Skocz do zawartości

koło pasowe bmw e46 318d prośba o weryfikację stanu...


adi698

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mogę zamówic stąd ? http://allegro.pl/corteco-kolo-pasowe-bmw-3-5-e46-e90-318d-320d-520d-i2800409764.html

Z poprzednim linkiem sie pomyliłem.

Na aukcji nr koła to: 11 23 7 805 696 i na realOEM w moim aucie jest dokładnie taki sam. Nie powiem że wole dać 549 zeta, niż 590... Co o tym myślicie ?

Edytowane przez rivel88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież w tym linku, który podałeś jest za 600 :roll: nie wiem po co kombinujesz, tu masz za 590 http://www.czescidobmw.pl/ i jeszcze jest rabat 3%.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Do serwisu, w którym aktualnie pracuję w zeszłym tygodniu trafiło E91 320Ad chyba 17.04.2008 z oryginalnym przebiegiem około 260 tyś km.

 

Zdjęcia przedstawiają najgorszy scenariusz :| :

 

http://img577.imageshack.us/img577/9876/dsc04912y.jpg

 

http://img59.imageshack.us/img59/3848/dsc04914i.jpg

 

http://img703.imageshack.us/img703/410/dsc04915ct.jpg

 

 

Fotki wstawiam specjalnie ku przestrodze bo ciężko jest wytłumaczyć nabywcą/posiadaczom :) Bumek z silnikiem Diesla, że jeśli na zewnętrznej części gumy widać spękania/zwulkanizowanie/rozwarstwienia (nie wspominając o wszelkich objawach mechanicznych) to niestety ten element kwalifikuje się do wymiany.

 

Jeśli komuś szkoda $ to można zdecydować się tylko na wymianę samego koła, ale "po Bożemu" to kompletny układ pasowy :

 

- koło;

 

- pasek/paski;

 

- wszystkie rolki nie koniecznie z napinaczami.

 

Jeśli temat się odpuści a niestety awaria złapie nas poza miejscem zamieszkania (wypad w góry, nad morze itd. ) to nie liczmy na rabat/rabaty za części, robociznę, holowanie itd. itd. bo wszelkie warsztaty dla przyjezdnych mają inny cennik :norty: .

 

P.S. Uważam, że w E91 koło pasowe jest "słabiej" wykonane niż w poczciwym e46, guma jest miększa i bardziej podatna na odkształcenia ....... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Uważam, że w E91 koło pasowe jest "słabiej" wykonane niż w poczciwym e46, guma jest miększa i bardziej podatna na odkształcenia ....... .

 

oj, w Bmw wszystko słabnie... :) im nowszy model tym bardziej papierowy - watro tutaj wspomnieć choćby silnik 2.0d N47 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OO Szymon jak mi o tym wspominałeś to się nie spodziewałem aż takiego stanu;) U mnie nie występowały jakieś objawy zużycia, a mimo to od weekendu jeżdżę na nowiutkim Corteco i całym osprzęcie, po co robić sobie problemy na trasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Uważam, że w E91 koło pasowe jest "słabiej" wykonane niż w poczciwym e46, guma jest miększa i bardziej podatna na odkształcenia ....... .

Twardośc owej gumy nie jest tutaj przypadkowa-zależy od współczynnika tłumienia jaki jest niezbedny przy danym układzie korbowym. Ktoś to po prostu przeliczył i dobrał gume o odpowiedniej twardości.

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

http://zapodaj.net/2cd90eb548f0b.jpg.html

 

http://zapodaj.net/c6aa1bb61f8d4.jpg.html

 

 

dla manka nie dowiarka,że wymieniłem :norty:

 

 

Plusy po wymianie: miska olejowa nie lata na prawo i lewo jak przy starym kole

brak pisków przy uruchamianiu silnika,na starym było myslałem,że to przez pasek nie z ASO

brak dziwnych zgrzytów,tarcia itp z silnika

 

 

innych zalet brak..

 

Mechanik do mnie ja nie wiem po co Ty to koło chciałeś wymienić ale jak widac na zdjęciu nr jest spękane w kolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zębami je Staszku trzymałeś jak ten od kombajnów odkręcał, że takie pogryzione? Musisz jakiegoś bloga założyć takie ładne karteczki malujesz :cool2: tak na poważnie to od kogo odkupiłeś ten złom żeby zdjęcie zrobić?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zębami je Staszku trzymałeś jak ten od kombajnów odkręcał, że takie pogryzione? Musisz jakiegoś bloga założyć takie ładne karteczki malujesz :cool2: tak na poważnie to od kogo odkupiłeś ten złom żeby zdjęcie zrobić?

