Skocz do zawartości

E46 328Ci 1999 WBABM51080JH27177 z forum


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dane pojazdu

 

Art. Wartość

Numer podwozia WBABM51080JH27177

Kod typu BM51

Typ 328CI (EUR)

Typoszereg E E46 (2)

Seria 3

Rodzaj konstrukcji COUPE

Układ kierowniczy LL

Drzwi 2

Silnik M52/TU

Pojemność skokowa 2.80

Moc 142

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor ORIENTBLAU METALLIC (317)

Tapicerka STOFF FLOCK RAUTE/MARINEBLAU (E3DL)

Data prod. 1999-05-04

 

 

 

Wyposażenie

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy

S226A SPORTLICHE FAHRWERKSABSTIMMUNG Sportowe dostosowanie podwozia

S288A LEICHTMETALLRAEDER Obr. BMW, st. le. spr. krz. 29

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu

S415A SONNENSCHUTZROLLO FUER HECKSCHEIBE Roleta przeciwsłoneczna tylna

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S459A SITZVERSTELLUNG, ELEKTR.MIT MEMORY Elektryczna regulacja foteli z pamięcią

S464A SKISACK Worek na narty

S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Fotel sportowy

S528A AUTOMATISCHE UMLUFT CONTROLL (AUC) Autom. kontrola obiegu powietrza

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S660A RADIO BMW REVERSE Radio BMW Reverse (C42)

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy/Austria

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki

S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Brak konserwacji pokrycia zewn.

 

 

 

Wyposażenie seryjne

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S255A SPORT-LEDERLENKRAD Kierownica sportowa ze skóry z poduszką

S305A FERNBEDIENUNG F.ZENTRALVERIEGELUNG Pilot do zamka centralnego

S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S550A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy

S832A BATTERIE IM KOFFERRAUM akumulator w bagażniku

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądać i kupować jeśli wszystko jest ok.

Domyślam się, że to cena netto czyli musisz dodać opłaty.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg na magicznej granicy 200 tys. km. ;) Ciekawe ile dokładnie, bo dziwnym trafem brakuje zdjęcia licznika km. Skoro jest książka serwisowa, to przed kupnem warto by było zweryfikować telefonicznie kilka ostatnich wpisów.

 

Co do zdjęć to brakuje mi ujęć nie pod kątem (jedynie przód jest sfotografowany na wprost) przez co ciężko jest ocenić czy szczeliny są równe.

 

Rzuciło mi się w oczy, że przy prawym kielichu brak jest bolca centrującego (przy lewym jest), czyli coś tam było w zawieszeniu po prawej stronie grzebane. Nie jest to jeszcze sygnał alarmowy (w końcu auto ma swoje lata), ale trzeba się dobrze przyjrzeć czy nie jest to wynik jakiejś poważniejszej przygody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ciekawe, po VINie wychodzi że kiera po właściwej stronie :) Ale tylny zderzak faktycznie kombinacja z czujnikami parkowania - fabrycznie ich nie było, więc może po jakiejś przygodzie został założony np. zderzak pod kolor ale z czujnikami ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić o definicję słowa przeszczep? I jak ma się ona do zmiany zderzaka (choć żeby dołożyć czujniki przed liftem, wystarczy zmienić samą listwę, a nie zderzak).

I skąd twierdzenie, że pompa ABSu nie występuje w autach z kierownicą po lewej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszczep (VIN-u) - wstawienie elementów zawierających dane identyfikacyjne z innego pojazdu. Praktyka mająca na celu legalizację samochodów pochodzących z kradzieży lub o nieciekawej przeszłości (np. dzwonnik/topielec).

 

A do zderzaka ma się to tak, że on może nawet być oryginalny z tymi czujnikami tylko VIN mamy od auta z innym wyposażeniem.

