Skocz do zawartości

335 i lub D - oto jest pytanie:-) - chwalę się i zamykamy:)


piotrek71207

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ale nie rozmawiamy o X

rozmawiamy o 335i/d ktore seryjnie wychodzily na sportowym zawieszeniu- jak myslisz dlaczego..?

Nie widzialem jeszcze 335i/d na normalnym zawieszeniu (chociaz byla taka opcja jak ktos sie uparl i zamowil)

Osiagi i radosc z jazdy nie sa takie same na sportowym zawieszeniu,- i nie trzeba w zakrety bokiem wchodzic zeby to docenic-

wystarczy szybciej sie przejechac na autostradzie albo po kretych drogach...- auto mniej sie przechyla, bardziej trzyma sie drogi, pozwala na wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to jest dyskusja o wyższości świąt wielkanocnych nad świętami bożego narodzenia...i 4 stronicowy śmietnik.

A może to lepsze a może to-sranie w banie. Ciekawe ilu z piszących tu posty naprawde jeżdzi 335 :?:

jak już napisał poprzednik bejca to nie ravka -człowieku wysiadasz z taczki a przesiadasz sie do samochodu

a jedyne miarodajne to ilość kilometrów robionych rocznie.

A każdy jeden post odnośnie 11 l w 335 i przy ostrej jeżdzie wsadz między bajki.

Zczipowanym330xd nie udało mi sie zjeść więcej jak 9,5 l-( Katowice Wiedeń 3 godziny)

To samo w benzynie to juz 15 litrów.

Pozdro i zamknijcie ten śmietnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 spiny Panowie, choc swoja droga tez mnie rusza jak czytam, ze przy ostrej jezdzie 335i pali 11 litrow. 335i przy ostrej jezdzie pali 15+ ,tak jak kazda jedna 3 litrowa bmw. Nie ma sie co ludzic ze bedzie palic 11 czy 12, w ogole co to za temat "ile pali 335i? " jesli pytasz ile pali to Cie nie stac. Jak ktos liczy koszta to nawet 335d jest zlym wyborem. Chyba ze szukasz 335 zeby jezdzic 80kmh non stop, nie wnikam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiecej o spalaniu 335i mowia ci ktorzy go nie maja... ;) 335i na trasie przy eko jezdzie pali 8-9 przy szybszej 11, wiadomo ze mowiac szybsza nie mam mysli grzania do odcinko caly czas ale np trzymanie stalej predkosc140 160 i co jakis czas do odciecia;) tak mi spalil, tak wyszlo przy dystrybutorze, jak nie wierzysz: masz problem;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to czyli dla was jakiekolwiek kryteria spalania to autostrada...ja caly czas mowie o jezdzie NIE NA TRASIE, a wowczas spalanie rzedu 11-12 przy DYNAMICZNEJ jezdzie to bajki.

kup 335i, zrob trase 600/800/2800/4500 km a potem coś napisz ;)

w autkach typu 335i/335d nie musisz miec "pedału w podłodze" - jak w np: 20i..

 

Prosty przykład z mojej ostatniej podróży: Warszawa-Nurburgring-Berlin-Warszawa: w sumie: 2800km, z czego ok 100 po berlinie, dwie godziny staniu w korkach pod hannover. Dwoch okrazeniach na torze (40km) oraz ok 100-150 km, jazdy bez powodu bo górskich dróżkach (jak na filmiku widać)(+ na autobanach sprinty z SLK 55 AMG nowym, M3 E93, SLS AMG, XKRs, challenger srt8 oraz innymi... gdzie predkosci zwykle byly 140-280...)

Średnie spalanie z całej trasy: 11.1, średnia prędkość z całej trasy: 113km/h.

