Skocz do zawartości

Coupe czy Compact?????


lskora

Rekomendowane odpowiedzi

A ja powiem inaczej - przejedz sie compactem, przejedz sie coupe i sam zdecyduj. Z silnikow tez polecam 1.8 is, montowany zarowno w coupe jak w compact'cie. Moje coupe palilo 7,5 litra w trasie i 10,5 litra po miescie - noge mam 'sredniociezka'. Pamietaj, ze compacty sa tansze - co za tym idzie mozna za te same pieniadze kupic nowszy/lepiej wyposazony/w lepszym stanie egzemplarz. No, ale ja wybralbym coupe ;).

 

No własnie przejedz sie jednym i drugim i zdecyduj ,ale tak ja napisał Panfil - BMW Klub Polska compacty są tańsze i możesz sobie pozwolić na młodszy i zazwyczaj sa bogato wyposażone od 318Ti,323Ti np moja ma bardzo bogate wyposażenie łacznie z klimatyzacją ,ASC,2 xAirbag,podgrzewane fotele,lusterka ,czujniki cofania w zderzaku,fotele półskóra,a sama decyzja bedzie należec do ciebie.

Jeśli BMW jest chorobą ,to ja nie chcę wyzdrowieć.


Mój mały czarny Diabełek 323Ti compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mi szczerze mówiąc to dzień w dzień trafiają się mistrzowie prostej ale jakos mnie to nie cieszy , bardzie podobają mi sie ich miny gdy po zapaleniu zielonego swiatła gość kładzie do spodu a jaruszam delikatnie i gdy gość odpuszcza podjeżdzam do niego i widze "karpia" siedzącego za kierownicą :P

 

 

Hmm - chcialbym tak umiec:). W sumie jak jezdzilem fiatem to mnie to nie obchodzilo...Coz..moze kiedys :)

 

 

 

MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj coupe 1.8is na poczatek masz świat zobaczysz będziesz zadowolony szukaj dopiero co sprowadzonej albo auta pewnego od jakiegoś znajomego najlepiej jakbyś się sam wybrał z kimś do Niemiec jak trafisz czarną i zdobrym wypasem będziesz zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj coupe!! ja kupilem prawie 3 mies tem i do dzis dzien jak wsiadam to mam ten sam usmiech na twarzy i radosc ze bede jechal ja w pierwszym dniu, wogole nie przechodzi a napatrzyc sie na to auto poprostu nie potrafie a nie jest tak jak chcialem czarne i nie ma jeszcze bialych kierunkow a dla mnie jest cudne. ja tez mam ograniczone fundusze ale tez mi sie udalo przkonac rodzicow na is i jestem zadowolony. trasa caly czas 160km/h spalanie 7 litrow miasto przy spokojnej jedzie 9,5 ale to bardzo spokojnej.

polecam!! zreszta jak zobaczysz na zywo obok siebie copue i compacta to sam zdecydujesz na copue te drzwi bez ramek poprostu rewelacja!!

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jedno. Twoje putanie jest trochę źle postawione. Jeżeli zapytasz się czy masz wybrac silnik 1,6 czy 1,8 to rozumiem. Koledzy posiadający jeden lub drugi rodzaj powiedzą Ci wszystkie plusy czy minusy tych silników. Wybór nadwozia powinien należeć do Ciebie. To ty musisz zdecydować, a najlepiej pooglądać, oby dwa i SAM :worried: zdecydować. Posiadacze compactów będą przykonywali Cię do compactów, a właściciele coupe do coupe. To ma być Twój wybór a nie ich.

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem od 1,5 roku compacta , bo właśnie compacta chciałem. Nie powiem, że coupe mi się nie podoba, bo tak nie jest, Ale to ja podjąłem decyzję o wyborze i Tobie też tak radzę. :clap:

http://img155.imageshack.us/img155/5220/bkptouring350x100avatarzt8.gif

_________________

http://images.spritmonitor.de/239085_5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie plusy czy minusy tych silników. Wybór nadwozia powinien należeć do Ciebie. To ty musisz zdecydować, a najlepiej pooglądać, oby dwa i SAM :worried: zdecydować. Posiadacze compactów będą przykonywali Cię do compactów, a właściciele coupe do coupe. To ma być Twój wybór a nie ich.

 

to prawda... musi sam zdecydowac... :D

 

ale.. jest male ale...

 

trzeba przyznac ze Coupe ma ladniejszy wyglad od compacta... :D :cool2: :D

 

a zaznaczam ze nie jestem posiadaczem... ani Coupe... ani Compacta... :mrgreen:

 

pozdrawiam

cosmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie posiadam ani tego ani tego ale podobno compacty maja naped na przodek wiec lepiej coupe :mrgreen:

A tak na serio to sam musisz podjac decyzje a silnik to min 1,8

Powodzenia

Pozdrawiam wszystkich chorych na tzw chorobe BMW :)

http://img500.imageshack.us/img500/4504/06102004bmwe34series5m5resize3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie posiadam ani tego ani tego ale podobno compacty maja naped na przodek wiec lepiej coupe :mrgreen:

A tak na serio to sam musisz podjac decyzje a silnik to min 1,8

Powodzenia

 

 

przedni naped ??????chyba nie bardzo :)

moze sie mysle;/;/,ale wydaje mi ze kazde wspolczesne bmw ma tylny naped,jak nie mam racjii to mnie poprawcie:)

 

wedlug mnie to tylko ciemne coupe :):) i 6 garow pod maska :) 2,5 litr wymiata :)

 

a wogole to od jakiegos czasu zastanawiam zeby zamienic moje e34 touring na jakies ladne e36 coupe :):):)

 

a najbardziej to podoba mi e36 cabrio z hard-topem poprostu zajefajne auto :):):):):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Oczywiście, że wszystkie E36 mają napęd na tył, więc to o tym przodzie to chyba jakiś dowcip był... ale, wracając do tematu, powąną różnicą (obo wyglądu i pewnych kwestii uzytkowych (compact to trzydrzwiowy hatch) w compactcie, ze względu na brak miejsca BMW nie mogło zastosować zaawansowanej tylnej osi typu Z, z pozostałych wersji nadwoziowych E36, zatem wstawili tam lekko poprawione zawieszenie z E30.

