Skocz do zawartości

e39 523i se raport spalania prawdziwy


joker83

Rekomendowane odpowiedzi

wlaśnie przejechałem 362 km na 28([7.73 litra na 100) litrach dokładnie i to nie tylko na trasie bo dużo rond było(zwalnianie,przyśpieszanie) a gadali że beemka tyyyle pali.i to z dwoma rowerami

mój przebieg to 288 tys km.coraz bardziej lubie to autko

mile komentarze mile widziane

pozdrawiam

noga w chłodnicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 2,8ia Touring 7,4l/100km przy 140km/h, w mieście juz tak różowo nie jest 11,5
Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba to normalne,przecież to tylko 2,5 litra,ja BM-ką jechałem nad morze z rodzinką i pełnym bagolem,to spaliło mi ok 7.5 ltr,trasa prawie 600km,jak jechałem A8 4.2 benzyna,to spaliło mi ok 10ltr,w mieście niestety nie jest już tak kolorowo ,w obu przypadkach. Edytowane przez JakubBTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec i ja sie podlacze

+w trasie PL->NL [1100km] srednie spalanie 7,8l ale jechalem max 140 bo straszna pogoda byla a z corka na pokladzie nie szaleje

+w mixie pali 10,5 miasto/trasa 40%/60% [w NL nie w Polsce czyli miasto + autostrada] dodam ze nie szaleje bo tutaj spore mandaty sa :) 1km/h=7,5euro wiec w miescie 50 jak bozia kazala a na autostradzie 130

max chyba ze w nocy z pracy wracam to lubie do dechy wcisnac

 

a co do tych 5l/100km to kolega po chipie 530d mial 4,7l/100km przy predkosci 130 [nie jechalem z nim pokazywal zapis z OBC]

 

pozdro

...jesli bedziesz ja kochal ona to odwzajemni. BMW ta jedyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej 530dA w trasie (1000km - Niemcy) przy 140-150 km/h zrobiłem 7,2 litra a jadąc tą samą trasą 130-140 wyszło 6,9, co jest wspaniałym wynikiem. W mieście wychodzi 10-11 litrów. Mieszana jazda w Polsce to 8-9 litrów, w zależności jaki stosunek trasa/miasto, jaka droga, jaki bagaż itp.

 

Wiem, że to nie jest 523i - podałem te dane tylko dla porównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony 225/55/16 Dunlop trasa 8,2; miasto 11,5-13,5. na oponach michelin primacy o 0,4 litra mniej, ale prowadzenie, hamowanie na mokrym i suchym porażka. Styk opon do asfaltu Dunlopa w stosunku do Michelin o dobre 2cm większy. Dużo zależy od opon i innchy bajerów zwiększających opory tocznia jak i obciążenia silnika. przy 80 km na godzinę w mgle bez wyprzedznia 6,8 na zimówkach Michelin Alpin 205/60/15, na letnich nie osiągalne i nigdy więcej takiego wyniku nie miałem więcej. Nie oszukujmy sie 6 cylindrów musi swoje spalić, napewno w normalnych warunkach codziennej eksploatacji poniżej 8 litrów nie możliwe. BMW sie jeździ a nie robi mistrzostwa w spalaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kapcie 235/17/45 automat gaz ostatnio jechałem do zakopanego prędkość na autostradzie tak od 140 do 160 spalanie wyszło 10,5 litra gazu( liczone przy tankowaniu nie na kompie) dodam że komputer pokazywał 7,7 litra. W mieście spalanie od 13do 18stu przebieg 231tyś

 

Mam to auto z 4 lata i nigdy nie udało mi się zejść poniżej 10litrów gazu na 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja w 2,8ia Touring 7,4l/100km przy 140km/h, w mieście juz tak różowo nie jest 11,5

 

No masz fantazję Ci powiem. :) E60 530d przy 140 km/h pali 7-7,5 litra ropy. No ale temat już był poruszany fantazji na temat prędkości z jaką się jechało, bo tu nawet nie chodzi o wynik spalania ale o zawyżanie prędkości przy jakiej się te wyniki osiągnęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że powoli te 1,8 silniki palą więcej :mrgreen:

niby co dziwnego w tym że z dużym silnikem jesteś wstanie zaoszczędzić więcej niż z małym ?

kiedy jesteś wstanie autem mającym tak jak moje jechać z pełną mocą ?

