Skocz do zawartości

325 TDS wymiana łożysk w alternatorze


bythomas1

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jakie są łożyska w alternatorze bo chciałbym kupić od razu wymienić. A druga sprawa ci ile wymienia się rozrząd ? albo kiedy rozpoznać że jest łańcuch wyciągnięty bo rozmyślam nad wymianą, bo mechanik ostatnio jak ustawiał mi wtryski to powiedział że mam rozrząd do wymiany, po czym on to rozpoznał bez rozkręcania silnika ??

 

filmik z odpalonym silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jesli chodzi o alternator to zależy jakiej maszz firmy. Valeo si nie opłaca robić bo zbyt drogie części i robocizna bo się go strasznie trudno rozbiera. Bosch jest sprawa prostsza i o wiele tańsza. Jesli chodzi o rozrząd to przez korek wlewu oleju można tam zajrzeć. Poczytaj bo było na forum. A jaki masz przebieg w tym aucie? Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczęściej to rozrząd słychać na wolnych obrotach ze grzechocze a jak dodasz gazu to te grzechotanie mija bo łańcuch się naciąga.

 

no właśnie nie do końca tak musi być

 

u mnie na wolnych obrotach tylko trochę było słychać rzężenie łańcucha (co jakiś czas, nieregularnie był dość mocny stuk metalowy) ....natomiast bardzo go było słychać jak się lekko dodało gazu tak do 2.000 obr/min. Dźwięk był taki jakby suwał się po metalowej ściance bloku lub głowicy. Za części dałem jakoś 500zł (łańcuch + 2 ślizgi) robocizna 300zł ...i jak ręką odjął ...stare łańcuchy były wyciągnięte o jedno ogniwo(!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierdu pierdu valeo samemu mozna zrobic

to rozmiar lozysk valeoto m,ale 6202 drugie to z pod plytki przykrecanej 4 wiekszesrubami 6303 potrzebna lutownica 100wat a kosztb u nas w bendiksie okolo80 90 zl kup i zaluz japonskie bedziesz zadowolony nazwa zaczyna sie na Y chyba

jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regu;payor 67zl kupowalem mniedawno podchodzi od wolkswagena ale jakiego nie pisze na pudelku prawdopodobnie golf

 

nest pisze ze sie nie oplaca lozysk wymienic a za nie trzeba DAC OKOLO 40ZL TO CHYBA NIEWIELE CO Z REGULATOREM 100 NADAL BRZMI DLA MNIE OK ROBISZ SAM I WIESZ CO MASZ NA CZYM JEZDZIS

ta lepiej wydac 400zl na nowke alternator :mad2: :mad2:

Edytowane przez jedynakk
jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dla mnie to on chodzi spoko ,cos na filmiku troche szumi ale to wina chyba mikrofonu w ... co tam masz . Co do alternatora to raczej bym kupil ze szrotu niz go naprawial ,pozatym mysle ze do konca zycia tym autem nie bedziesz jezdzil :wink: Taki lancuszk musi wytrzymac przynajmniej z 600 000tys jesli sie dba o silnik :!: inna sprawa to kola rozrzadu ,ktore moga byc juz troche wytarte i doprowadzic do przeskoczenia lancuszka ,ale roznie to bywa w mechanice :shock:

"Bokiem Mijam Wszystkich " :D Bawarski Motor Warczy i Bardzo Mocno Wymiata

Moja bestia ;) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=196786

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[noleech]Бесплатно скачать фильмы

 

Бесплатно скачать фильмы[/noleech]

 

W Polsce po Polsku :mad2:

"Bokiem Mijam Wszystkich " :D Bawarski Motor Warczy i Bardzo Mocno Wymiata

Moja bestia ;) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=196786

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.