Skocz do zawartości

320 M52b20 wymiana osłony tylnej tarczy hamulcowej


rhl

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

chciałem zrobić ręczny w swojej buni, jednak okazało się, że ta blacha jest na tyle zardzewiała, że trzeba ją wymienić.

Ściągnąłem wszystko od strony tarczy , została tylko piasta z łożyskiem - teraz zastanawiam się jak ruszyć dalej - półosie odkręcać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo wczesniej poruszyłem ten temat nasteptnum razem poszukaj.

 

CHłopaki z forum mówia ze łozyska po sciagnięciu z piasty na 90 % do wymiany a z nów te blasz kupiłem w rginale i kosztowały mnie po 60 zł szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do łożyska jego wymiany to proste nie potrzeba nic wiecej jak przecinak i młotek spawarka lub palnik

1 może być potrzerba odkrecenia stabilizatora bo z półosiom może być problem z wyciągnieciem jej

2 i z gumowych mocowan tłumika musisz zdjać tłumik

3odkrecasz póółoś i wyciagasz piaste

4 rozbierasz lozysko ma zostac tulko łoże zewnetrzne i tyle można posłużyc sie młotkiem i przecinakiem i tak to łożysko idzie do wymiany powinno pujsc latrwo bo lulki osadzone sa w plastikowej koronce

5 gżejesz łoże lub na nim troszke spawasz musisz rozgrzać łoże czym, gorętsze tym łatywiej wyjać to łoże i wybijasz od strony dyferu n a zewnątrz

wymiana czas 1h max

ja tak robie i nie trzena demontować wachacza lub kombinować ze ściągaczem

A przed spawaniem elektryczną spawarką odepnij klemy z akumulatorta

bedzie :cool2:

napisz czy pomogłem i jak Ci kolego poszło z łożyskiem

jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witajcie, przepraszam, że odgrzewam ale nie chcę zakładać nowego tematu.

Tak samo jak w temacie muszę wymienić tarcze kotwiczne. Nie chciałbym kombinować jednak z ich przecinaniem. Pytanie czy mogę zdjąć piastę, wymienić samo łożysko i założyć wszystko z nową tarczą? Czy lepiej kupić łożysko i piastę razem i zamontować wszystko nowe?

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie gadac to nie bardzo pomyslane jest to mocowanie okladzin bolcami do tej cienkiej blachy... ja dalem od drugiej strony podkladke w ktorej wypilowalem taka fasolke, ogolnie to tak fabrycznie zrobione powinno byc a nie bolec zaczepiony o tak cienka blache.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.