 

Gdzie teraz jest są Twoje teorie o spalaniu? ;) Aby w trasie spalił i 15 to albo: 200+ calutki czas, ale faktycznie głupie wyprzedzanie 80-180 co chwile, ale to nie jest jazda dynamiczna tylko też na d: debilna ;)

 

no a nie na trasie to powiem Ci tak: Tor poznań 16 kółek (64km) poszło paliwa za 200 pln ;) po mieście nie jeżdżę jak wariat więc nie wiem... ale większego spalania niż 15 nigdy nie miałem(sredniego z całego tankowania bo chwilowe to a i owszem;p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze na trasie takiej jak opisales uzyskales takie spalanie, dlaczego nie?:)

Nie bede Ci wmawial ile pali Twoja fura przeciez...ale mi tez nikt nie bedzie wmawial ze 300+ konna benzynowa bmw pali przy dynamicznej jezdzie 11 litrow (!) podkreslam ze nie mowie o trasie.

 

Nie mam teorii, sam mam 3 litrowe bm i przy jezdzie normalnej pali 12, mieszany.

Jak chcesz jezdzic nomalnie i nie patrzec na spalanie to nie rozsmieszajce mnie z 11 litrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pali tak jak używasz,

 

jak chcecie porównywać motory/budy co do spalania to patrz tabele producenta: wszystkie wyniki są laboratoryjne i robione w powtarzalnych warunkach..

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja w drodze na nurburring nie bawiłem się w kille.

Chroniłem środowisko: ekodriving :D

Tu dojeżdżając do Nurburgringu. Widok z komputera podróży.

 

http://img208.imageshack.us/img208/2057/dsc0037ca.jpg

By rufios at 2012-07-23

 

Na torze w Poznaiu, po całym dniu upalania spalanie 17l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek robi się coraz ciekawszy... Za parę dni przeczytam, że "czyjaś" bawarka pali 4l na 100 km... Panowie dajcie na luz. Bmw spali tyle paliwa ile wlejemy. Kolega, który założył temat bedzie zadowolony z tego co kupi. Czy 335i, czy 335d to świetne autka. Najważniejsze kupić "zdrową sztukę" i cieszyć się z jazdy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja odpowiem zalozycielowi tematu tak-

jeżeli ma to byc auto do codziennej jazdy, dojazdów do pracy itd i nie masz firmy w która możesz wrzucić kosztów paliwa

to bierz lepiej 335d

335i jest wspaniałym autem, i trochę szybszym, jednak do codziennej jazdy średnio się nadaje...

Wiem wiem są tacy co maja jeszcze gorzej (650i itd)

Ja dojeżdżam do pracy kolejka a autem jeżdżę jak mam wolne dlatego pozwoliłem sobie na 335i

(i nie żałuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie tak, tylko trzeba pamiętać, że 335i może ściągnąć uszkodzone z USA i za te pieniądze, które wyda na 335d kupi auto 2 lata młodsze z małym przebiegiem. No ale jak zawsze coś za coś. Życie to sztuka wyboru. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylemat coraz większy. Niestety trochę możliwości wyboru ograniczone o czym pisałem w ostatnim wątku (ogłoszenia z aut do oceny). Zdecydowanie większy wybór w 335D. Z takim wyposażeniem jak chcę (czyli pełnym +M-Pakiet) najczęsciej występują Diesle ale co. Czekam cierpliwie. Daje sobie 2-3 tygodnie (niestety nie należę do cierpliwych bardzo:) Albo trafi się fajna wersja 335i i wtedy biorę od ręki po sprawdzeniu (kolejny problem w DE z 335i to częsty manual którego w założeniu początkowym nie było u mnie). Lub wybiorę najkorzystniejsze oferty 335D i po sprawdzeniu kupię którąś a już póżniej będę ją nieco "modował":)

 

Mam do Was pytanie??? - takie racjonalne - wiem że stan licznika to czynnik bardziej subietkywny ale z Waszego doświadczenie gdybym miał brać wersję 335D do jakiego przebiegu byście polecali (z 335i nie ma problemu bo przebiegi są duże niższe) tak aby zakładając że była regularnie serwisowana nie sprawiała mi za wielu problemów i pozwalała się skutecznie podkręcić:) Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do użytkowania to zdecydowanie właśnie potrzebuję auto do takiej codziennej eksploatacji. Koszty paliwa również mam gdzie włożyć więc spalanie nie jest dla mnie problemem (uwierzcie po 3,5 V6 wolnnossącej spalanie nie jest mnie w stanie przerazić:) Na codzień pokonuje krótkie dystanse.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.