Skocz do zawartości

Spalanie 528i vs 540i


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

kolego szczrz tu właśnie chodzi o to że w poście został poruszony temat spalania. Jest to też ważne przy dzisiejszych cenach benzyny. Oby temat nie przerodził się w "moja pali tyle a moja tyle" itd. Kolega który się pytał o spalanie obu silników wie już jakie są to wartości i czy są dla niego do przyjęcia. To tyle :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie spodziewaj się że 2,8 spali 8litrów ( choc mozna to zrobić- ale jaka wtedy przyjemnośc z jazdy? )

 

mozna to zrobic, da sie, ale tylko trasa i zasady ecodrivingu, wbrew pozorom nie po emerycku,

wiesz, zalezy jaka masz ochote na przyjemnosc z jazdy, czasem wlasnie jest fajnie sie troche "potaczac" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spodziewaj się że 2,8 spali 8litrów ( choc mozna to zrobić- ale jaka wtedy przyjemnośc z jazdy? )

 

mozna to zrobic, da sie, ale tylko trasa i zasady ecodrivingu, wbrew pozorom nie po emerycku,

wiesz, zalezy jaka masz ochote na przyjemnosc z jazdy, czasem wlasnie jest fajnie sie troche "potaczac" :)

 

 

Bijesz mnie w szczepionkę... nikt nie kupuje 4.4 żeby się toczyć... chyba że jest upośledzony umysłowo.

 

Chcesz sobie jeździć EKO to sobie kup 1.9TDI i tym się tocz.. i chwal się potem przed kolegami bo mi pali 4.2 na trasie wow super mnie pali 10 i też się z tego ciesze;]

Uwierz mi że gdybym chciał się toczyć w życiu nie kupiłbym BMW bo jest to samochód stosunkowo drogi w utrzymaniu i w kwestii paliwa oraz serwisu. Te auta dają coś czego nie są w stanie dać mi inne auta PRZYJEMNOŚĆ z JAZDY a to jest najważniejsze! Pozdrawiam wszystkich normalnych którym V6 lub V8 benzyna nie pali 8l w trasie:) i 10 po mieście haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicza rzecz o ktorej chcialem wiedziec to czy 4.4 zmiesci sie w 20l LPG w miescie, bo na spalanie takiego rzedu moglbym sobie jeszcze pozwolic. Ale widze ze chyba raczej bedzie ciezko. Wiem mniej wiecej co ten silnik potrafi, ale nie mialem jeszcze przyjemnosci poruszac sie 2.8. Kolega ma w E38 taki silnik i bede chyba musial z nim pojezdzic i sprawdzic jak to sie zbiera. Jezeli bedzie w miare to zainteresuje sie powazniej 528.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że jeździsz po mieście to nie ma sensu kupować takiego ogromnego pieca. W e38 osobiście jeździłem nie raz i jak dla mnie to też przyjemnie przyśpiesza. A 7er jest o wieele większa i cięższa w dodatku był to tiptronic. 728 jest o wiele mniej żywa z tym silnikiem niż 528 bo masa siódemki oraz opony w niej robi swoje. Musisz poczytać ogłoszenia które są w pobliżu Twojej miejscowości i przejechać się aby zobaczyć czy CI pasuje taka pojemność czy nie. Żeby się przejechać autem kupować go nie musisz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v8 to V8 i niestety w mieście będzie palił dużo. W 20l przy skrzyni auto zmieścisz się przy 528. W 535 będzie ciężko, ale da radę osiągnąć w mieście 18-24l. Jak masz cykl mieszany to zejdziesz z 20l spokojnie. Same miasto z korkami będzie oscylowało w granicach 20l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e39 3,5 l automat bez vanosa z LPG : spalanie : 80% trasy / 20% miasto - 12 - 13 litrów gazu. ( 50 litrów gazu - średnio 400km ) rekord jaki udało mi się zrobić, to spalanie na tej trasie = 10,9 litra ( 50l / 460 km) !

 

Zakorkowane Jaworzno - Katowice - Kraków to około 16 -17 litrów gazu.

 

Wartości rzetelne bo zawsze liczę spalanie--> pełna butla - pusta butla.