jadę przez miasto na 5 biegu 60km/h praktycznie bez gazu a za to jak jadę z tą samą prędkościa cinkolem 700ccm to mam pół gazu i jadę na 3 biegu

kiedyś jadąc do Gostynia zawieź bajtli na wakacje by było taniej wziłem malucha -- palił przy maksemalnej prędkości czyli około 130km/h prawie 10 litrów a BeeMka wzioła by wtedy z 7,5 i nie musiałbym co pare km tankować

auto mam 6 lat i nigdy nawet zimą nie bierze więcej jak 10 litrów ale jak kogoś to zadowoli to moga pisać że żre 16 litrów

co do opon letnich to zaczynałem od 205/65/15 następnie 225/55/16 a teraz mam drugi sezon nówki uniroyal rainsport 2 - 235/45/17 i jestem z nich bardzo zadowolony i jedynie co moga jeszcze napisać to tak jak kolega zauważył michelinki to najśliższy badziew między oponami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 2,8ia Touring 7,4l/100km przy 140km/h, w mieście juz tak różowo nie jest 11,5

 

No masz fantazję Ci powiem. :) E60 530d przy 140 km/h pali 7-7,5 litra ropy. No ale temat już był poruszany fantazji na temat prędkości z jaką się jechało, bo tu nawet nie chodzi o wynik spalania ale o zawyżanie prędkości przy jakiej się te wyniki osiągnęło.

 

 

Niektórzy mogą pisać bajki dla dzieci :mrgreen:. Ja podałem swoje wyniki na podstawie tankowań. Miałem akurat takie trasy, że tylko autostrady (2 km do autostrady i 1 km z autostrady do celu...). Średnia prędkość wg komputera to 124 km/h - jazda nocą i spalanie 7,2 a i opony to conti eco contact 5 225/55/16 :8)

Znowu jak jechałem na trasie praktycznie cały czas ponad 170 to wynik nie był już taki kolorowy hehe

 

Edit: Małe sprostowanie, podałem błędny wartość prędkości zamiast 124 napisałem 134 :duh:

Edytowane przez opa_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam e39 528i manual m52tu, zaraz po zakupie podroz 300 km z miejsca zakupu, 80% trasy autostrada i predkosci bardzo rozne - srednia kolo 130 - spalanie wyszlo 10 l Pb. Po zalozeniu gazu spalanie ksztaltuje sie tak : prowadzi moja żonka - w trasie 10 l lpg, miasto 13,5 l lpg. Jak prowadze ja spalanie niestety znaczaco wzrasta :) trasa 11 - 12 l lpg, miasto (male 30 tys mieszk.) 17 l lpg ale przyznam ze jezdze dosyc dynamicznie, jesli jade na spokojnie miasto kolo 14,5 lpg. Mialem kilka samochodow w zyciu i zaden nie mial mniej jak 2.0 pojemnosci i jakos nie wierze w 5 litrow w trasie w 2.5 .... tak samo jak w 10 w miescie...
A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mogą pisać bajki dla dzieci :mrgreen:. Ja podałem swoje wyniki na podstawie tankowań. Miałem akurat takie trasy, że tylko autostrady (2 km do autostrady i 1 km z autostrady do celu...). Średnia prędkość wg komputera to 134 km/h - jazda nocą i spalanie 7,2 a i opony to conti eco contact 5 225/55/16 :8)

Znowu jak jechałem na trasie praktycznie cały czas ponad 170 to wynik nie był już taki kolorowy hehe

 

 

Hmmmmmm bajki ...

Na dystansie 850 km opony 235/45 R17 conti sport contact 3. Średnia prędkość wg komputera u mnie byla 135km/h i auto spalilo 15-16 l gazu ( jazda po niemczech w nocy ale w sobote gdzie jest naprawde luz na drodze)

Wiekszosc trasy jechalem z predkoscia 180 - 190 km/h na ograniczeniach predkosci zwalnialem ,a komp pokazal srednia predkosc 135km/h i 14.5 l spalania .Dystans ten przejechalem w okolo 6 godzin w tym 3 przystanki (liczac po 10-15 min kazdy)

 

Tu mnie zastanawia wynik kolegi przy sredniej predkosci 134 km/h wyszlo mu 7,2 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda dyskusja o raporcie spalania kończy się tak samo. Ktoś w 2,5l silniku 6garowym 1,5tonowym napisze, że niegdy nie przekroczył 10l tym autem chyba ze butował na mieście to wyszlo 12. Drugi napisze ze udało mu się 7. Jeszcze inny napisze ze wykręcił 5 l. Tak, 5l w tym samym aucie i silniku.

