Skocz do zawartości

320d koło pasowe, ocena stanu


user2046

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to co? AutoSpec :8)

 

Cześć. ma ktoś możliwość pożyczenia klucza do odkręcenia koła pasowego? jestem z gdańska podjadę:) Piwko wpadnie:)

Ja mam taki klucz. Ma też szymon-o (ode mnie, więc wiem). Ciekawe, czy ktoś jeszcze na forum?

Do mnie masz 150km, do Szymona pewnie 3 x więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

warto kupować takie koło pasowe z allegro nowe za 200 zł?

 

też muszę się przymierzyć do wymiany, bo pewnie nie było ruszane od nowości a już 240 tyś najechane

 

w dodatku mam wstrząs, dwa takie cyknięcia i piścnięcie przy gaszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
warto kupować takie koło pasowe z allegro nowe za 200 zł?

Kupuj corteco, chyba, że chcesz dwa razy robić tą samą robotę.

Jeśli chodzi o poduchy to moje wyglądały nieźle (mechanik nawet nie zwróciłby uwagi), były tylko ściśnięte jakieś 2-3 mm w porównaniu do nowych a po odpaleniu inne auto (mimo, że niby nie wyczuwałem żadnych drgań), więc polemizowałbym ze stwierdzeniem mechanika.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co? AutoSpec :8)

 

Cześć. ma ktoś możliwość pożyczenia klucza do odkręcenia koła pasowego? jestem z gdańska podjadę:) Piwko wpadnie:)

Ja mam taki klucz. Ma też szymon-o (ode mnie, więc wiem). Ciekawe, czy ktoś jeszcze na forum?

Do mnie masz 150km, do Szymona pewnie 3 x więcej.

dzisiaj rozpocząłem walkę z kołem:( koło i tak na kibel pójdzie więc zastosowałem inny myk:) przyspawałem mega płaskownik do kola, płaskownik się trzyma ale wszystkie klucze połamane :shock:

jutro będę miał prawdziwe od ciężarówek więc jutro zamknę temat

pewnie będziecie się śmiać z mojego patentu ale nie podoba mi się blokowanie koła zamachowego, boje się o wał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładam blokadę (z lewej dopracowana wersja) i klucz nasadowy 3/4 cala z metrową przedłużką i jedna osoba odkręca koło bez większego wysiłku. Tylko nasadka porządna, bo takie 3/4 też są różne:

 

http://img855.imageshack.us/img855/550/p1030564b.jpg

 

http://img542.imageshack.us/img542/3687/11082012249.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliżej masz do Ziela ;), szerokości :P .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło pokonane :D ogólnie jak patrzałem na koło to wyglądało ok ale silnik majtał się na wysokości wału i wiedziałem że to musi być to

i to było to :) silnik prawie bez drgań :o nie wiedziałem że ma to taki wpływ na pracę silnika no i tłumik już nie drży no i buda drży jak w każdym zdrowym dieslu czyli praktycznie nie wyczuwalnie :)

czyli dzisiejszy dzień był bardzo udany :) pokonane koło pasowe i modzik od TC :)

jedno i drugie polecam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie jakie są objawy walniętego koła pasowego?

 

U mnie nie ma ono żadnego luzu, chodzi dobrze - dzisiaj sprawdzałem. Silnik cyka elegancko, jedynie przy gaszeniu jest wstrząs budą, lekkie piśnięcie i dwa cyknięcia. Poduszki pod silnikiem diagnozowane, jedna podobno dobra, a druga wymieniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie jakie są objawy walniętego koła pasowego?

 

U mnie nie ma ono żadnego luzu, chodzi dobrze - dzisiaj sprawdzałem. Silnik cyka elegancko, jedynie przy gaszeniu jest wstrząs budą, lekkie piśnięcie i dwa cyknięcia. Poduszki pod silnikiem diagnozowane, jedna podobno dobra, a druga wymieniona.

 

No właśnie mam podobnie. Tzn u mnie jedynie trzęsie autem podczas gaszenia. Czy to tak ma być w tym silniku czy powinien gasnąć bez wstrząsów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak patrzałem na nie to wyglądało ok tylko tak jakby guma się odklejała od zewnętrznej a tak to nie biło nic a nic , ale jak się przyjrzałem dokładnie to silnik na poziomie wału latał na boki no i trzęsło budą maiłem fotele z masażem:( no ale jak już się uporałem to wszystko zginęło nawet przy gaszeniu nie ma stuków

bo koło ma pewien zakres pracy z tyłu widoczne i przy gaszeniu widać i słychać jak te blaszki walą o ograniczenie i wtedy słychać to stukanie

po wymianie cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie jakie są objawy walniętego koła pasowego?

 

U mnie nie ma ono żadnego luzu, chodzi dobrze - dzisiaj sprawdzałem. Silnik cyka elegancko, jedynie przy gaszeniu jest wstrząs budą, lekkie piśnięcie i dwa cyknięcia. Poduszki pod silnikiem diagnozowane, jedna podobno dobra, a druga wymieniona.

 

No właśnie mam podobnie. Tzn u mnie jedynie trzęsie autem podczas gaszenia. Czy to tak ma być w tym silniku czy powinien gasnąć bez wstrząsów?

zawsze lekko zabuja ale jak wali i rzuca mocno to już coś nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przyglądałem się dzisiaj dokładniej swojemu kołu pasowemu, i silnik cyka sobie elegancko, a to koło tak jakby syczy, coś jakby chodziło nienasmarowane łożysko... nie ma ono żadnego luzu, jedynie przy gaszeniu jest wstrząs budą, lekkie piśnięcie i dwa cyknięcia.

 

Koło do wymiany, łożysko do wymiany, czy tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zrób zdjęcia i będzie widać czy guma się nie rozpada.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Może nie natychmiastowej, ale nie jeździłbym z tym dłużej niż miesiąc i dalej niż koło komina :wink: musisz mieć świadomość, że może strzelić nawet jutro ptfu ptfu..pamiętaj, że jeżdżąc z wypracowanym kołem po d u p i e dostaje wał i dwumasa :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisk przy zapalaniu, czasami kangurek przy ruszaniu na jedynce albo przy wrzuceniu dwojki, szarpie silnikiem przy gaszeniu ( chociaz tu wiem ze klapa gaszaca pomoze ) , i na jalowym dziwne "wstrzasy"? , niewiem jak to nazwac , pod siedzeniem czasem czuc taki skok, musze jeszcze lacznik elastyczny zobaczec, a i to nie poduchy bo zmienione na nowe lemfordy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Panowie podepne sie pod temat bo tez mam telepania przy gaszeniu. Przebieg w tej chwili troche ponad 150tys. Zrobilem zdjecie kola ale wyglada lepiej niz kolegi bakuba... teraz pytanie. Jak wybadac czy to nie poduszki ..? W tej chwili zapomnialem jak wrzucic fote... wiem wstyd troche
O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.