Skocz do zawartości

E90 318i 320i N43 brzydka praca silnika


Robertas

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam się czy w ASO dobrze typują uszkodzenie. Jakie są objawy uszkodzonego czujnika NOx. U mnie w zakresie 1000 do 2500 obrotów silnik przerywa. Powyżej 2500 wydaje mi się że silnik pracuje równo. Samochód pali w mieście przy energicznej jeździe 10l/100km, w trasie ok. 7,5 l. Gdzieś doczytałem że gdyby czujnik NOx padł to samochód paliłby kilka litrów więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem nowy na forum i chcę podłączyć się do tematu. Moje e90 316i nawala od samego początku. 30 tys. wymieniłem 1 cewkę. 50 tys wymieniłem w ASO 4 cewki. Potem akcja naprawcza przy 76 tys - cztery cewki nowe. Teraz samochód znowu przerywa. Byłem dziś na diagnozie w ASO - do wymiany czujnik NOx. Nikt mi nie daje pewności że wymiana zażegna problem przerywania. Z kolei inny mechanik powiedział mi, że powinienem zacząć od świec i ponownej wymiany cewek. Nie wiem co robić. Wymiana cewek co 15-20 tys to jakiś absurd. Musi być jakaś przyczyna tkwiąca głębiej. LIczę na pomoc. Z góry dzięki

 

 

Masz to co ja mialem!!!!! U mnie wymienili katalizator srodkowy i srodkowy tlumik!!! Koszt 306£, normalnie koszt nowego kata 1800£, ale ze mialem maly przebieg to mi podarowali te 1500£ ufff. A ogolnie auto sie pieprzylo, od nowosci!!! 2 x komplet cewek, przeplywomierz i nic!!!! Potem katalizator i tlumik srodkowy, i dalej bez rewelki, dopiero software zalatwil sprawe.... Pisalem to samo na e90post.com bo ludzie mieli te same problemy i wymieniali wszystko lacznie z czujnikami NOX i nie dali rady.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniaj NOxa to tylko sonda diagnostyczna (ekologiczna). Sonda kosztuje 1450 nic Ci to nie da. Zaufaj mi ja u siebie wymienilem, bo niby robila mi zwarcie. Nie wplywa na prace silnika.

Zapewne elektryka w tym aucie jest popierdzielona, tzn. moze caly ten odzysk z hamowania, alternator i akumulator, ciezko powiedziec czemu cewki siadaja.

Nie daj sie namowic na NOxa lepiej zrob update softu w ASO, to lepiej wydane pieniadze. Moze kolejna wymiana cewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę daj znać czy nowy software pomógł tylko u Ciebie, czy innym osobom którym to rozwiązanie poleciłeś też pomogło w samochodzie.

Tego nie wiem, ale to tanie i nieinwazyjne rozwiazanie!!! Zmien soft na najnowszy w aso. Jak nie pomoze kat do wymiany, ale obstawiam na soft!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga kolejny wpis dodaje od siebie w sprawie

 

wymiana rozrzadu przebieg 80 000

 

to ile te rozrzady na lancuchu mialy wytrzymywac ?

 

Objawy u mnie:

 

klekot jak diesel'a, czasem ustaje, pewnie jak jest bardziej napiety lancuch

drzenie na pedale sprzegla

puszczanie auta na polsprzegle bez gazu powoduje jakby uslizg i charakterystyczne jakby tarcie

 

Do wymiany mam:

 

* napinacz

* slizgi lancucha

* lancuch

* (moze jakies kolo zebate)

 

N43 Feler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wyjaśniona - do wymiany cały rozrząd + układ Vanos. Samochód przestał się trząść i przygasać mając nie rozgrzany silnik, hałasy jak w Dieslu przy obrotach 1,5 - 2,5k odeszły w niepamięć. Dodatkowo prowadząc samochód mam odczucie, jakbym prowadził zupełnie inny samochód, brak szarpnięć, silnik również nie przymula (oprogramowanie nie było jeszcze zmieniane)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Samochód kupiłem półtora miesiąca temu (E90, 318i, N43, rocznik 2010). Jakoś miesiąc temu zapaliła mi się ta kontrolka:

