Skocz do zawartości

pitt49

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. No trudno wróżyć z fusów. Nie napisałaś czy i co było z tym ewentualnie robione. Ja bym zaczął od diagnostyki komputerowej i ewentualnie regulacji kąta wtrysku i dawki. Biały dym przy porannym odpalaniu może wskazywać na spalanie oleju silnikowego, który dostaje się do komory spalania poprzez uszkodzone uszczelniacze na zaworach w głowicy. Oleju nie ubywa czasami? Jeśli tu tkwi przyczyna to koszty mogą być spore bo trzeba zrzucać głowicę. Natomiast sama regulacja silnika to około 100-250 zł. Pzdr
  2. necropok Skąd jesteś? Ja powiem Ci, że mam taką zasadę, że nie leczę się przez internet ani też nie naprawiam w ten sposób samochodu. Ale to tak pół żartem pół serio. Najlepiej skorzystaj z usługi jakiegoś dobrego magika bo zbankrutujesz! Objawy wskazują na uszczelkę pod głowicą i/lub głowicę. Szkoda twojego czasu i kasy. Kup używany silnik taki jaki zamiarowałeś czyli do odpalenia i sprawdzenia. Można takie dostać. Pzdr i powodzenia.
  3. pitt49 odpowiedział(a) na zanioo22 temat w E39
    Jeśli w e36 był silnik po lifcie czyli z plastikowy kolektorem to będzie pasował. Inny jest na pewno alternator, sprężarka klimy i łapy silnika. Cała reszta jest ta sama. Pzdr
  4. Kolega odepnie najpierw wtyczkę z przepływomierza. Jak będzie poprawa to masz odpowiedź. Pzdr
  5. Nie bardzo rozumiem co ma wspólnego z przegrzewaniem pompa wtryskowa? Napisz jak pali na ciepłym i zimnym. Moim zdaniem jednak powinieneś sprawdzić układ chłodzenia a nie pompę wtryskową. A tera czarny scenariusz. Jeśli układ chłodzenia jest sprawny tzn. termostat ok, szczelny, poziom płynu też w porządku to może być tak, ale wcale nie musi, że poprzedni właściciel go po prostu przegrzał. Jest to dość typowa usterka tds-a. Nie wiem jakie masz doświadczenie z tymi silnikami, ale poczytaj trochę na ich temat np na forum bmw-diesel.pl Jeśli jest przegrzany to jest po prostu szmelc gdyż głowica kwalifikuje się do wymiany. Naprawy nie polecam. Napisz jaki masz kolektor dolotowy tzn plastikowy czy metalowy. Pzdr
  6. W tds są wtryski mechaniczne i tam się raczej nic nie psuje, ale sprawdzić oczywiście i przeczyścić można. Do tego jednak potrzebny jest fachowiec z odpowiednimi przyrządami w przeciwnym razie szkoda roboty. Jak wtryski leją to trzeba wymienić końcówki i je wyregulować a tego w domowym zaciszu nie zrobisz. Auto było podłączone do kompa? Gdyby to było tylko w czasie jazdy obstawiłbym przepływomierz. Pzdr
  7. No jak to ma tam być to widocznie jest do czegoś potrzebne. Ja osobiście bym założył tak jak to producent przewidział a majątku chyba nie kosztują. Pzdr
  8. Może napinacz albo pompa vacum? Czy możesz wrzucić jakiś filmik z tym objawem bo tak to jest wróżenie z fusów.
  9. pitt49 odpowiedział(a) na quasimidi temat w E39
    No nie wierzę żeby nikt się w to nie bawił! Dalej Panowie chwalić się!
  10. pitt49 odpowiedział(a) na quasimidi temat w E39
    No właśnie. Temat stary, ale nikt się nie wypowiedział. Czy coś się zmieniło? Czy ktoś to przerabiał?
  11. pitt49 odpowiedział(a) na milosnik temat w E36
    Tak. Napędowym.
  12. pitt49 odpowiedział(a) na raf30al temat w E36
    Witam. Skoro wymieniasz akumulatory i nie pomaga to przyczyna leży w innym miejscu. Zacznij może od pomiaru prądu ładowania. Zrobią ci to za kilka złotych w kazdym warsztacie. Pzdr.
  13. Nawet o tym nie myśl. Taki altek będzie poprostu za słaby aby nadgonić utraconą energię z akumulatora. Gdyby pasował to producent fabrycznie by takie montował a tak nie jest. Pzdr
  14. Może trochę późno ale popieram kolegę. AutoMix Skrzyszów robi dobrą robotę. Montowałem u nich instakację do Golfa3 i zrobiono to dobrze a więc polecam. Pzdr.
  15. No tak, ale zdjęcie się nie otwiera. Poza tym coś mi się wydaje, że przepis mówi o tym, że gaśnica powinna być w miejscu łatwo dostepnym a bagażnik chyba takim nie jest. Jeśli ma ktoś inne zdanie to chętnie przeczytam. A może wypowiecie się koledzy gdzie w waszym pojazdach przewozicie gaśnicę?Pzdr.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.