Skocz do zawartości

E46 Nie działa czujnik parkowania (brak dźwięku)


tomix156

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy u mnie też po wrzuceniu wstecznego przez chwilę jest ciągły pipppppppppppppp i po kilku sekundach się wyłącza, czujniki pykają po przystawieniu ucha ale to nic nie znaczy, byłem na kompie i pokazał brak sygnału z dwóch czujników - mimo że pykają - wiązki przemierzone, centralka wygląda na nieuszkodzoną - przynajmniej wizualnie - kostki i układ ok. więc stawiam na te czujniki ale jak znajdę chwilę to je zamienię i pojadę jeszcze raz na kompa żeby wykluczyć centralkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

witam

wiem, ze temat ma juz troche miesiecy, ale moze jakis update? mam u siebie podobny problem, wszystkie czujniki pracuja, ale brak reakcji na przeszkody przy cofaniu, jedynie 5 sekundowy ciagly dzwiek po wrzuceniu wstecznego a potem cisza... :mad2:

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam. Przepraszam, że odświeżam temat, ale u mnie problem jest troszkę inny. Wymieniłem dwa czujniki i ... przy włączonym wstecznym cisza, ale czujniki nie reagują na przeszkody :( . Odpięcie akumulatora na ok. 15 minut też nic nie dało. Co dziwne, jak wypnę jeden z nowych czujników, pojawia się sygnał na głośniczku, zapinam czujnik i wszystko zaczyna działać, ale tylko do momentu rozłączenia wstecznego. Ponowne wbicie wstecznego i nic nie działa - cisza. Czy ktoś z was miał podobnie? Nie wiem już co z tym zrobić :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
p.s.

a działa "pikanie" jak jadąc zaciągniesz ręczny albo ostrzeżenie o włączonych światłach?

Te dźwięki są generowane przez ten sam głośnik, więc jeśli jest cisza to na 100% będzie to.

 

nie wprowadzaj kolegi w błąd, te dzwięki co piszesz wydaje buzzer z licznika a PDC jest pod nogami kierowcy i nie jest na wyposażeniu podstawowym tak jak buzzer w liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu i ja dojrzałem, żeby się za to piszczenie zabrać.

 

Problem o tyle dziwny, że PDC dobrze wykrywa przeszkody przy cofaniu. Po podjechaniu do ściany naprawdę blisko dźwięk jest ciągły. Wcześniej, w miarę zbliżania, częstotliwość odpowiednio wzrasta. Sam problem polega na tym, że po wbiciu wstecznego, gdy za autem nic nie stoi, słychać długi (4-5 sek.) ciągły dźwięk. Test czujników "na ucho" niby potwierdza, że są OK - cykają wszystkie, wyraźnie i tak samo, dość głośno. No i wykrywają przeszkody - test "na łapę" dla każdego z czujników z osobna.

 

Czasem bywa, że czujniki bardzo szybko jakąś przeszkodę znajdą, np. inne auto z tyłu jest 2-3 m dalej, a PDC zapiszczy sobie raz czy dwa. Potem przestaje piszczeć i dopiero odzywa się jak zbliżę się do przeszkody z tyłu na < 1 (pewnie z 0,7 m około).

 

Wcześniej wymieniałem już 2 czujniki, ponieważ elektryk po podpięciu kompa stwierdził ich awarię. On te nowe (w sensie używane, ale sprawne) też montował i potem było przez jakiś czas OK. Nie bardzo chce mi się wierzyć, że znowu jakiś padł, tym bardziej, że wszystkie i cykają i wykrywają przeszkody.

 

Podczas zabawy z PDC ściągnąłem listwę i zauważyłem, że czujniki można nieco wepchnąć do środka. Nie pchałem na chama, ale myślałem, że ich lekkie dopchnięcie może kontakt poprawi. Ostatecznie jednak kombinerkami je wyciągnąłem do pozycji domyślnej, żeby nie łapały czegoś z boku.

 

Auto myję myjką ciśnieniową - czy to może mieć wpływ na zachowanie PDC?

 

Mam nadzieję, że uda się to jakoś rozwiązać bez konieczności kolejnej wizyty u elektryka (niedawno robił wiązki świateł tylnich bo kontrolki co i rusz się paliły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszczy po włączeniu ciągłym, znaczy że nie działa Ci w tym momencie któryś czujnik.

