Skocz do zawartości

Zakup 328i 245KM


RutekWawa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 289
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z pewnością nie, ale w ten sposób firma kreuje swój wizerunek ( podobnie jak bezpośredni konkurenci i nie tylko - MB, Audi itp).

Z punktu widzenia producenta jest niewątpliwie korzystne, gdy jego wyroby kojarzą się w powszechnej opinii z eleganckim facetem w garniaku, nie zaś łysym dresem - a własnie to ostatnie skojarzenie jest póki co powszechne:) Chociaż powolutku efekty tej polityki wizerunkowej zaczynają być widoczne.

Primator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli nie jesteś lekarzem czy prawnikiem, ale też nie jesteś np dresem, to już dla tych marek jesteś nikim? Sorry... Ale tak czy inaczej pospolity dres kupi to auto jak bedzie mialo 10-15 lat od tego lekarza czy prawnika. Kategoryzowanie grup społecznych wg mnie jest tutaj zupełnie niepotrzebne. Równie dobrze, kolesiowi który przychodzi w dresach do salonu mogliby od razu dodać 10% extra do ceny... Wyszłoby na to samo ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ja patrząc czym podjeżdża mój lekarz czy prawnik, mam się zachwycić i też kupić takie BMW.

Chciałbym tez zauważyć, że lekarz w nowym BMW, to musi dobrze zarabiać w prywatnym gabinecie, dziennikarz - to chyba telewizyjny, a prawnik no chyba najlepiej ma w tym temacie. Wychodzi wiec z tego, że porządny przedsiębiorca nie potrzebuje zniżki !!! bo go na BMW stać. Tamte grupy społeczne pasują do tego auta, ale trzeba im dać zniżkę, żeby mogli kupić BMW :) :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś stwierdził, że takie osoby dobrze wpłyną na wizerunek marki- mądre to, czy głupie, nie podejmuję się ocenić. Jak już kiedyś pisałem, efektem był wzmożony zakup przez prawników i w związku z tym zmniejszyli rabat z 10 do 8 %. W każdym razie tak mnie poinformował sprzedawca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, żeby nie było - cel jaki postawiło sobie BMW jest dla mnie zrozumiały - prestiż, właściwe pozycjonowanie marki. Tylko u licha dlaczego w taki sposób????? Bo co prawnik i lekarz to mądry i biedny? Ja nie chce większego rabatu za to, że prowadzę swoje firmy i od rana do nocy muszę ciężko pracować, ale niech też polityka będzie równa dla wszystkich....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo co prawnik i lekarz to mądry i biedny?

 

Z punktu widzenia producenta to nieistotne - wystarczy że kształtuje strukturę popytu zgodnie z jego polityką.I tyle, polityka wygląda na skuteczną do tego stopnia, że staje się powszechna na rynku motoryzacyjnym.

Primator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adwokaci i radcy mieli 10, teraz mają 8 %. Co do lekarzy to z tego co się dowiedziałem w Fusie, dawali większy rabat tylko na określone modele. Co do zakupu drugiego auta w przeciągu roku z 8 % rabatu, nic mi nie wiadomo.

 

moje informacje były aktualne na marzec 2012r. - udzielane w Bawarii w Katowicach. Sprzedawca informował, ze zakup drugiego auta w ciągu roku może potraktować jako - szumnie powiedziane - flotowy i stąd wynika rabat.

 

Co do rabatów - inne marki również stosują taką politykę dla wybranych grup zawodowych.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie specjalne rabaty dla określonych grup zawodowych to rasizm społeczny, firma BMW kategoryzuje społeczeństwo na lepszych i gorszych. Tak samo by było gdyby np. rabaty były wyłącznie dla białych bo by nie chciano psuć wizerunku firmy widząc czarnoskórego za kółkiem BMW (w tym przypadku napewno byłby wielki krzyk i słowa "rasizm" czy "dyskryminacja")

