Skocz do zawartości

Bmw e39 535 Smród z klimy-środek cud


Maciej V8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Temat stary,ale w moim przypadku udało się niewiarygodnie łatwo. Trochę historii. Od kiedy kupiłem swoje e39 z klimatyzacji waliło niemiłosiernie starą skarpetą w momencie jej wyłączenia.Ozonowanie(z aplikatorem w miejscu jeża),piany i inne cuda różnych firm(głównie Wurth-a) nie dawały rady.Nawet gdy przy okazji wymiany silnika dmuchawy zaaplikowałem środek bezpośrednio na radiator klimatyzacji. Miałem już rozbierać cały zespół do gruntownego mycia,ale dałem autu i sobie ostatnią szansę. Kolejny raz wymieniłem filtry przeciwpyłkowe i załatwiłem sobie środek o nazwie PROPANO AF. Jest to środek do dezynfekcji narzędzi medycznych,mycia łóżek w szpitalu lub solariach.Można go chyba nawet dostać w aptece.Po poprzednich środkach została mi rurka z dyszą(domyślacie się o jaką chodzi) dokupiłem wielką strzykawkę i połączyłem ją z rurką.Nabrałem w nią tego środka i podałem go pod radiator (tam gdzie są odpływy wody.Jak ściągniecie boki tunelu środkowego te tapicerki,nad gumowymi odpływami są zaślepki trzeba je zdjąć i zapakować środek z obu stron),oraz po zdjęciu osłon na filtry odpaliłem dmuchawę na max i w oba kanały po pełnej strzykawie płynu.Czynność powtórzyłem dwa razy.Potem wentylator pracował tak długo aż zapach środka zanikł.Robiłem to na załączonej i wyłączonej klimie. No i w końcu mam spokój ze smrodem.Życzę innym powodzenia. :D :lol: Edytowane przez Maciej V8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy wykorzystuje to w serwisie klimatyzacji z pozytywnym skutkiem od kilku lat. Napisz dokladnie gdzie aplikowales, moze podlinkuj do realoem.

Wszystko opisałem powyżej,nigdzie indziej nie wstrzykiwałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej pozostaje jeszcze tylko kwestia na jak długo wystarczy taki zabieg?? Żeby tylko historia Się nie powtórzyła jak w przypadku innych środków
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie inne środki nie dawały rady zaraz po zapakowaniu.A tu efekt od razu.Zresztą zobacz na cenę,jeśli teraz będę go używał profilaktycznie raz na trzy miesiące to jeden za 25pln starczy mi na rok. A np.Wurth to w serwisach 65pln na alegroszu około 40pln i nie dawał rady,a wystrzelisz go całego na jednej akcji. Ja do gruntownego czyszczenia zużyłem połowę. Ale nie chodzi tu o to jak długo będzie trzymał bo dbać trzeba na bieżąco,ważne,że za niewielki koszt udało się uzyskać efekt o który chodziło.

Co do samej aplikacji przez kanały dolotowe filtrów-możecie pakować bez obaw o uszkodzenie silnika-środek to praktycznie czysty alkohol który szybko paruje i nie powinien doprowadzić do jakichkolwiek uszkodzeń,ale palenie papierosa podczas dawkowania odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Preparat zapowiada się ciekawie, ale to tylko zabija zapach, w środku nadal zostaje kupa syfu który nadal po jakimś czasie będzie powodował nieprzyjemny zapach, więc na dłuższą metę pozostaje rozkręcenie połowy samochodu i mechaniczne czyszczenie :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja osobiście używam takich:http://allegro.pl/ecolab-incidur-spray-650-ml-dezynfekcja-expres-wys-i2308360575.html,http://allegro.pl/ecolab-incidin-liquid-spray-1l-dezynfekcja-szybko-i2313965702.html., i od dwóch lat nie jeżdżę do odgrzybiania :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
ja sobie zrobiłem własną wytwornice ozonu i co jakiś czas aplikuję i mam z głowy. Absolutnie zero smrodu. :cool2:
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.