Nie przejmuj się,ją już chyba pięc używanych kupiłem i jakiś zaś było dobrze i padały. Tak to z nimi jest. Jeżeli Ci zależy na Pdc to chyba musisz w nowe zainwestować. Ją już dałem sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale potem, jak ten ciągły pisk po kilku sek ustatnie, to czujniki jednak prawidłowo działają. I to mnie zmyla :( Z tym PDC to muszę sobie poradzić, bo autem w większości śmiga żona, i bez PDC parkowanie jej tak średnio idzie :/

 

W międzyczasie wyczytałem w kilku podobnych tematach, że to może moduł PDC? W sumie za <50 zł z KW można taki kupić, tylko pytanie czy po zamianie modułów trzeba coś tam resetować, ustawiać? Czy po prostu wpinam i jazda?

 

Ewentualnie proszę o polecenie ogarniętego elektryka ze Swarzędza / okolic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

A ja zadowolony że czujniki cofania mi działają śmigałem sobie aż do czasu jak przy parkowaniu oparłem się o latarnię :mad2: lewym tyłem.

 

Po sprawdzeniu każdego czujnika po kolei okazało się że działa tylko jeden zewnętrzny z prawej strony, pozostałe 3 zepsute, ale po wrzuceniu wstecznego nie mam ciągłego sygnału wskazującego uszkodzenie czujników. Jak dojdę co to jest to napiszę, auto mam od 3 tygodni i zastanawiam się czy poprzedni właściciel nie grzebał przy tym żeby nie wyszło na jaw że tylko jeden czujnik działa, czy samo się tak stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, jeżeli to pomoże to u mnie jest kilkusekundowy dźwiek o "uwalonym" czujniku. Wszystkie cykają z tym, że 2 prawe ciszej, a 2 lewe głośniej, po sprawdzeniu metodą ręki wychodzi, że te 2 prawe, co cykają ciszej, są "uwalone" (nie działają). Chociąz wydaje mi się , że tamte sprawne nie działają tak samo, jak działały, gdy wszystkie były sprawne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Zacznij od szukania zwarcia/przerwy w wiązce łączącej klapę z resztą budy.

 

 

Sprawdzone, kable są wręcz w idealnym stanie.

 

Przypominam: u mnie nagle przestały działać czujniki. Sporadycznie przy wbijaniu wstecznego jest krótki sygnał, ale po nim cisza.

Co w następnej kolejności powinienem sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Czytałeś np. trzeci post na pierwszej stronie?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też ostatnio miałem problem z czujnikami, a mianowicie dłuższy pisk po włączeniu wstecznego i potem brak reakcji.

I już prawie kliknąłem zakup czujników, ale najpierw porządnie umyłem auto i zaczęły działać :-)

 

Niektórzy pisaly, że takie piszczenie jest spowodowane padniętym przynajmniej jednym czujnikiem.

Ale nie zawsze. U mnie jeden nie działa od jakiegoś czasu, a "parkowanie" i tak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i [BAD] blada :mad2:

 

Po tygodniu działania wczoraj wieczorem znowu pisk po wbiciu wstecznego :cry2:

A dzisiaj działa znowu.

 

WTF :?:

 

Od czego zacząć Panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo.. od roku czasu...4mc działa a potem działa jak chce i od nowa w koło Macieju :norty: wiem który...zdemontowałem tylny zderzak i ogólnie 4h się bawiłem..bo delikatnie musiałem zerwać calutką izolację ori... co nie było łatwe...bo trza było uwazać by kabelków nie przeciąć... z 2h zeszło... sprawdziłem czy przewód nigdzie nie przerwany...(do wszystkich czujników zrobiłem nową izolację) to zrobiłem nową izolację...kostki wypsikałem spray do stykow..czujniki też sprayem... i 2 dni okej...potem piszczy... i ciągle błąd środkowego-prawego czujnika ;) i mimo,że błąd jest pdc działa ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam,a u mnie jest inaczej kamera cofania dziala,a czujniki nie dzialaja,zaden nie wydaje zdnego dwieku wszystkie 8 gluchych i miga swiatelko na przycisku od czujnikow,na wyswietlaczu info ze uszkodzona kamera cofania i czujniki co smieszne kamera dziala,ma ktos pomysl?z gory ddziekuje,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.