 

Tylko oni wtedy robią taki myk. Piszą spalanie na 50km. Nie doczytali, że piszemy ile pali na 100 :mrgreen: pomyłki się zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie bzdury pisza o tym spalaniu ja jadac w trasie miedzy 70-120 km/h spalanie mam 10 literkow gazu,jadac 130-160km/h, 12 litrow gazu a kiedys jechalem 160-190 to wyszedl kolo 14 gazu.Oponki mam pzrod 215 45 17 a tyl 235 45 17. W miescie spalanie wynosi miedzy 15-18 gazu to zalezy czy mam zimowki czy letnie.Jak nieraz mowie komus o spalaniu to mowia o to masz cos z silnikiem :D a ja sie smieje mialem fieste 1.3 60km i spalala mi miedzy 7-9 litrow benzynki po miescie a w trasie jadac do 90km/h wyszla 6 litrow ale jadac juz 120-130 to 7,5 litrow ale ta predkosc dla tej furki to juz bylo cos :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mogą pisać bajki dla dzieci :mrgreen:. Ja podałem swoje wyniki na podstawie tankowań. Miałem akurat takie trasy, że tylko autostrady (2 km do autostrady i 1 km z autostrady do celu...). Średnia prędkość wg komputera to 134 km/h - jazda nocą i spalanie 7,2 a i opony to conti eco contact 5 225/55/16 :8)

Znowu jak jechałem na trasie praktycznie cały czas ponad 170 to wynik nie był już taki kolorowy hehe

 

 

Hmmmmmm bajki ...

Na dystansie 850 km opony 235/45 R17 conti sport contact 3. Średnia prędkość wg komputera u mnie byla 135km/h i auto spalilo 15-16 l gazu ( jazda po niemczech w nocy ale w sobote gdzie jest naprawde luz na drodze)

Wiekszosc trasy jechalem z predkoscia 180 - 190 km/h na ograniczeniach predkosci zwalnialem ,a komp pokazal srednia predkosc 135km/h i 14.5 l spalania .Dystans ten przejechalem w okolo 6 godzin w tym 3 przystanki (liczac po 10-15 min kazdy)

 

Tu mnie zastanawia wynik kolegi przy sredniej predkosci 134 km/h wyszlo mu 7,2 litra

 

Taki mi wyszedł wynik z tankowania kolego..... Najniższe spalanie to 6,9 - w moim przypadku. Kółko 1000 km po Niemczech, 3 dorosłe osoby. Na autostradzie jazda 110-130. Na trasie do Wrocławia (ok 230km.) przy oponkach z przodu hancock 235/40/18, tył continental pro kontakt 265/35/18 - prędkość na autostradzie pod 150 (chyba że przyblokują) + 50 km po Wrocławiu i spalanie 8,5-9 z tankowania (choć komp zawsze pokazuje mi identyczny wynik jaki wychodzi z tankowania).

 

Przy okazji, mógł ktoś nie doczytać mam 530dA sedan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Największe spalanie osiągam na autostradzie. Przeważnie 150-160. Wychodzi 14-15 lpg.

Spalanie z kompa a z dystrybutora do u mnie 0,5 litra różnicy przy jeździe poza autostradą oraz 2 litry przy

jeździe po autostradzie. Czemu tak się dzieje?

Zastanawiam się nad tym działaniem zaworu DISa, jeśli zmienia się długość przewodów dolotowych w którymś momencie i jak się to ma do ustawień podawania gazu.

Ustawienia LPG prowadzone były przy maks 120km/h oraz próba na 2 biegu do wysokich obrotów plus jazda płynna.

Czy długość kanałów dolotowych zmienia się pod wpływem obciążenia czy raczej w granicy określonych obrotów silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

e39 528iA m52 lpg, 215 000przebieg swiezo kupiony od niemca

 

jechalem ostatnio do tropical island mam 400km w jedna manke, do autostrady ok 30 km reszta trasy autostrada do samego tropicala,

pogoda oscylowala w granicach 18'C pogodnie i slonecznie,

predkosc na autostradzie nie schodzila ponizej 160 chwilami 170 + klima, cztery osoby na pace + bagaze

spalanie wg kompa 8,9l/100

spalanie wg tankowania 12,5l/100 lpg

srednia predkosc 125km/100

 

parametry jakie podaje komp a rzeczywistosc to czesto dwa rozne auta

 

pozdrwiam

dako3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jakim cudem masz średnią 125 skoro większość trasy jechałeś 160-170 km/h? Po drugie.. czemu się dziwisz, że komp pokazuje inaczej skoro wskazuje spalanie benzyny a nie LPG?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.