 

Tak czy inaczej sprawa czujników parkowania wygląda podejrzanie w porównaniu ze stwierdzeniem z ogłoszenia: "Nadwozie jest całkowicie bezwypadkowe i nigdy nie było malowane", choć na upartego można tłumaczyć, że ktoś kiedyś doposażył ten egzemplarz w PDC (tylko czemu nie ma o tym wzmianki w ogłoszeniu?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale jak czytam, że auto które ma PDC a nie miało przy wyjezdzie z fabryki to przeczep to normalnie nie wiem czy płakać czy sie śmiać.

Nie widziałeś auta a po zderzaku znujesz wnioski - kradziony, spalony, topielec...

Mnie od roku moja kobieta meczy zebym złożył jej czujniki do tyłu, bo znacznie łatwiej sie jej będzie cofac, a ja jakos nie moge sie zebrac, ale jak przeczytałem to co jest tu napisane to juz na pewno jej nie założę, bo przecież zrobie z mojego samochodu "przeczep" :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszku, widzę że taki z Ciebie znawca, że nie widzisz, że auto po nr VIN jest z Niemiec :duh: Nigdy w życiu nie widziałeś oryginalnego PDC , które ktoś sobie założył? Ja widziałem w wielu autach dołożone - w DE ludzi stać na doposażanie samochodu, a i wiele osób na forum dokładało PDC do swoich aut- nie dlatego, że mieli wypadek, ale z uwagi na wygodę. PDC w ofercie BMW występuje jako zestaw doposażeniowy. To auto zostało zamówione przez dealera BMW jako pokazówka, ale po jednym dniu już kupił je pierwszy właściciel, który zapewne PDC dołożył, ot cała historia. Także wysnuwanie teorii spiskowych na podstawie PDC mnie śmieszy.

Do tego kolega warszafski wykazał się niewiedzą, bo nie umiał nazwać magicznego elementu za prawym kielichem, który nie jest niczym innym jak DSCIII, a tu już z VIN wynika, że jest DSC...

 

Zainteresowanych zapraszam na oględziny, auto jest czyste, ładne i zadbane, a kupiłem je kierując się takimi samymi kategoriami, jakbym kupował auto dla siebie samego. Wiele osób mnie tu zna od dawna i wiedzą, że jestem bardzo skrupulatny.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzajcie Panowie. Ja mam w swoim wymienione lampy P+T na poliftowe i navi prof a było business. Wymieniłem bo taki miałem kaprys, bo było mi potrzebne, bo mi się podobało. I też potem powiecie że niezłe przygody miał ten samochód - składak, przeszczep :duh: . Chyba porobię wydruki z aukcji allegro na których sprzedawałem stare lampy, żeby był choć cień szansy ze mi ktoś uwierzy. Szkoda że nie zrobiłem zdjęć z wymiany :duh:. Normalnie paranoja, a do tego jak wymieniałem te lampy to w 38 minucie słyszałem strzały... Dokładania m-pakietu zewnętrznego już mi się odechciało. Jakby to był po VIN benzyna a pod maską diesel, to byłoby się nad czym zastanowić. Edytowane przez maciekE60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Panowie, ja się nie upieram, że to przeszczep. Kolega leniu89 chciał krytycznych uwag na temat tego autka, to je ma, a wszystko i tak trzeba będzie zweryfikować w realu. Ja w swoim życiu widziałem już auta "bezwypadkowe" o bogatej przeszłości jak i przeszczepy, więc wiem, że nie wszystko co na pierwszy rzut oka ładnie się prezentuje nie kryje niespodzianek.

 

Skoro pojawił się sprzedawca, to mam do kolegi mattissa kilka pytań/próśb:

 

1. W kontekście bezwypadkowości męczy mnie brak tego bolca centrującego przy prawym kielichu. Wstawiono gorszy zamiennik nietrzymający wymiarów oryginału czy w zawieszeniu coś jest poprzestawiane i trzeba było kompensować regulacją?

