Skocz do zawartości

Badania techniczne. Pytania do diagnosty


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 222
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
A Ty nadal swoje. :) Piszesz rzeczy oczywiste, ale mieszasz dwie rzeczy zupełnie ze sobą niezwiązane. Viatoll jest potrzebny powyżej 3.5 tony ale nie ma on żadnego związku z tachografem, który jest potrzebny zawsze powyżej 3.5 tony poza wyjątkami, a jeden z nich to przewóz dla celów prywatnych. Stosowanie Viatoola jak już pisałem wyżej nie ma żadnego powiązania z tachografem i odwrotnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty nadal swoje. :) Piszesz rzeczy oczywiste, ale mieszasz dwie rzeczy zupełnie ze sobą niezwiązane. Viatoll jest potrzebny powyżej 3.5 tony ale nie ma on żadnego związku z tachografem, który jest potrzebny zawsze powyżej 3.5 tony poza wyjątkami, a jeden z nich to przewóz dla celów prywatnych. Stosowanie Viatoola jak już pisałem wyżej nie ma żadnego powiązania z tachografem i odwrotnie.

A widzisz, akurat w przypadku wymagane jest posiadanie tylko viatolla. Tachograf powinien być zamontowany w pojazdach, którego jednostkowa waga przekracza 3,5t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dobra, wymiękam. Piszesz rzeczy oczywiste, o których wszyscy wiedzą, ale w ogóle bez składu i ładu, szczególnie Twoja ostatnia wypowiedź. Temat jest o tachografie a Ty ciągle o Viatollu. Szkoda dyskutować dookoła o niczym. Pytający już wie co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie niekoniecznie związane z BMW, ale może mi odpowiesz:

 

czy po dopięciu przyczepy o dmc 2000 kg do półrocznego sprintera o dmc 3500 kg należy zamontować - poza viatollem - tachograf ? Jak taki zestaw 5500 kg traktują Niemcy, Austriacy, Szwajcarzy lub Anglicy ? Dodam, że Spinter jest leasingowy, a firma prowadzi przewozy na użytek własny (sprzedaż własnych produktów). Kierowca etatowy C+E.

 

Pozdrawiam

Jak jezdzisz tylko takim zestawem, to polecam "busiarze.com.pl" ewentualnie etransport, ale tam cię zbluzgają, bo jesteś "za mały" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie niekoniecznie związane z BMW, ale może mi odpowiesz:

 

czy po dopięciu przyczepy o dmc 2000 kg do półrocznego sprintera o dmc 3500 kg należy zamontować - poza viatollem - tachograf ? Jak taki zestaw 5500 kg traktują Niemcy, Austriacy, Szwajcarzy lub Anglicy ? Dodam, że Spinter jest leasingowy, a firma prowadzi przewozy na użytek własny (sprzedaż własnych produktów). Kierowca etatowy C+E.

 

Pozdrawiam

Jak jezdzisz tylko takim zestawem, to polecam "busiarze.com.pl" ewentualnie etransport, ale tam cię zbluzgają, bo jesteś "za mały" :D

Na Niemcy potrzebny jest kontrollbuch, taka wyprostowana tarczka jak ze starego tachografu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Ostatnio diagnosta mi powiedział, że każda lampa/światło które jest zamontowane w samochodzie ma obowiązek świecić, nawet jeśli jest odłączona, oraz przepisowo nie potrzebna (chodzi mi o zamontowane np w grillu ledy które nie są podłączone, lub inne lampki, schowane poza obrys pojazdu), czy to prawda, że w takim wypadku auto może nie przejść przeglądu? Jaki przepis to reguluje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam pytanie. Ostatnio diagnosta mi powiedział, że każda lampa/światło które jest zamontowane w samochodzie ma obowiązek świecić, nawet jeśli jest odłączona, oraz przepisowo nie potrzebna (chodzi mi o zamontowane np w grillu ledy które nie są podłączone, lub inne lampki, schowane poza obrys pojazdu), czy to prawda, że w takim wypadku auto może nie przejść przeglądu? Jaki przepis to reguluje?

