Skocz do zawartości

Czy ktoś posiada e12?


bogumił

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . To mój pierwszy post. Wspaniały dział ale mało coś tu e12. Czy właściciele pierwszej piątki wogóle tu zaglądają?

Interesuje mnie to ponieważ chciałbym wymienić spostrzeżenia na temat tego modelu. Mam nadzieję że ktoś się wypowie tu(nie tylko właściciele e12).

Przepraszam moda że wchodzę na forum "z butami"-jeśli zaistnieje potrzeba ,proszę skasować albo upomnieć.Przyjmę krytykę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam . To mój pierwszy post. Wspaniały dział ale mało coś tu e12. Czy właściciele pierwszej piątki wogóle tu zaglądają?

Ja też Witam Cię serdecznie :8) .No niestety mało E12 ale miejmy nadzieje że stopniowo zaczną się zjawiać :wink: Jesteś tego najlepszym przykładem :cool2: Zapraszam Cie do opisania auta w temacie "Youngtimerowcy wszystkich krajów...." Co do zdjęć to narazie to jest nasza galeria gdzie przedstawiamy auta :wink:

Interesuje mnie to ponieważ chciałbym wymienić spostrzeżenia na temat tego modelu. Mam nadzieję że ktoś się wypowie tu(nie tylko właściciele e12)

Ja też na to liczę :wink:

Przepraszam moda że wchodzę na forum "z butami"-jeśli zaistnieje potrzeba ,proszę skasować albo upomnieć.Przyjmę krytykę. Pozdrawiam.

Nie ma takiej potrzeby :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda że nikt... :(

Swoją drogą jestem ciekaw czemu?

Może dlatego że jest ich już bardzo mało, a zapaleńcy tacy jak my, wolą kupić e21 lub droższe e24. Zresztą sam bym nie pogardził szóstką -mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości....Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjecia swojej e12 a to ze jest ich malo to jakies takie ogolne zjawisko i widze ze nie lepiej robi sie z e28. We wrocku na wlasne oczy widzialem tylko dwie jedna juz nie istnieje a druga byla w super stanie i jezdzil nia chyba jakis maniak . Ale dalszych losow nie znam . Sam kiedys polowalem na e12 i gotow bylem kupic taka w obojetne jakim stanie . Zostan na forum a moze inni posiadacze e12 jak sie pojawia nie zrezygnuja i tez sie przylacza

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fotka w temacie gdzie każdy opisuje swoje autko ,a więcej fotek tu:

http://www.bmw-orr.org/module.php?op=galery&cmd=4

Fotki na stronie umieszczone dzięki uprzejmości bacho z forum orr.

 

Postaram się bywać na forum ale może okazać się to trudne właśnie ze względu na to auto-że jest dość wyjątkowe.Co będę owijał w bawełnę-poprostu będzie tak że poczytam i stwierdzę że nie mam nic sensownego do napisania...

 

 

Oby, oby tak się nie stało, bo to całkiem fajne ogroooomne forum dla wszystkich fanów marki.Pozdro

aha i dzięki za miłe przyjęcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze znajdzie sie wiecej e12 a pozatym e12 nie wiele dzieli od e28 wiec nie widze klopoty w porozumiewaniu sie :)

 

Znam twoj problem nie od dzisiaj :) ale tutaj sie troszke odnalazlem bo wsrod rekinkow :) i przynajmniej bliskie odleglosci czasowe dziela te samochody w okresie produkcji. Sprawa troszke gorzej przedstawia sie na innych "forach?" bo tam masz wieksze roznice i przewaga jest raczej nowszych modeli bo od e34 az po najnowsze a rekinki mozna liczyc na palcach jednej reki :( Wazne ze tutaj z tym nie ma takiego klopotu .

 

O gadaniu na temat e12 nie martw sie ja jestem bardzo chetny bo kiedys mialem doslownego hopla na punkcie tego modelu :) ale jednak wygrala e28 chociarzby przez to ze jest latwiej dostepna i w sumie ciesze sie bo gdybym mial w takim stanie jak twoja to spoko ale znalazl bym w stanie takim jal moja e28 to szczerze mowiac nie wiem gdzie uzupelnil bym braki i w jakich cenach bo niektorym juz odbilo niezle i za byle bajer do e12 zycza sobie niewiadomo ile a wsrod e28 mam jeszcze jako taka game wyboru jesli chopdzi o ludzi sperzedajacych czesci i stan czesci i przedewszystkim cene i region przez co nie musze czesci sciagac az z drugiego konca polski.

