Skocz do zawartości

F30 wady i zalety


swde

Rekomendowane odpowiedzi

Tankowalem jak zaswiecila sie rezerwa i weszlo tylko 50l. W insrukcji jest 58, a na stronie BMW nawet 57.

Benzyna ma kilka litrow wiecej.

Umowmy sie, ze te 58l i tak wystarczy na jakies 850km, a na trase pewnie i 1000 km moze sie pojawic.

Wczesniej miamem e60 520d z 70l bakiem, to przy spokojnej autostradowej jezdzie po Europie (nie liczac Niemiec), pojawialo mi sie nawet ponad 1000km na komputerze po tankowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 751
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja kiedyś doprowadziłem specjalnie do sytuacji gdzie samochód praktycznie się zatrzymał, włączyło się ograniczenie mocy silnika. Podjechałem na stację i weszło 60L z groszem.

 

A odnośnie tego ile przejedzie się na jednym baku, ostatnio (328i) - pełny zbiornik wystarczył na 480km :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, to jest ta roznica. Takie 328i jest super, bo ciche i szybkie, a na dodatek nawet te 4 cylindry beznynowe lepiej brzmia przy przyspieszaniu niz diesel, ale spotkalem sie z opiniami, ze przy dynamicznej jezdzie po miescie wypije te 13 l. Sercem za benzyna, ale przy sporych przebiegach i przy pozniejszej odsprzedazy w naszym kraju, to jednak diesel.

Tak czy inaczej kazdy z tych wyborow jest super, bo to nowe BMW.

Kolega odebral 2 dni po mnie A4 Avant 2.0 tdi 143 KM w manualnej i to juz nie to, chociaz z zewnatrz tez bardzo ladny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś doprowadziłem specjalnie do sytuacji gdzie samochód praktycznie się zatrzymał, włączyło się ograniczenie mocy silnika. Podjechałem na stację i weszło 60L z groszem.

 

A odnośnie tego ile przejedzie się na jednym baku, ostatnio (328i) - pełny zbiornik wystarczył na 480km :(

 

te 480 to po mieście i przy jakim stylu jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś doprowadziłem specjalnie do sytuacji gdzie samochód praktycznie się zatrzymał, włączyło się ograniczenie mocy silnika. Podjechałem na stację i weszło 60L z groszem.

 

A odnośnie tego ile przejedzie się na jednym baku, ostatnio (328i) - pełny zbiornik wystarczył na 480km :(

 

te 480 to po mieście i przy jakim stylu jazdy ?

 

Trasa... Szybka trasa ;) Bardzo szybka ;)

 

Ale, żeby nie było tak, że narzekam, dwa dni później zrobiłem dokładnie tą samą trasę i po przejechaniu tych 480km, bardzo spokojnym tempem komputer pokazał, ze w zbiorniku jest jeszcze paliwa na 190km :) Wniosek prosty, chcesz szybko się przemieścić, musisz za to zapłacić... Auto ma już rok i 3 tygodnie, i w dalszym ciagu kazdego dnia daje powody do zadowolenia tak samo jak w dniu gdy je odebralem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o roznice pomiedzy e60 a f30, to jest ich kilka.

Jezdzilem e60 ponad 3 lata i bylem bardzo zadowolony.

Przede wszystkim e60 jest duzo wieksze - wiecej miejsca z tylu na nogi a z przodu odczuwalne wieksze siedzenia - szersze.

Wyciszenie takie samo. W f30 dodatkowo jest cichszy silnik na zewnatrz. Przy wiekszych predkosciach w srodku odczuwalny jest szum powietrza, ale w moim odczuciu tak samo jak w e60.

Zawieszenie troszke twardsze i dziury sa mocniej odczuwalne. Moze dlatego, ze w e60 mialem 17-tki, a tu sa 18-tki.

Za to f30 moim zdaniem bardzie zwarte i przede wszystkim sporo szybsze. Czuje sie lekkosc tego auta.

Nie wrocilbym do e60. Przez chwile nawet jezdzilem e60 530d xdrive 235km, ktore na papierze jest szybsze od f30 320d, a jednak f30 wydaje mi sie zrywniejsze.

Jesli komus nie zalezy na wiekszej przestrzeni z tylu, to nawet porownujac f10 520 d vs f30 320d, proponowalbym f30.

Jezdzilem f10 i poza obszerniejszym wnetrzem nie wiele sie odroznia od f30. Jak ktos sie zastanawia nad zakupem f10, to niech od razu zacznie od 525d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli komus nie zalezy na wiekszej przestrzeni z tylu, to nawet porownujac f10 520 d vs f30 320d, proponowalbym f30.

Jezdzilem f10 i poza obszerniejszym wnetrzem nie wiele sie odroznia od f30

 

Miałem dylemat co do wyboru pomiędzy tymi autami. Różnica w cenie to ok. 30 kPLN, ale nie powiedziałbym, że niewiele się odróżniają. Jakość wykonania w F10 jest wyraźnie lepsza, auto obszerniejsze i bardziej dopracowane, dodatkowe opcje w F10, których nie można zamówić w f30 (m.in. komforty). Jest to jednak inna klasa auta i porównywanie ogólnie jest trochę bez sensu. A czy warto dopłacić te 30 tys. to już kwestia indywidualna. Moim zdaniem tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę źle interpretujesz średnią prędkość. Ostatnio wracałem z Poznania do Wawy, grzałem 160-200 czasami tir wyprzedzał tira i trzeba było zwolnić i wlec się za nim. Średnia prędkość wyszła 117. Uważam, że z Gdańska do Wawy nie da się uzyskać średniej 120...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę źle interpretujesz średnią prędkość. Ostatnio wracałem z Poznania do Wawy, grzałem 160-200 czasami tir wyprzedzał tira i trzeba było zwolnić i wlec się za nim. Średnia prędkość wyszła 117. Uważam, że z Gdańska do Wawy nie da się uzyskać średniej 120...

 

Nie da się, ale jak otworzą pełny odcinek A1 Łódź- Pruszcz Gdański, to nie będzie z tym problemu. bbbrk chyba pisał nie o średniej prędkości tylko prędkości podróżnej na autostradzie w granicach 120-140 kmh, przy której faktycznie spalanie może być niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.