

Data produkcji: 26.04.2001

Silnik: 1895 cm3

Przebieg: 154 tys

Wczoraj jechałem nim z Niemiec. 1100 kilometrów, ustawiłem tempomat na 110 km/h i tak sobie sunąłem do Polski. Spalanie wyszło 7 l / 100 km. Dziś jadąc do pracy po mieście 7.4 litra.

Kupione od drugiego właściciela w Niemczech ( nie żaden dziadek, itp), dałem 3400 EUR (w tym dostałem dwa komplety opon z felgami).

Jak pogoda się poprawi porobię zdjęcia i wkleję.

Jutro będę miał info na temat instalacji gazowej, no i jak będę miał kasę to zakładam. Ale autko po trasie super, w porównaniu z moją Astrą III niebo a ziemia. Nie to żebym zachwalał, bo np ciężko chodzi mi pedał gazu, ale nie wiem może te samochody tak mają.

 

Obym jak najmniej musiał korzystać z forum w sprawach napraw i usterek :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bezawaryjności :)

LGP - zajrzyj na LPG forum, b przydatne miesjce, ale w sumie i tu w dziale "paliwa..." jest kilka osób mocno siedzących w temacie, na pewno coś dobrego Ci doradzą; od siebie powiem że za 2.500 masz naprawde b fajną instalkę i to zakładaną przez fachowca, a to w sumie nawet ważniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wczoraj jechałem nim z Niemiec. 1100 kilometrów, ustawiłem tempomat na 110 km/h i tak sobie sunąłem do Polski. Spalanie wyszło 7 l / 100 km. Dziś jadąc do pracy po mieście 7.4 litra.

Jutro będę miał info na temat instalacji gazowej, no i jak będę miał kasę to zakładam.

Przy takim spalaniu chcesz gaz zakładać? :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jechałem nim z Niemiec. 1100 kilometrów, ustawiłem tempomat na 110 km/h i tak sobie sunąłem do Polski. Spalanie wyszło 7 l / 100 km. Dziś jadąc do pracy po mieście 7.4 litra.

Jutro będę miał info na temat instalacji gazowej, no i jak będę miał kasę to zakładam.

Przy takim spalaniu chcesz gaz zakładać? :8)

 

Policz swoje roczne przebiegi, przy takim spalaniu i bedziesz wiedzial jak szybko sie zwroci. Moze sie okazac, ze Ci sie to nie oplaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czarny199393 napisał(a): no warto ale nie idz w tanioche za 2200zl ;) [/quote

 

Uważam, że w tej cenie lub nie wiele większej można mieć bdb instalację. Ja z małym rabatem zapłaciłem właśnie 2200pln za instalacje (cena regularna to 2500pln), na bdb podzespołach stag4, wtryski hana...

A instalacja faktycznie zwróci się szybko. Mnie już ponad 3 razy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja to jedno. Moim zdaniem ważniejsze jest żeby to ogarnął fachowiec - gazownik a nie "fachowiec" :mrgreen:

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 320i R6 M54 B22 to rozsądny kompromis mocy, osiągów i spalania.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogólnie patrząc to która 6 cylindrówka by najmniej spaliła?

 

Ta, która bedzie w najlepszym stanie technicznym i która bedzie miała najspokojniejszego kierowce i najwęższe opony. Róznice spalania pomiedzy 2,0 2,2 a 2,5 są minimalne. 3.0 troche wiecej wypije....

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy ile jesteś w stanie przetrawić minusów takiego auta :)

 

kupić kupisz, to jest polska tu panie nawet i za 10 kupisz dieselka 180tyś przebiegu 13/15 lat :P

 

ale że cały malowany, że silnik do remontu to inna sprawa.

 

Rada taka, chcesz kupić dobrze to niestety musisz się znać albo mieć jakiegoś mechanika co się zna i ci auto sprawdzi komputerowo i mechanicznie i najlepiej blacharsko.

 

Masz 2 opcje,

kupujesz coś tanio i potem dokładasz 5 tyś na start żeby auto zreanimować i płaczesz że BMW się psuje, że mogłeś brać VW i potem sprzedajesz i każdemu psioczysz że wydatki ogromne i marka do dupy bo tylko się psuło ale już nie powiesz że kupiłeś złomik bo się połaszczyłeś na BMW w stanie bardzo słabym.

 

Opcja druga, dozbierasz kasy troche, dokładnie poszukasz a nie kupisz pierwsze lepsze bo się skóry w środku swiecą i jak ładnie i czysto, i kupisz auto droższe, zadbane, które ktoś umiał serwisować i coś wymieniał.

 

Pamietaj że najwiekszy minus BMW to poprzedni właściciel który oszczedzał na wszystkim, kupił tanio i myślał że tanio bedzie sobie serwisować jak lanosa, oleju nie zmieniać i nie wymieniać rzeczy które się zużywają bo przecież jeszcze jeździ ale że coś stuka i hałasuje to już trudno szkoda kasy skoro jeździ.

 

Którą opcje wybierasz ? :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;) jestem tutaj nowy. Interesuje mnie zakup bmw e46 w coupe, silnik 316, 318, 320. Mam pytanie...czy samochody w cenie do 15tys nadaja sie? Czy juz sie nie nadaja ? Prosze o pomoc.

 

 

Coupe w tej cenie dobrego nie kupisz, na pewno nie 320i.

Co do 316i - to chyba w tej wersji wogóle nie było coupe.

 

Do 15 tys zł - szukaj sedana 316i lub 318i.... ewentualnie compacta, ale on będzie młodszy i juz z innym silnikiem (bardziej awaryjnym).

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 6cyl najmniej spali 2.2 (M54B22)

 

Mimo większej pojemności 3.0 wcale nie spala dużo więcej niż 2.2, różnice na poziomie pół litra. Sam mam 3.0 i przyznam że jest bardzo oszczędna - kliknij w link raportu spalania z mojego podpisu.

 

A za 15tys to o jakiekolwiek 6cyl będzie ciężko, no chyba że lubisz jeździć trupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

itam, planuje kupić e46 w najbliższym czasie. Robie rocznie małe kilometry - jestem studentem więc nie będę jeździł praktycznie po mieście, max 10000km rocznie. Szukam czegoś dynamicznego. Po głowie od dłuższego czasu chodzi mi 330i lecz obawiam się że fundusze za małe. Więc obstawiam 328.

 

Posiadam w tym momencie 15tyś + stałą prace (nie dużo ale zawsze starczy na utrzymanie auta). Planuje dozbierać jeszcze (ile?) i na wakacje kupić auto, w jakiej kwocie mogę szukać nie sypiące się 328? Wole kupić lepsze auto (wyposażenie,typ silnika, stan wnetrza) i z miesiąca na miesiąc je robić niż kupić mega zadbane 1.9 z 1998r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.