 

Wartość pokazana na komputerze pokładowym to zawsze + 2 litry dla gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

540 jeżdżę od 2 lat. I jestem pozytywnie zaskoczony jej umiarkowanym apetytem na paliwo. Silnik 4,4 bez vanosa. Rocznik 97, wersja belgijska, turing. Przebieg 438000. Rdza tylko na tylnej klapie, bo ona jedna nie była cynkowana (po lifcie już była).

Trasa: wyniki od 9,25 do 11,5. Średnio 10,5. Wszystkie trasy ponad 500km, autem załadowanym po dach w 3 osoby. Średnie prędkości z tras 87-123.

Wokół komina: (w miejskich korkach stoję góra 3-4 tygodniowo, ale za to mam setki krótkich wyjazdów po 2-7km). Wyniki od 13 do 17,5. Te pierwsze bez miasta, te drugie z udziałem miasta w godzinach szczytu.

Średnie spalanie za 1,5 roku miałem 13,5 (wg komputera). W tej chwili (z 3 miesięcy), bez ani jednej dłuższej trasy (80% wokół komina), mam 14,5.

Kiedyś, z nudów, chciałem sprawdzić ile toto spali najmniej. Zrobiłem trasę 50km jadąc w granicach 60-80, po podgórskim terenie, z maksymalnym wykorzystaniem tempomatu i uzyskałem wynik (z kompa) 6,75 :mrgreen: Tak, wiem, że to była jazda ekstremalna, ale i tak wynik mnie zaskoczył.

To, co bardzo podnosi wynik spalania, to ruszanie, uruchamianie zimnego silnika, oraz kick down. Ważna jest też technika jazdy.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegę wyżej to masz przykład na którego warto nie patrzeć. Zawsze właśnie znajduję się jedna osoba która w 8 cylindrowym silnikiem potrafi wykręcić tyle co corsą 1,7dti. Wyniki na poziomie 6,7l można osiągnąć tylko i wyłącznie jeśli przestawimy mnożnik na kompie na taki, że można uzyskać wynik zbliżony do spalania motorowera.

 

V8 i ponad 1,5tony zawsze swoje spali i nie słuchaj o wynikach rzędu jak kolega wyżej pisze bo się przejedziesz i będziesz chciał auto sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem kilka postów wyżej, że temat stracił sens, bo zawsze jest to samo przy takich pytaniach- a prawda jest taka że prawdy sie nie dowiesz, bo każdy jezdzi inaczej, kazdy oczekuje czegos innego, kazdy ma inne priorytety- karcicie mnie ze przy dzisiejszych cenach paliw trzeba pilnować spalania- to kup do diaska polo 1,4tdi i problem wysokich kosztow z glowy....

v8 spalanie 6,7l?? pewnie czemu nie, ja swoim osiagam 5,6 na trasie, ale blokuje ruch i stwarzam niebezpieczenstwo na drodze.

Po cholere kupować v8 jesli masz miec wyrzuty sumienia po kazdym wyprzedzaniu. i że niby v8 spali 12l gazu??

Panowie przestancie podniecać się danymi komputerków, bo kto nie jest w temacie uwierzy a pootem bedzie mial problem, bo mowili ze bedzie palic ok10 a pali 20

 

V8 musi palić, weź na chłopski rozum 8cylindrów to o dwa wiecej niż 6= spalanie MUSI być większe o ten procent, nie słuchaj bajek o spalaniach 5 czy 8L, musisz się liczyć z tym że 20 i ponad 20 spali spokojnie w miescie, dolna granica to juz Twoja robota, zalezy od stylu Twojej jazdy.

Można spalić mniej- ale pytam po co???!! Jeśli miałbym jezdzic v8 i pilnowac wskazówki spalania zeby nie przekroczyc 10L i nie mieć żadnej frajdy z posiadania v8, kupiłbym 1.9tdi i w palnik dając z radoscia wyprzedzałbym Cie w Twoim v8, spalając 6L

 

Pozdrawiam

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegę wyżej to masz przykład na którego warto nie patrzeć.

Coś mi się widzi, że koledzy nie doczytali. Wynik poniżej 7 litrów jest niemożliwy w normalnej jeździe... i chyba dość wyraźnie to napisałem w swoim poście. A to, że można go osiągnąć (bez przestawiania czegokolwiek) to fakt. A po co? Po to żeby sprawdzić czy się da. Dla ciekawości. I żeby sprawdzić możliwości silnika. To po primo. Sekundo, podałem chyba dość wyraźnie wyniki z jazdy w trasie i wokół komina (bo wyłącznie po mieście nie jeżdżę).