 

2. Jaki jest dokładny przebieg? Można prosić o zdjęcie licznika km?

 

3. Przydałyby się zdjęcia tyłu i boków robione nie pod kątem, żeby można było ocenić szczeliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Przydałyby się zdjęcia tyłu i boków robione nie pod kątem, żeby można było ocenić szczeliny.

 

Sorry chłopaki ale to chyba jakiś żart - uwielbiam takich znawców:) Będziesz przykładał suwmiarkę do monitora?? :duh:

 

A jak na liczniku będzoe 201tys to uznasz sprzedającego za oszusta

Wg mnie nie znasz sie czepiasz głupich rzeczy, byleby tylko cos napisac i tym samym moze zniechęcasz kolego do zakupu byc moze bardzo fajnego auta.

 

Zeby było jasne, nie znam kolegi co spzredaje ten samochód, ale wolałbym kupić auto od kogos z forum niż od handlarza.

I wg mnie auto trzeba oglądnąć na zywo a nie wróżyć z fusów i oceniac szczeliny ze zdjęc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie coś było z tym autkiem kombinowane (składak, przeszczep :?:) .

Takich słów na wiatr się nie rzuca.

Z fotek wynika, że regulowane było prawe koło (wyprzedzenie sworznia zwrotnicy i pochylenie kołą są w e46 zablokowane pinem, którego tu nie ma, więc odbyła się regulacja. Nie wiemy, czy po spotkaniu z pociągiem, czy po wymianie zawieszenia itd.) oraz, że dołożono PDC.

Z powyższych informacji koledzy wywnioskowali, że auto może być przeszczepem, anglikiem i składakiem. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak dla mnie ogólnie czepianie się pierdół w aucie za 10-15% pierwotnej ceny jest po prostu śmieszne :cool2: . Tak jakby mieć pretensje do poprzedniego właściciela, który wydał na auto kilka razy więcej za to że zrobił plame na fotelu, albo wjechał w krzaczora robiac rysy :duh: Można wybrać się do salonu i kupić sobie nowego, nic przecież nie stoi na przeszkodzie..

 

Wracając do omawianego auta ja nie widzę w nim nic strasznego, kierownica i gałka w stanie adekwatnym do przebiegu, prawdopodobnie jeszcze fabryczne welury na podłogach :cool2:

Bardzo elegancki kolor + pomarańczowe migacze :cool2: nie podobają mi się granatowe fotele, ale to kwestia gustu. Przy tak wiekowym aucie dla mnie ważniejszy jest stan niż kolor.

Według mnie auto w stanie zdecydowanie lepszym od przeciętnej z tego rocznika.

Kupować, wymienić znaczek i jeździć :cool2:

 

Powodzenia w sprzedaży bo autko fajne :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No to jakieś kpiny są. Jeśli jest ktoś zainteresowany, to zapraszam. Auto jeździ super, prosto i prosto hamuje. Pisałem w ogłoszeniu, że wymieniano ostatnio wahacze i nie tylko. Auto jest doinwestowane i na pewno miało robioną zbieżność, więc jeśli ktoś ustawił kąty po 13 latach, to musi być zbrodniarzem. Nie mam chęci jechać na zbieżność na podstawie chorych oskarżeń, bo ja wiem, że auto jest bardzo dobre i na pewno lepsze od większości ulepów na allegro. Jeśli jest ktoś poważnie zainteresowany, to po prostu zapraszam. Nie zamierzam zabierać głosu dalej w tym temacie. Jak ktoś przyjedzie i zobaczy, to na 100% auto kupi.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Przy okazji dziękuję głosom rozsądku, bo tego czasem na forach brak.

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejszych przedmówców faktycznie "trochę poniosło" z osądami, ale jesteśmy się tylko ludźmi i pomylić się zawsze można :wink: .

 

 

Na fotkach autko wygląda :

 

- ogólnie bardzo obiecująco i autentycznie;

 

- o sworzeń centrujący osobiście też bym pomarudził ( prosząc sprzedającego o dodatkowe zdjęcia i wyjaśnienie, z naciskiem na to pierwsze).