Taki polityka firmy może się podobać wyłącznie (lekarzom, prawnikom etc..) gdyż czują się społecznie dowartościowani, a z tego co mi wiadomo np za zachodnią granicą upusty są dla wszystich i dużo większe niż te które otrzymują nasze uprzywilejowane grupy zawodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, wie ktoś jak wygląda pozycja Polski na liście państw z największą sprzedażą BMW? Oczywiście nie chodzi mi o ilość sprzedanych sztuk dosłownie, a o stosunek ile BMW przypada na jednego mieszkańca danego kraju. Np w tym roku w polsce w ciagu pierwszych 6 miesięcy sprzedało się 2738 samochodów marki BMW (na 38mln ludzi)... Ma ktoś statystyki innych Państw? Swoją drogą ciekawe jak bardzo polityka kategoryzacji społeczeństwa wpłynęła na postrzeganie marki i zwiększyła sprzedaż w odniesieniu do danych grup społecznych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby np. rabaty były wyłącznie dla białych bo by nie chciano psuć wizerunku firmy widząc czarnoskórego za kółkiem BMW (w tym przypadku napewno byłby wielki krzyk i słowa "rasizm" czy "dyskryminacja")

 

To oczywiście trafna uwaga (gdzie przebiega granica?), z tym, że póki co takie akurat zjawisko nie występuje. Natomiast jestem skłonny twierdzić, że polityka rabatowa to suwerenna kwestia sprzedającego i jedyną formą przeciwdziałania są zakupy w firmach, które nielubianej polityki rabatowej nie stosują. Swoją drogą, w tym sektorze to życzę powodzenia w poszukiwaniu takiej firmy :mrgreen: . Nie wiem co prawda jak to robi Jaguar...

Primator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe jak bardzo polityka kategoryzacji społeczeństwa wpłynęła na postrzeganie marki i zwiększyła sprzedaż w odniesieniu do danych grup społecznych...

 

70% o tym nie wie. Z tych co wiedzą 70% ma to gdzieś. Z tych co wiedzą i nie mają tego gdzieś jest to pewnie ostatni czynnik wpływający na wybór samochodu. Dużo ważniejsze jest indywidualne zachowanie sprzedawcy w stosunku do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do brokera w Wawie nivette-cars.pl i mają na stanie taki sam samochodów w takiej samej konfiguracji tylko z kolorem białym a nie z niebieskim za 183,000 brutto więc to jest o 30 tysia taniej . Zadzwoniłem do nich i powiedziałem że chce taki sam ale w kolorze niebieskim to mi powiedzieli że musze dopłacić do koloru metalik i mogą zamówić z fabryki więc za samochód zapłacił bym 188,000 brutto. Czy znacie tego brokera ????? Poniżej dane linka

 

http://nivette-cars.otomoto.pl/bmw-328-m-pakiet-salonpl-fv23-nowy-C25634628.html

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni są z grupy Nivette, która ma też ASO i dilera Opla, Saaba i Subaru. Sam oceń na ile to ich uwiarygodnia w Twoich oczach. Zawsze ciut bardziej wiarygodni niż koleś z teczką, laptopem i komórką. Diabeł tkwi w treści umowy i tym czy jest z czego ściągać gdyby dali ciała. Może ktoś kto korzystał się wypowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cena w Polsce nie jest wynikiem tego, że BMW nas tu chce obedrzeć ze skóry tylko wynikiem naszych podatków, akcyz, kosztów pracy, itd.

Skoro chcemy żyć w państwie opiekuńczym, gdzie każdy menel, żul i cwaniak pobiera zapomogi, chorobowe i inne świadczenia to reszta musi za to zapłacić.

Przymykamy oczy na to jak znajomy idzie na lewe zwolnienie lekarskie, albo że znajoma otwiera firmę miesiąc przed zajściem w ciążę, płaci jeden miesiąc wyższy zus a potem leży przez rok i dostaje od zus 6000zł.

 

Chyba nie ma sensu po raz kolejny o tym dyskutować bo tylko nerwy można sobie popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

CODE, nie przesadzaj , bo w niemczech dostają wiecej. Fatk ze jest większa kontrola i byle kombinator nie dostaje kasy.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostają ci, którzy potrzebują.

Ale skupmy się na temacie bo sam chcę 328i kupić :)

Zwłaszcza, że teraz naprawdę są dobre ceny (koniec roku się zbliża) na już wyprodukowane sztuki.

Tylko muszę klienta na swoją 320d znaleźć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.