Przyjemność z jazdy można osiągać na różne sposoby. Wcale nie trzeba spalać 27 litrów :P

Osobiście przyjemność z jady 540 mam zarówno jadąc 250 jak i 70. Wszystko zależy jaki jest cel jazdy. Również spalanie nie jest podstawowym wyznacznikiem. Ale to nie znaczy, że nie można jeździć oszczędnie i z głową.

V8 musi palić, weź na chłopski rozum 8cylindrów to o dwa wiecej niż 6= spalanie MUSI być większe o ten procent

Nie zawsze. Na trasie NIE MUSI. To jest zasługą większej mocy, dzięki której łatwiej utrzymać dużą szybkość podróżowania.

A co do komputerów w aucie. Wynik podany przez komp można bardzo łatwo zweryfikować, więc nie mitologizuj przekłamań kompa.

I jeszcze jedno. Nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje V8 do jeżdżenia po mieście. Ja do tego celu mam zagazowaną 520.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tras robie stosunkowo nie duzo, moze z 20% maks, ale lubie miec zapas mocy nawet jak jade do sasiedniego miasta. Bede musial sie chyba zainteresowac 528i. Ponad 20l LPG to nieco za duzo. Myslalem ze bez wysilku zmieszcze sie w tej wartosci, ale widze ze jest odwrotnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 540'stka to wersja z Vanosami. Zanim założyłem gaz to po mieście (wg. kompa) spalanie było w granicach 14-16. Warszawa, do pracy w jedną stronę 20km, w korku około 7km. Po założeniu gazu spalanie nie spadło nigdy poniżej 16l. Przy delikatnej jeździe to około 16-17l. Przy normalnej około 19-20. Przy deptanie 24-26l. Przy czym trzeba jeszcze dodać w lato z 1l, a w zimę około 2-2,5l, bo przecież część dystansu pokonuje na PB.

 

Co do trasy - około 14l, przy czym moja trasa to wyjazd do rodziny gdzie z 50km (w jedna stronę) jadę około 30km drogą ekspresową (prędkość 130-160, chwilami trochę więcej :twisted: ). Jako ciekawostka - czy jeżdżę w trasie 100km/h czy 140km/h, spalanie jest praktycznie identyczne.

...... V8 ...... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kupując jakiekolwiek auto z silnikiem powyżej 4 litrów pojemności trzeba się liczyć ze spalaniem na poziomie 20 litrów i więcej- tu ameryki nikt nie odkrył i nie zależy od tego czy to jest BMW czy innej marki V8 lub V więcej.

Po Wa-wie w normalnym ruchu jaki tam panuje czyli przeważnie korki- 3,5 paliło znajomemu 17 litrów benzyny (nie gazu).Niestety 8 garnków o słusznej pojemności trzeba czymś nakarmić i normalne że nie będzie to spalanie na poziomie Tds-a :mrgreen: .

Czemu każdy temat kończy się na kłótniach o spalaniu??????????????????????

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem dlaczego bo zawsze znajdzie się jakiś najmądrzejszy cymbał który twierdzi, że taki wielki bulbulator jak 4.4 pali 6,5 litra gazu w trasie i 10 po mieście wiemy iż są to nie realne wartości przy normalnej jeździe kolega zaczynając temat nie napisał, że chce poznać wartości spalania na poziomie 1.9 TDI... przy toczeniu sie 5km/h tylko przy normalnym poruszaniu się w mieście.

 

Ale skoro 4.4 nie którym pali 6.5 litra gazu w trasie to mój 3 litrowy diesel pali 4.2l i ch*j... :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko od siebie - przy zrobionym silniku, nowych sondach i wszystkim ładnie zestrojonym moje 528 Touring po Warszawie pali ok 13,5 litra, a po trasie ok 8 - 9 litrów. jeżdżę raczej spokojnie, ale jak trzeba to przyspieszę sobie :lol: Na trasie spokojnie - 120 / 140 max., na autostradzie do 160 czasami. Gaz po wymianie silnika zdemontowałem, jakoś mi nie leżał...
Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem dlaczego bo zawsze znajdzie się jakiś najmądrzejszy cymbał który twierdzi, że taki wielki bulbulator jak 4.4 pali 6,5 litra gazu w trasie i 10 po mieście

 

Daj cytat do tej informacji, bo czytałem wątek, ale nie znalazłem? :duh:

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko od siebie - przy zrobionym silniku, nowych sondach i wszystkim ładnie zestrojonym moje 528 Touring po Warszawie pali ok 13,5 litra, a po trasie ok 8 - 9 litrów. jeżdżę raczej spokojnie, ale jak trzeba to przyspieszę sobie :lol: Na trasie spokojnie - 120 / 140 max., na autostradzie do 160 czasami. Gaz po wymianie silnika zdemontowałem, jakoś mi nie leżał...