 

Każde oświetlenie zamontowane w samochodzie musi być sprawne. Tak przynajmniej jest w Niemczech więc podejrzewam, że w Polsce również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dyskusja po co na co, lecz prosiłem o wyjaśnienie i powiązanie to z odpowiednim paragrafem, czy każda lampa musi być sprawna nawet niemontowana fabrycznie. Np, czy szperacze na terenowych pojazdach zamontowane na dachu równierz się do tego przypisują?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Ostatnio diagnosta mi powiedział, że każda lampa/światło które jest zamontowane w samochodzie ma obowiązek świecić, nawet jeśli jest odłączona, oraz przepisowo nie potrzebna (chodzi mi o zamontowane np w grillu ledy które nie są podłączone, lub inne lampki, schowane poza obrys pojazdu), czy to prawda, że w takim wypadku auto może nie przejść przeglądu? Jaki przepis to reguluje?

Skoro diagnosta ci powiedział, to powinieneś zapytać jego o przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta ma obowiązek sprawdzenia całego oświetlenia pojazdu bez względu na to, czy jest wymagane czy tylko dodatkowo zamontowane i reguluje to załącznik nr 1 do Dz. U poz 996 Wymagania dotyczące kontroli oraz wytyczne dotyczące oceny usterek ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że większość z Was pisze byle pierdółki :P. Sprawdzałem sobie zawieszenie u diagnosty, zapytał wtedy o dodatkowe światła za grillem zamontowane, powiedział, "żeby Pan się nie przejechał jak niebiescy się do tego przyczepią", zapytałem dlaczego mieli by się przyczepić skoro lampy są schowane, poza obrys pojazdu, nieuruchomione, tak samo mogę sobie je zamontować w kabinie, jak i pod maską przy silniku i nikt nie ma prawa się o to czepiać co robię z moim autem, odpowiedział "każde lampy zamontowane w pojezdzie powinny spełniać przepisy homologacji oraz być sprawne", ale przepis to regulujący dotyczy bardziej oświetlenia fabrycznego do jazdy na drodze niż innego, które niewłączone nie oślepia kierowców.

I tu jest problematyka :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
O jaki Ty mądry jesteś. Nie wiem po co w ogóle zadajesz pytania skoro wszystko wiesz lepiej. :duh: A przepraszam do czego jeszcze może być oświetlenie w samochodzie jak nie do jazdy na drodze? Do oświetlania nieba w celu poszukiwania ptaków? Diagnosta Ci odpowiedział konkretnie ale Ty dalej swoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
z tego co ja sie orietuje wszystkie dodatkowe oswietlenia samochodu musza byc dopisane. Jesli nie sa dopisane albo sa a nie fujnkcjonuja to z dowodem samochodu mozna sie pozegnac.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja sie orietuje wszystkie dodatkowe oswietlenia samochodu musza byc dopisane.

Nigdzie nie muszą być dopisane. Ważne jest żeby były zgodne z Prawem o Ruchu Drogowym (ilości, barwy, rozmieszczenie, natężenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego motam i piszę niejasno? Proste pytanie zadałem, światła dodatkowe nieużywane schowane poza obrys pojazdu przez co nie zagrażają życiu przechodnia podczas potrącenia (do tego też się mogą czepić jeśli coś wystaje z przodu/ z tyłu), kolega wyżej przytoczył "załącznik nr 1 do Dz. U poz 996 Wymagania dotyczące kontroli oraz wytyczne dotyczące oceny usterek ", ale on niezbyt odnosi się do tego co mogę montować we własnym pojeździe. Mogą to być nawet atrapy lamp nieobowiązkowych więc już przepisy na temat ilości,barwy, rozmieszczenia i natężenia + homologacja lamp nie powinny ich dotyczyć.

 

To tylko proste małe pytanko a odpowiedź bardzo mnie ciekawi, gdzie jak wiadomo w naszym kochanym kraju osoby mundurowe naginają przepisy "pod siebie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam gdzie widziałem taki przepis, że jeżeli jest zbyt duża ilość halogenów to jeżeli będą zasłonięte odpowiednią do tego osłoną to nie muszą działać i mogą sobie tam być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.