20110801-ecf1tekk95m6ssfsbfk99a3c96.png

Po ponownym uruchomieniu silnika było już ok, od tamtego czasu przejechałem ok. 1000km i dzisiaj podczas jazdy do pracy znowu mi się zapaliła. W obu przypadkach była to niezbyt szybka jazda na "3". Przebiegu mam niewiele, bo jest to 44500km. Mieliście jakieś doświadczenia z czymś takim? Do serwisu planuje ruszyć dopiero pod koniec tygodnia, bo na razie nie mam czasu. Doradzicie coś na te kilka dni, może w ogóle nie powinienem do tego czasu ruszać samochodu z garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ponawiam pytanie.

Kto ma N43 i już wymienił, albo zdiagnozował konieczność wymiany rozrządu. Bardzo proszę o podanie roku produkcji i przebiegu.

 

jako pierwszy wpisuję siebie

 

2009 - 71 tys - uszkodzony ślizg łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie.

Kto ma N43 i już wymienił, albo zdiagnozował konieczność wymiany rozrządu. Bardzo proszę o podanie roku produkcji i przebiegu.

 

jako pierwszy wpisuję siebie

 

2009 - 71 tys - uszkodzony ślizg łańcucha.

 

Czym to się objawia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nawiązując do mojego problemu, wymieniłem czujnik NoX i objawy w bardzo podobnym zakresie zostały. Nadal silnik przerywał. Mówiłem w ASO żeby zrobili update, ale powiedzieli mi że się nie wgra właściwie sterownik bo czujnik NoX jest do wymiany. Potem wymienili mi świece i problem przerywania ustąpił.

Aż dziwne.

 

p.s.

Ile kosztuje wymiana rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam, nawiązując do mojego problemu, wymieniłem czujnik NoX i objawy w bardzo podobnym zakresie zostały. Nadal silnik przerywał. Mówiłem w ASO żeby zrobili update, ale powiedzieli mi że się nie wgra właściwie sterownik bo czujnik NoX jest do wymiany. Potem wymienili mi świece i problem przerywania ustąpił.

Aż dziwne.

 

p.s.

Ile kosztuje wymiana rozrządu?

 

Zależy gdzie będziesz robił. Materiał od 1,5 do 2 tys. Robocizna od 1 do 2 tys zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam, nawiązując do mojego problemu, wymieniłem czujnik NoX i objawy w bardzo podobnym zakresie zostały. Nadal silnik przerywał. Mówiłem w ASO żeby zrobili update, ale powiedzieli mi że się nie wgra właściwie sterownik bo czujnik NoX jest do wymiany. Potem wymienili mi świece i problem przerywania ustąpił.

Aż dziwne.

 

p.s.

Ile kosztuje wymiana rozrządu?

jasne, ista wywalasz adaptacje nox, kasujesz bledy i juz nie wracaja ... a wtedy bez bolu robi sie aktualizacja

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie, powiedzieli mi, że to jednorazowy błąd kąta wtrysku, że mi go wykasowali i że jeśli znowu się powtórzy to mam przyjechać i będą szukać gdzieś na wale chyba. Najlepsze jest to, że ten błąd wyskoczył mi kilka razy, nie raz i że po wyłączeniu zapłonu ikonka z wykrzyknikiem znikała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Witam

Sprawdzal ktos czy ten silnik bedzie pracowal na odpietym przeplywomierzu?

Auto stracilo moc,a teraz wogole nie odpala,tzn.odpala na 1sec.i gasnie.Jedyny blad w INPA i DIS to blad przeplywki.

Nie ma roznicy czy przeplywka odpieta czy podpieta blad mowi o zwarciu do masy.

Przeplywke bede mial w przyszlym tygodniu,czy cos moge jeszcze sprawdzic do tego czasu czy czekac na przeplywke bo na 100% ona jest winna?

Przebieg ori 107tys.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witajcie, u mnie kolejny problem, chyba z rozrządem - 90 tys. km. po odpaleniu nawet na ciepłym po kilku sekundach silnik głośno pracuje i po kolejnych kilkunastu hałas ustaje. czy to rozrząd?

 

Zalecał bym sprawdzenie prowadnic łańcucha. Ja miałem z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.