Zatem compact (oraz, nawiasem mówiąc, Z3 też, bo jest zbudowane napłycie podłogowej compacta) mają słabsze tylne zawieszenie od "normalnego" E36.

 

W praktyce, wyglada to tak, że Compactowi i Z3 łatwiej będzie uciekał tyl w zakrętach lub na mniej przyczepnej nawierzchni - ergo, zawsze, przy porównywalnych mocach i umiejętności kierowców, bedą nieco wolniejsze niż "zwykłe" E36. Z moich doświadzceń (mam E36 limo, komiaka i Z3) muszę powiedzieć, że mniejsza stabilność tyłu jest w Z3 zauwazalna, z tym, że ja jeżdże dość agresywnie no i moje Z3 ma sporą moc, więc może w spokojniejszych rękach i ze spokojniejszym silnikiem różnica nie będzie tak widoczna.

 

A co do kwestii - które ładniejsze, hmmm, to już sam musisz ocenić. Ja widziałem (bardzo) ładne jedne i drugie. ale z drugiej strony i coupe i compact może być pięknie zbadziewiony przez naszych spoilero-tunerów-lexus-jumbo-jet-style-1.6-turbo-V6 ;)

Pozdrawiam


PN

BMW Klub Polska

E34 525i '93

E36/8S '98

E53 4.6is '03

E36 325i '91-'92 SPRZEDAM BARDZO DROGO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Kup 318is Coupe . Nie kupuje się Bmw żeby cos udowodnić zwłaszcza kierowcy hondy itp plastików .

 

Niektórzy myślą inaczej... i chcą przytrzęc nosa każdemu, który ma "basowy" tłumik z tyłu ;) ... takie sa realia... chca udowodnić że "ja mam BMW i nikt mi niepodskoczy" ... tylko, że prawda czasami jest bolesna... zwłaszcza jak ktoś jeździ 316/318...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6i wystarcza do przyjemnej jazdy i nie kusi do szalenstw, zbliza sie lato, posiadacze BMW mimo wszystko udowadniaja swoja wyzszosc na drogach, co czasem jest tragiczne w skutkach, mam coupe wlasnie 1.6i, czasem brakuje mocy ale wtedy zdaje wlasnie sobie sprawe ze po co pedzic jak wariat, niech sobie jade nawet i 200 po naszych wspanialych drogach, ja mam szczesliwe zycie i nie spieszy mi sie na tamta strone, owszem lubie poszalec ale tam gdzie mozna a takich miejsc jest niewiele. ja doradzam coupe, piekny wyglad, bo autko kupilem po to aby sobie przyjemnie jezdzic BMW, jakbede chcial poszlec to kupie M3.

pozdrawiam

B - M - W

http://img135.imageshack.us/img135/9788/160x80houseofflyingdaggers202t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Powiem krótko-kup coupe.Nie chce mi sie tłumaczyć dlaczego,bo jak kupisz to zrozumiesz.Co do silnika to frajda zaczyna sie dopiero od 325,no ale jak sie rodzice upieraja[pewnie nie chca abys rozwalił sie na drzewie,bo uważają że jak kupisz 325 to bedziesz latał bokiem i jeżdził jak kamikadze]to wez 318 is.Te 140 koniki może nie są szczytem marzeń ale i tak powinny ci nieżle służyc.O 316 zapomnij bo to pomyłka.Ja na twoim miejscu jednak walczył bym o 328 i "ewentualnie" zgodził sie na 320 lub 325 coupe w m-pakiecie.Życze powodzenia w negocjacjach oraz udanego zakupu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

316i to nie pomylka!!! co wy chcecie od tego silnika??? wszyscy sa fanami bmw, wszyscy je kochaja, szanuja, tak??? jakos mi sie nie wydaje, najlepiej niech kupi M3, przecierz nie musi szybko jezdzic prawda?, nikogo nie namawiam na 1.6, lecz niech sie chlopak zastanowi czy bedzie go stac na pliwo i czy duzo bedzie jezdzil, ja bardzo duzo jezdze, i nie stac by mnie bylo na paliwo przy 2.5L silniku, a mam cudowne BMW, zawsze jest tak ze namawiaja chlopaka na duza pojemnosc, juz kiedys ktos napisal :kup 1.6 ale jak taki silnik to kup 1.8 nie ma roznicy w spalaniu, ale lepiej kup 1.8is bo ma wiecej koni, ale jak 1.8is to juz lepiej 2.0 i tak dalej - to nie ma sensu bo wychodzi ze 3.2 M3 pali tyle co 1.6 :twisted:

ps. coupe dla mnie osobiscie najladniejsze BMW, wiec sam wybierz co ci sie podoba, to kwestia upodoban do sylwetki auta

B - M - W

http://img135.imageshack.us/img135/9788/160x80houseofflyingdaggers202t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.