Skocz do zawartości

m62 540 na zimnym dławi się


kruszyna540

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim bmw 540 m62 a więc gdy odpale z rana na zimnym to odpali ładnie po czym zadławi się obroty prawie spadają do zera po czym wracają do normy ok700 i po chwili znowu spadek jak che ruszy autem dławi się strzela w kolektor jak wskazówka minie niebieskie pole jest ok chodzi idealnie na gazie na bendzynie dodam że jestem po wizycie jakieś pół roku temu u Radka w Opocznie założone nowe sondy, odma, uszczelki kolektora auto śmigał jak marzenie i znowu awaria podpinałem kompa carosoft bez błędów podejrzewam coś z układem paliwowym proszę o jakieś wskazówki jakie ciśnienie powinno byc w układzie paliwowym bo doszłem do tego że jak rano zacisnę wężyk powrotu paliwa do zbiornika auto chodzi jak marzenie, czy jest możliwe że pompa paliwa przez użytkowanie auta na lpg mogła stracic ciśnienie i jakie powinno panowac w układzie, bo jeszcze przychodzi mi na myśl podciśnienie znajdujące się w listwie wtryskowej, Co wy na to, kasowałem adaptacje carosoftem jeździłem na bendzynie i żadnej poprawy jak na zimnym zwiększe ciśnienie w układzie palwowym chodzi ok proszę o info ???? jak odpalę rano auto na awaryjnym odpaleniu na gazie taka opcja instalacji lpg to chodzi dobrze, może wtryski paliwa ale na ciepłym chodzi na pb ok problem na zimnym proszę o pomoc????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączę się pod temat - mam problem z E39 540i - 1996 rok, M62B44 BEZ LPG.

Auto na zimnym krztusi się i nierówno pracuje, ale jak np. włączę jakiś odbiornik prądu np. podgrzewanie tylnej szyby - obroty idą do góry (~700/min) i pracuje już ładnie (też nie do końca, bo zdarza się że wypada zapłon) na ciepłym silniku zły objaw występuje podobnie - po "przegazówce" obroty oscylują w granicach ~500/min i pracuje nie ladnie (szybko kolysze obrotami), po czym po chwili wracają pod ~700/min. Nie da się stać przy wydechu bo raz że spaliny duszą, dwa oczy łzawią niemiłosiernie! Dodam, że mechanik nadmienił że nie mam katalizatorów tylko jakieś strumienice...

Proszę o pomoc!

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem bo u mnie wymieniany był ten separator nie dawno i wszystkie uszczelki kolektora, nowe sondy wszystko orginał zakładany u Radka w Opocznie wyleczył te objawy jakiś nie cały rok temu i powróciły, ma ktoś morze numer do nie go bo na stary nie mogę się do dzwonic Radek540V8 ten Pan ma pojęcie o naprawie bmw , ja tak podejrzewam rozjechanie mapy pb przez lpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich więc usterka zlokalizowana i jest ona spowodowana instalacją lpg a dokłanie sterownikiem zenita który rozjeżdża mapy bendzynowe i po resecie adaptacji auto śmiga aż miło ale jerze na pb i moje pytanie jaki sterownik załozyc aby śmigało bo wtryski mam matrixa i reduktor gold silwer więc jest ok ale sterownik lipa co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisales ze

...kasowałem adaptacje carosoftem jeździłem na bendzynie i żadnej poprawy

a pozniej ze reset adaptacji pomogl, wiec najbezpieczniej bedzie jak dasz auto do jakiegos dobrego gazownika to moze uda mu sie ustawic tego zenita lub zaproponuje cos co zna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - kolego - u mnie w e38 z M62 identyczne objawy. Powiedzcie mi jak zrobić kasowanie adaptacji w INPIe - tak na chłopski rozum bo dopiero zaczynam przygode z INPą. U mnie instalacja STAG 300 Plus jesli chodzi o LPG.

Przy okazji dajcie znac czy pomogło.

..:: Burzę Mity Wyobraźni ::..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inpa nie zawsze kasuje adaptacje, najlepiej na całą noc odłączyć akumulator. Jeśli nie pomoże to jeszcze trza polatać na samej benzynie aż adaptacje ustawią się jak trzeba... Następnie ustawienie lpg, ew. wymiana wtryskiwaczy lpg na lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że kasowanie adaptacji carosoftem nie pomogło bo tak jest dzwoniłem do Radka zna się na rzeczy jak nikt i powiedział że carosoftem nie skasuje ale inpą tak i dał namiary na kolegę który podłączył auto pod inpe zresetował i auto śmiga na pb więc ewidentnie rozjechanie map zostawiłem dzisiaj auto u gazownika speca co montują zenita zobaczymy co wymyśli dodam że jak auto się dławiło to w carosofcie jak i inpie zero błędów w sterowniku silnika, jak odbiorę auto będę informował czy temat rozwiązany pozdro :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.