Skocz do zawartości

E46-falowanie kierownicy


nikolcia2011

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, ze przejezdzam przez "mostek" zlozony z rurek, kostke.to telepie kierownica,

albo droga w ksztalcie V-znaczy na srodku maly garb to prubuj echac prosto a bmw samo skreca delikatnie raz lewo raz prawo. droga prosta

bez garba nie wystepuja takie wachania lewo prawo. Autko po szarpakach miesiac temu i wszystko bylo ok, felgi 17"45 225.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze telepie kierownica, jak przejezdzam przez nierownosci a kierownica chodzi lewo prawo delikatnie, nie ma zadnych stukow z zawieszenia jedynie jak przejezdzam przez chopke na ulicy to slychac tak jak by upuscic z wysokosci sprezynke, taki dzwiek mam, a oponu mam z przodu 2 inne jedna w ksztalcie choinki druga takie jak paski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letnie mam 16' 205/55 i w koleinach też nosi.Po zmianie na zimówki 15'195/65 jazda to inna bajka.Im szersza opona tym większa przyczepność a na naszych drogach to masakra-noszenie w koleinach
never again N46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak jezdzisz na felgach w rozmiarze 17 to musisz byc przygotowany, ze ster auta bedzie bardzo czuly na wszelkie nierownosci, nie mowiac juz o koleinach. Ja wczesniej mialem 16 i jedzilo sie o wiele lepiej. Pozniej zachcialo sie 17 i look jest lepszy ale wlasciowosci jezdne o wiele gorsze.

 

Na zime zakladam 15 i auto jedzie jak po sznurku :norty:

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za porady, jestem w IRL tutaj moga byc nawet 4 inne opony wazne zeby bieznik byl ok.

ale czy zamienienie tak zeby 2 opony byly takie same z przodu a jedna z tylu narazie inna, niz reszta 3.

2 pytanie czy taki zabieg bylby dobry ze z przodu dac 195.45.r17 a z tylu zostawic 225.45.r17 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podobno wrzucenie na przód 205/45/17 pomaga. Nie wiem czy ktoś jeździ na tak wąskich 17 jak piszesz.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym podłączyć się do tematu.

Jakieś 2 m-ce temu kupiłem bmke i już po kilku dniach wyczułem, że coś jest nie tak z : albo układem kierowniczym bądź z element. zawieszenia. Objawem było właśnie delikatne samo-skręcanie na drodze nawet na równej. Raz w lewo, raz w prawo. Po oględzinach w warsztacie wyszło, że wahacz z lewej i drążek reakcyjny z prawej więc wymieniłem całe zawieszenie z przodu łącznie z końcówkami. Po wymianie wciąż 'faluje' im szybciej np. 130km/h tym bardziej wyczuwalne.

A teraz najlepsze: przy bardzo wolnej jeździe przy przejeżdżaniu przez leżącego policjanta wydobywające się skrzypienie z prawej strony jakby okolice koła, które doprowadza mnie do pasji. Czy ktoś już to przerabiał, jeżeli tak to proszę o jakieś sugestie.

Samochód to E46 330i M54 koło przód 225/40/18

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny z allegro 700-1200zł , tylko trzeba znaleźć sprawdzony warsztat ja szukam już rok yhhhyh :( Mam 2 zaufanych mechaników i obydwaj mówią " wyjmiemy włożymy maglownicę zawieziemy do regeneracji tylko powiedz gdzie chcesz my ci nic nie polecimy aby nie było potem żalu "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przemek231, miałem być może podobne skrzypienie i okazało się, że były to gumy mocujące stabilizator. Była to ostatnia fabryczna część w przednim zawieszeniu, której jeszcze nie ruszałem :lol:

Co prawda wydawały się jeszcze dobre, ale po podniesieniu robiła się już spora luka, a po demontażu wnętrze było pokryte sztywną "skorupką".

Po wymianie cisza.

Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.