 

 

P.S. Już dwóm znajomym osobą podsunąłem omawiane autko czy nie warto się nim dokładniej zainteresować :norty: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że się nie sprzeda. Sam szukam takiego po cichu, a swoje 320d sprzedaje dopiero za tydzień/dwa :duh:

http://www.lastfm.pl/user/lolcatiero - aktualnie słucham:

http://lastlabs.pl/musicbar.php?username=lolcatiero&color=red&unicode=no


Pozdrawiam, Michał.

Znany również jako delano @E46Forum.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że się nie sprzeda. Sam szukam takiego po cichu, a swoje 320d sprzedaje dopiero za tydzień/dwa :duh:

 

tak nie ma co liczyć bo swoje auto możesz sprzedawać miesiącami (oczywiście życzę Ci szybkiej i owocnej transakcji :cool2: ) Ostatnio sprzedawałem auto ojca... bezwypadkowe, 5 lat u jednego właściciela, garażowane, zadbane, z relatywnie małym przebiegiem, serwisowane z teczką pełną faktur, z dodatkowymi oponami, dywanikami itp. i mimo to pierwszy (i ostatni) poważny zainteresowany znalazł się dopiero po 4 miesiacach wystawiania :roll: jak już zszedłem z ceną do przeciętnych z allegro/otomoto. Na szybką sprzedaż raczej nie ma się co nastawiać :wink: jednak mimo to życzę powodzenia :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprzedający wydaję się być wiarygodny. Bardzo ciężko o kupno Coupe z dużym silnikiem żeby nie trafić na przełożonego angola czy składaka z kilku. Gdybym szukał takiego auta - wybrałbym się je obejrzeć osobiście z kimś kto się zna naprawdę na autach, bo wróżenie na forum to specyficzna sprawa. Co do tematu doposażania auta - co w tym złego? Ktoś znający się na rzeczy przy oględzinach łatwo stwierdzi czy coś jest dołożone z chęci, czy jest coś za tym ukryte. Kiedyś w 323Ci dołożyłem panel sterowania dla elektrycznego fotela pasażera z pamięcią - od angielskiego kierowcy. Znajomy obcykany w Bmw dograł wszystko i miałem dwa fotele z pamięcią. Ilu uwieżyło by że zrobiłem sobie coś takiego bo miałem taki kaprys, a ilu by kreowało wizje o przekładce, wymienionym wnętrzu po powodzi itp itd. Jesteś zainteresowany tym 328CI? jedź i obadaj sprawdę, bo ktoś pojedzie, nie będzie pytał na forum i kupi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie dziwmy się. w hałdzie złomów tutaj prezentowanych trafiają się dobre egzemplarze, ale jest to tak nikły procent, że trudno się dziwić takiemu zachowaniu. W związku z tym nie ma się co pieklić, tylko spokojnie wytłumaczyć w czym rzecz. Dobra sztuka sama się obroni. Nikt nie jest nieomylny, ale rynek używanych samochodów jest tak upodlony, że pomyłki się zdarzają, a już chyba na pewno nie celowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pewnego stopnia masza rację. Nikt by się nie czepiał, gdyby napisać, że coś z przodem nie halo, bo brakuje bolca, tył do sprawdzenia, bo parkowanie dołożone, w końcu o takie sprawy chodzi pytającym. Żeby ktoś wychwycił niezgodności. Już nawet tego angola bym przeżył, to łatwo sprostować (a jak słusznie piszesz, niektórym wiedzy nie stoi, więc o pomyłkę łatwo).

Ale na przeszczepy i składaki trzeba mieć solidne argumenty, bo to dość mocny kaliber. Tu nie ma miejsca na wydaje mi się, albo mam przeczucie... Dotyczy to każdego omawianego auta. Z forum, bądź obcych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.