Skocz do zawartości

318i - czasami po zgaszeniu silnika pali sie kontrolka oleju


piotrek1985

Rekomendowane odpowiedzi

tylko ze zazwyczaj uszkodzony czujnik poziomu oleju daje inne objawy. Tj zapala się około 15 sec po odpaleniu silnika i pali się jakiś czas i sam gaśnie. Wiem bo przerabiałem. Wymiana tego czujnika tylko podczas wymiany oleju bo jest on od dołu miski no i bez spuszczenia oleju nie da rady :) kupiłem zamiennik jakiś i śmiga już pół roku.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak po zgaszeniu silnika pali się pomarańczowa kontrolka oleju a stan jest OK to uszkodzony jest czujnik ilości oleju

 

Jak jest uszkodzony czujnik to zapala się kontrolka PO ODPALENIU, po zgaszeniu nie zapali się na 100% , ba nie zapali się na pomarańczowo nawet jak oleju jest ZA MAŁO, zapali się dopiero CZERWONA jak już nie powinno się dalej jechać samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Podepnę się pod temat. Jestem szczęśliwym posiadaczem e46 320 CI Cabrio. Jakieś 3 miesiące temu wymieniłem olej na Castrol 5w30 nie wiem co było wcześniej tam wlane... Po ok miesiącu zapaliła się pierwszy raz żółta kontrolka oleju po wyłączeniu silnika na ok 30 s. Po szperałem i dowiedziałem się że trzeba dolać oleju. I tak się powtórzyło parę razy, z tym że stan oleju był ok ale pomyślałem co będę jej żałował niech ma :) (po dolewce miałem spokój na ok tydzień dwa) Teraz stan oleju jest ok, ale kontrolka zapala się już po ok 12 km albo po wyłączeniu silnika. Dodam że nie za każdym razem się zapala, a ja przestałem ją dokarmiać bo stan oleju jest ok. Ktoś coś jakieś porady co z tym dalej?

Pozdrawiam Kriss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.