 

Generalnie jak cos to pisz ja jestem chetnty na dllluuuggiie klikanie o rekinkach zwlaszcza seri 5 .

 

Pozdrawiam

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E12 to jeden z piękniejszych rekinów.Jak bym miał okazję kupić cos sensownego to chwili bym się nie zastanawiał.Napewno ma najładniejszy tyłeczek :wink: Jedyne E12 z jakim miałem do czynienia to takie biedactwo stojące gdzieś w ogródku do sprzedania.Stoi juz kilka miesięcy.Cena 1500zł ale auto nadawało się do konkretnego remontu.Natomiast miałem się okazję przejechać.To było 520i i powiem Wam że blacha totalna masakra ale mechanicznie była fantastyczna.Czuć było że silnik aż się rwie do przodu (od remontu przejechał chyba 1000km).Jak byś potrzebował cos na części to mogę wkleić jakieś zdjęcia. :)

 

Napisz swoje wrażenia z posiadania E12.Interesuje mnie jak się użytkuje takie auto z silnikiem 2,5... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wlasnie tez mnie to ciekawi bo szczerze to nigdy e12 nie jechalem nawet jako pasazer i bardzo mnie ciekawia wrazenia z jazdy .

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest mi opisać wrażenia z jazdy ,ponieważ ja nigdy nie jeżdziłem nawet jako pasażer innym bmw(rekinem),poprostu nie mam skali porównawczej.

Jest to duże auto z miękkim zawieszeniem, co nie znaczy że nie trzyma się drogi-wręcz przeciwnie,nie straszne mu polskie koleiny.Dzięki temu auto po drodze poprostu płynie.

Co do silnika to nie wiem bo nadal jestem w trakcie prac(niekończących się)Coś jest jeszcze nie tak z elektryką chyba-brak mu mocy.Myślałem że to gaźnik i dałem go do regeneracji (ok.800zł :shock: )Polepszyło się ale to jeszcze nie to,cały czas szukam. Ale do codziennej normalnej jazdy wystarczy.

RekinE28 napisałeś że niewiele dzieli e12 i e28. Faktycznie . W RPA produkowano e12 do 85r. -z deską rozdzielczą, boczkami, fotelami i kierownicą po złej stronie.Przykład:

http://img354.imageshack.us/img354/1609/51a010075kr.jpg

A tu widać środek tej e12 :shock:

http://img354.imageshack.us/img354/8018/51a010104nt.jpg

 

Zauważcie że klamki i kiera są od e12. Więc mamy fabryczny mix dwóch modeli.I takie auto to dopiero "rodzynek" dla znawców oczywiście.

 

Bartek poproszę fotki tej 520i oraz kontakt. Może być na maila.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak sie nie myule ma tez deske od e28 :) ciekawi mnie czy dalo by sie przekrecic przod czyli blotniki + maska itp do e28 od e12 :) nie to zebym chcial ale ciekawosc

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo gosc pomylil date produkcji albo to nie tylko mutant markowy ale takze modelowy bo e28 weszly od 81 a tamto niby jest e28. Chyba ze data to rocznik silnika z jakiegos W115 :)

Wedlug mnie do du....y taki mix merca z bmw :( bleee

 

Na allegro pamietam ze byla juz taka historia ale zapomnialem wtedy popatrzec na linie maski czy jest taka jak w e12 czy taka jak w e28 . Zwracal ktos kiedys na tamtej aukcji na to uwage?? bo z tego co pamietam to ona miala przetloczenia na masce jak e12 ale czy cala maska byla e12 to nie wiem :( kojarzy ktos cos z tego o czym pisze??:)

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo gosc pomylil date produkcji albo to nie tylko mutant markowy ale takze modelowy bo e28 weszly od 81 a tamto niby jest e28. Chyba ze data to rocznik silnika z jakiegos W115 :)

Wedlug mnie do du....y taki mix merca z bmw :( bleee??

 

Panowie to jest Bmw E3 obklejone cześciami i przodem z Bmw E28...Tak czy siak :duh:

http://www.bmw-e3-club.de/

 

( kojarzy ktos cos z tego o czym pisze??:)

 

Ja kojarze bardzo dokładnie.To było Granatowe E28 z przodem od E12.Dwa błotniki,maska i cały przedni gril z bebechami.Zderzak był juz od E28.Jak dla mnie to był koszmar....