 

 

Mańku :mrgreen: to co jest tam pogryzione to już było od zakupu takie i nie raz się zastanawiałem czy ktoś nie próbował czasami odkręcać koła pasowego ale mu się nie udało... mechanik się z tym namordował..nie wiem jak odkręcił bo mówi Ty mi auto zostawisz... bo ja już za bardzo mądry się robie :norty: lepiej wiem niż nie jeden mechanik :mrgreen: ale widze osłona silnika ta metalowa była odkręcana więc na pewno blokował w skrzyni..tylko,że koło było to nowe całe w takich paprochach jak by coś wiercone było... i potem to szmatką wycierałem... dziwne trochę...

 

koło jest moje stare zdemontowane... jak chcesz to mogę Ci zrobić fotkę faktury(koło leżało z 4mc w domu) i dopiero zamontowane zostało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spoko spoko nie bierz od nikogo faktury jeszcze :lol: a chłop porządnie pracuje to aż wióry lecą :norty: to się nazywa zapał do pracy :cool2: no ale najważniejsze co z tą kobietą co zła była? Bo w innym temacie nie odpisałeś :nienie:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie mówię koło pasowe wymienione... i jeszcze raz pisałem,że coś skrzypi ... jak się jedzie i gadali tutaj sworzeń albo poducha amortyzatora..na stacji diagnostycznej powiedzieli sworzeń... pojechałem do mechanika i okazało się,że to nie sworzeń,nie poduszka... a czujnik na wahaczu od xenonów :norty: popiskał i cisza :mrgreen:

 

 

Autem zrobiłęm już 50km(oczywiście przód nie zrobiony) wieczorem jechałem... idzie auto..nowe uszczelki kolektora victor reinz :norty: tylko jak rozruszałem EGR.. to zapomniałem skręcić przewodu tego od chłodniczki egr.. i jadąc i dajac but był świst z pod maski...myślę co to kurde? nowe uszczelki kolektora do dup...??i puszczają..potem myślę.. może nowy ic jest i dla tego lepszy przepływ powietrza.. i od picu sprawdzałem to co robiłęm ostatnio koło EGR a tam złączką nie przykręcona :norty:

 

ps..2 but,suchy asfalt i kontrola trakcji mrugneła :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wogule jadąc e46 nie czuć prędkości :d 120km/h i myśle ze 80 :norty: ciekawe tylko jakie terminy u blacharza.. bo to jest dobry blacharz posiada ramę blacharską itp w zadzwoniłem do biura do kazali przyjechać na oględziny...ciekawe czy w miesiącu da radę tzn zeby maks 1mc czekać nie dłużej... i ciekawe ile zaspiewa...

 

 

mam pytanie tylko...pytam poważnie czy jak pojadę do blacharza to można mu powiedzieć rzeczy typu..ze jak by lampę sciągał..to ,żeby nie wypinał od razu listwy pod reflektorem tylko dopiero jak lampę zdejmie? bo mam uchwyty tam takie już ze ja jak ściągam to wiem jak to zdjąci nic nie złamać a on jak będzie chciał może tak normalnie szarpnąc to urwie do reszty :mad2: pytanie czy można coś takiego mu powiedzieć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie tylko...pytam poważnie czy jak pojadę do blacharza to można mu powiedzieć rzeczy typu..ze jak by lampę sciągał..to ,żeby nie wypinał od razu listwy pod reflektorem tylko dopiero jak lampę zdejmie? bo mam uchwyty tam takie już ze ja jak ściągam to wiem jak to zdjąci nic nie złamać a on jak będzie chciał może tak normalnie szarpnąc to urwie do reszty :mad2: pytanie czy można coś takiego mu powiedzieć??
to zalezy od tego czy on wie / nie wie lub czy ma wiedzieć ze jesteś debilem

 

- jesli wie to mów co chcesz, zrobi to po swojemu

- jesli nie wie to nie mów nic

- jeśli ma wiedzieć to powiedz aby zdjął lampę zaczynając od zdjęcia koła

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie mówiłbym, niech się wykaże. Jak zepsuje to wymieni na nowe na swój koszt i po sprawie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od tego czy on wie / nie wie lub czy ma wiedzieć ze jesteś debilem

 

- jesli wie to mów co chcesz, zrobi to po swojemu

- jesli nie wie to nie mów nic

- jeśli ma wiedzieć to powiedz aby zdjął lampę zaczynając od zdjęcia koła

 

pozonn mistrzem sarkazmu, gratuluję :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. odkopałem ten temat ponieważ mam problem z kołem pasowym a tematów jest z 80stron.. podaje link bo mam taki objaw;

 

odpowiedzi poniżej filmiku są różne, jak wy uważacie? chciałbym waszej opinii zasięgnąć czy to wina koła, czy to czoło wału? bo ktoś napisał że frezować trzeba czoło wału..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale i tak muszę do mechanika z tym podjechać...pod blokiem to ja sobie mogę... Ale jeśli nie będzie luzu to co? może to być wina tego czoła wału? jeśli tak to jak to się frezuje?chodzi mi o to,czy dużo roboty z tym jest? mówili jeszcze o ściętym klinie i albo że koło zębate na wale już nie siedzi jak należy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.