-
moje e39 2.5 tds nie rowna praca silnika pomocy
No trudno wróżyć z fusów. Nie napisałaś czy i co było z tym ewentualnie robione. Ja bym zaczął od diagnostyki komputerowej i ewentualnie regulacji kąta wtrysku i dawki. Biały dym przy porannym odpalaniu może wskazywać na spalanie oleju silnikowego, który dostaje się do komory spalania poprzez uszkodzone uszczelniacze na zaworach w głowicy. Oleju nie ubywa czasami? Jeśli tu tkwi przyczyna to koszty mogą być spore bo trzeba zrzucać głowicę. Natomiast sama regulacja silnika to około 100-250 zł. Pzdr
-
525tds - twarde węże i wyrzucanie płynu
necropok Skąd jesteś? Ja powiem Ci, że mam taką zasadę, że nie leczę się przez internet ani też nie naprawiam w ten sposób samochodu. Ale to tak pół żartem pół serio. Najlepiej skorzystaj z usługi jakiegoś dobrego magika bo zbankrutujesz! Objawy wskazują na uszczelkę pod głowicą i/lub głowicę. Szkoda twojego czasu i kasy. Kup używany silnik taki jaki zamiarowałeś czyli do odpalenia i sprawdzenia. Można takie dostać. Pzdr i powodzenia.
-
wymiana silnika 2.5 tds
Jeśli w e36 był silnik po lifcie czyli z plastikowy kolektorem to będzie pasował. Inny jest na pewno alternator, sprężarka klimy i łapy silnika. Cała reszta jest ta sama. Pzdr
-
e39 525tds problem z przyśpieszeniem
Kolega odepnie najpierw wtyczkę z przepływomierza. Jak będzie poprawa to masz odpowiedź. Pzdr
-
bmw 525 tds problemy po wymianie pompy wtryskowej
Nie bardzo rozumiem co ma wspólnego z przegrzewaniem pompa wtryskowa? Napisz jak pali na ciepłym i zimnym. Moim zdaniem jednak powinieneś sprawdzić układ chłodzenia a nie pompę wtryskową. A tera czarny scenariusz. Jeśli układ chłodzenia jest sprawny tzn. termostat ok, szczelny, poziom płynu też w porządku to może być tak, ale wcale nie musi, że poprzedni właściciel go po prostu przegrzał. Jest to dość typowa usterka tds-a. Nie wiem jakie masz doświadczenie z tymi silnikami, ale poczytaj trochę na ich temat np na forum bmw-diesel.pl Jeśli jest przegrzany to jest po prostu szmelc gdyż głowica kwalifikuje się do wymiany. Naprawy nie polecam. Napisz jaki masz kolektor dolotowy tzn plastikowy czy metalowy. Pzdr
-
BMW E36 325 TDS SZARPANIE I TRZĘSIE.
W tds są wtryski mechaniczne i tam się raczej nic nie psuje, ale sprawdzić oczywiście i przeczyścić można. Do tego jednak potrzebny jest fachowiec z odpowiednimi przyrządami w przeciwnym razie szkoda roboty. Jak wtryski leją to trzeba wymienić końcówki i je wyregulować a tego w domowym zaciszu nie zrobisz. Auto było podłączone do kompa? Gdyby to było tylko w czasie jazdy obstawiłbym przepływomierz. Pzdr
-
M57 podkładka tuleji metalowej kolektora dolotowego
No jak to ma tam być to widocznie jest do czegoś potrzebne. Ja osobiście bym założył tak jak to producent przewidział a majątku chyba nie kosztują. Pzdr
-
[TDS]Silnik-podejrzany dzwięk z okilicy paska
Może napinacz albo pompa vacum? Czy możesz wrzucić jakiś filmik z tym objawem bo tak to jest wróżenie z fusów.
-
BMW E39 montaż OBC
No nie wierzę żeby nikt się w to nie bawił! Dalej Panowie chwalić się!
-
BMW E39 montaż OBC
No właśnie. Temat stary, ale nikt się nie wypowiedział. Czy coś się zmieniło? Czy ktoś to przerabiał?
- popa paliwa dts
-
Bateria problem rozladowana
Witam. Skoro wymieniasz akumulatory i nie pomaga to przyczyna leży w innym miejscu. Zacznij może od pomiaru prądu ładowania. Zrobią ci to za kilka złotych w kazdym warsztacie. Pzdr.
-
325 TDS wymiana łożysk w alternatorze
Nawet o tym nie myśl. Taki altek będzie poprostu za słaby aby nadgonić utraconą energię z akumulatora. Gdyby pasował to producent fabrycznie by takie montował a tak nie jest. Pzdr
-
Instalacja LPG Śląsk - GDZIE?
Może trochę późno ale popieram kolegę. AutoMix Skrzyszów robi dobrą robotę. Montowałem u nich instakację do Golfa3 i zrobiono to dobrze a więc polecam. Pzdr.
-
[E36] Montaż (uchwytu) gaśnicy
No tak, ale zdjęcie się nie otwiera. Poza tym coś mi się wydaje, że przepis mówi o tym, że gaśnica powinna być w miejscu łatwo dostepnym a bagażnik chyba takim nie jest. Jeśli ma ktoś inne zdanie to chętnie przeczytam. A może wypowiecie się koledzy gdzie w waszym pojazdach przewozicie gaśnicę?Pzdr.