Obydwa modele maja idealną linię nadwozia i w E12 bardzo podoba mi się tył auta łącznie z lampami i wlewem w tylniej ścianie.Natomiast nie da sie połączyć tych lini w jedno biorąc przód od jednego a tył od drugiego lub na odwrotnie bo się ze sobą nie zgrywa... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety musze sie zgodzic ze to e3 :) Podoba mi sie w nim najbardziej cena bo nie uznalbym tego ani za zabytek ani za nic ciekawego a do odtworzenia jej dawnego stanu trzeba by bylo sporo kasy sporo cierpliwosci nie liczac juz silnika . :duh: :mad2:

 

A odnosnie e28 z przodem od e12 to powiem wam szczerze ze dla mnie nie bylo to taka wielka porazka bo jak pamietam to nie rzucalo sie to epokowo tak strasznie w oczy . Najlepsze jesdnak bylo w opisie ze auto nie bylo bite ze pierwszy wlasciciel w polsce itp .. Chyba ze byl to jakis pierwszy rocznik a moze jakas tansza wersja puszczana przez BMW montowana z jakichs nadwyzek ktore pozostaly po produkcji e12 . Bylo cos takiego w histori BMW robione?

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo chyba ufam ludziom i przez to za duzo mysle bo gosc jak sie nie myle pisal ze auto nie bite itp a watpie by poprostu tak dla jaj ktos do e28 wkladal caly przod od e12 .

 

A o tansza wersje chodzilo mi o to ze e28 montowane z dodatkami pozostalymi z nadwyzek po e12

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trochę odbiegnę od tematu, ale wczoraj wpychaliśmy

bardzo ładne e12 na warsztat ... czarne, pieknie zachowane chromy, felgi chyba 16' polerowany rant, złote środki - na nr rej z, bodajże Nowego Targu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trochę odbiegnę od tematu, ale wczoraj wpychaliśmy

bardzo ładne e12 na warsztat ... czarne, pieknie zachowane chromy, felgi chyba 16' polerowany rant, złote środki - na nr rej z, bodajże Nowego Targu...

 

Tzn.,odnosząc się do tematu, ktoś posiada e12 ....

Jaki warsztat :?: ,i dlaczego wpychaliście... :?: :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby upchnąć więcej aut :mrgreen:

auto zewnętrznie jest zdajesie zrobione - wyjęty cały środek,

nie wiem co tam ma być poprawione,

może uda mi się w przyszłym tygodniu zrobić jakieś foto,

to wrzuce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myslalem ze nie tylko jedna e12 jest tutaj . Wrzuc fotki jak mozesz

----------------------------------------------------

Sprzedam: Liczniki Używane Do BMW 1502 - 1602 - 1802 - 2002 - 2002tii . Seria I i II .

3 rodzaje sportowych kierownic

-----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój dziadek miał piękne srebrne E12 520 '79, cudo... ale sprzedał w zime 2005 :mad2: :duh: a teraz żałuje... cóż, świat jest okrutny... ja mam dopiero 16 na karku, ale zdążyłem sobie nim pojeździć :D przy starcie troche zrywało, ale to kwestia wprawy :P. Autko bardzo lubiło wysokie obroty i dobrze się trzymało drogi... długo by opowiadać... miała dusze... bez wątpienia... po prostu trzeba sie przejechać :D zdjęć niestety nie dam bo nie miałem wtedy jeszcze cyfraka :(

 

http://www.allegro.pl/item90143748_idealne_bmw_520_e_12.html - żebym ja miał prawko... :mad2:

 

p.s. witam wszystkich serdecznie !!! ;) :8)

Edytowane przez Mateusz_S1

http://img119.imageshack.us/img119/5599/e125ty.jpg

"Człowiek więc najpierw czekał na Chrystusa, a jak już się doczekał, to wsiadł do samochodu. I stał się wolny."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrocku na wlasne oczy widzialem tylko dwie jedna juz nie istnieje a druga byla w super stanie i jezdzil nia chyba jakis maniak.

Jedna z nich ciemnozielona 520 ? Jeśli tak, to była kiedyś moja ... Ostatni raz widziałem ją z 5 lat temu, moje pierwsze bmw ...

Tego się nie zapomina, jak pierwszej dziewczyny :wink:

Pozdrowienia

Paweł

www.automobile-catalog.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.