To przyzwoicie. Kupujac 528 licze ze zmieszcze sie w 16-17l LPG w miescie. Mam nadzieje ze tak bedzie. Myslalem ze w 4.4 zmieszcze sie spokojnie w 20l, ale jak widac nie bardzo. Teraz w mojej dwulitrowce padaja mi wtryski i samochod pali ze 22l w miescie i jak tak jezdze tankowac to nieco mnie to irytuje i jak pomysle ze majac 4.4 ciagle tak bedzie to troche nie halo. W zasadzie bardzo malo sie poruszam i jeszcze moglbym przymknac oko na takie spalanie, ale jakos nie bardzo mam chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze w 4.4 zmieszcze sie spokojnie w 20l, ale jak widac nie bardzo

 

Spokojnie zmieścisz się w 17-20 litrach gazu w mieście pod trzema warunkami. Primo, silnik i auto będzie w dobrym stanie. Sekundo, instalacja gazowa będzie właściwa i założona w dobrym warsztacie oraz zoptymalizowana do tego silnika (koszt 7000zł u Goduli). Tercjo, będziesz jeździł rozsądnie i zgodnie z zasadami.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście 18l gazu jest do osiągnięcia ale to przy muskaniu gazem, gdzie wszyscy Cie wyprzedzają z dziwnym spojrzeniem "dlaczego on tak jedzie" :D Zabawa się zaczyna gdy przy najmniej pedał jest wciśnięty za połową ale trzeba liczyć 25l gazu i nie ma co się oszukiwać. 8 garnków i buda robią swoje. Ja kupując v8 byłem świadomy, że ten samochód będzie jeździć bardzo dynamicznie jednak za swoją cenę. Ja już przywykłem, że co 3 dzień jestem na stacji i nie czaruje na ulicy żeby spalanie spadło mi o 2l. Co ma wypić to wypije i takie są realia. Coś za coś. A spalanie rzędu 6l nie wiem czy bym osiągnął pchając go na luzie :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zgodnie z zasadami ekodrivingu :mrgreen: mój pali 17l Pb ale nie wyobrazam sobie odmawiac gazu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spalanie rzędu 6l nie wiem czy bym osiągnął pchając go na luzie :mrgreen:

 

To po prostu świadczy o tym, że nie umiesz jeździć, to primo, a sekundo, 25 litrów gazu, świadczy o tym, że albo masz kiepską instalację, albo źle zestrojoną, albo coś nie tak z autem, albo wszystko na raz. Mam kilku znajomych, którzy jeżdżą autami z tym silnikiem (540 i 740) i żadnemu nie udało się zrobić takiego wyniku w mieście. Mój najgorszy wynik to 17,5 Pb przez 1,5 godziny jazdy w szczycie po Jeleniej Górze, ale na ogół mieszczę się w 16-16,5, a lubię być pierwszy spod świateł ;)

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to jak będe w Karkonoszach to bedziesz musiał mi to udowodnic na zywo ja leje :shock: :shock: :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak będe w Karkonoszach to bedziesz musiał mi to udowodnic na zywo ja leje :shock: :shock: :shock:

 

 

nie ma co się przejmować. Ja byłem pewien już po przeczytaniu pierwszy raz tego tematu, że ktoś się znajdzie co jego 540i spala tyle co tdi :D Jesteś długo na forum to wiesz jak jest zwykle przy takich tematach. Spotkaliśmy się nawet 5l w trasie przy silniku 2,5l R6 to mnie 6l nie dziwi albo 13l średnie po mieście w v8. Ja tym osobą w 100% wierzę. bo wiem, że one piszą o spalaniu na 50km a nie na 100km :) nikt nie pisał ile pali na 100km tylko ile pali :norty: odpowiedź co niektórych jest prawdziwa ale dystans inny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.