Skocz do zawartości

BMW F20 116i by mac_gregor


mac_gregor

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie navi to podstawa przynajmniej w BMW , warto dopłacić bo dziala naprawdę fajnie - nawet gdzieś ostatnio znalazłem że BMW ma jedną z lepszych nawigacji fabrycznych

 

Też teraz tak myślę, ale wiesz po przejechaniu się autem z automatem użyłbym identycznego sformułowania w stosunku do Steptronica .... Pół roku temu pokroić bym się pewnie dał za manual i uprawiał krucjaty. Dziś wbrew sobie z przed pół roku napiszę iż BMW to ze Steptronic - Kurcze ale ta skrzynia od ZF jest epicko wręcz szybka i inteligentna :) Tryb Sport i "Kickdown" w wykonaniu tej skrzyni to mistrzostwo świata (a używałem Scirocco z DSG :))

 

Gdyby to było możliwe do zrobienia metodą "garażową" to już bym pisał wątek. BMW F20 - jak przerobić manual na steptronic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja jakoś automatów nie lubie jezdziłem różnymi od Audi Q7 po M3 i jakoś machanie gałeczką jest czymś pięknym :D

 

Jak już będę stary to kupie sobie automat

 

A po drugie jak widzę koszty automatów przy ew. naprawie to robi mi się słabo

 

mac_gregor dzwoniłem dziś do twojego fotografa i chyba zrobie sobie prezent na urodziny które mam za niedługo , mała sesyjka czemu nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo tych skrzyn automatycznych w F20, to widze ze od 125i jest wybor pomiedzy:

- Automatyczna skrzynia biegow (S0205) - 9391 PLN

- Sportowa automatyczna skrzynia biegów (S02TB) - 10130 PLN

Ta druga opcja jest niedostepna w przypadku 116i / 118i natomaist jedyna roznica to ponoc łopatki do zmiany biegów przy kierownicy w przypadku tej sportowej skrzyni.

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo tych skrzyn automatycznych w F20, to widze ze od 125i jest wybor pomiedzy:

- Automatyczna skrzynia biegow (S0205) - 9391 PLN

- Sportowa automatyczna skrzynia biegów (S02TB) - 10130 PLN

Ta druga opcja jest niedostepna w przypadku 116i / 118i natomaist jedyna roznica to ponoc łopatki do zmiany biegów przy kierownicy w przypadku tej sportowej skrzyni.

 

Tak, to ta sama skrzynia - jedyną różnicą jest właśnie możliwość zmiany biegów łopatkami. Widać że coś drgneło - bo jeszcze 3 miesiące temu ta opcja była oferowana tylko w 120d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo tych skrzyn automatycznych w F20, to widze ze od 125i jest wybor pomiedzy:

- Automatyczna skrzynia biegow (S0205) - 9391 PLN

- Sportowa automatyczna skrzynia biegów (S02TB) - 10130 PLN

Ta druga opcja jest niedostepna w przypadku 116i / 118i natomaist jedyna roznica to ponoc łopatki do zmiany biegów przy kierownicy w przypadku tej sportowej skrzyni.

 

Tak, to ta sama skrzynia - jedyną różnicą jest właśnie możliwość zmiany biegów łopatkami. Widać że coś drgneło - bo jeszcze 3 miesiące temu ta opcja była oferowana tylko w 120d.

 

Na dobra sprawe nie ma powodu by opcja z łopatkami nie była oferowana we wszystkich F20 skoro do wszystkich modeli mozna zamowic automatyczna skrzynie biegow.

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
to przy tych kwotach dopłaty za skrzynię, chyba warto dopłacić te kilkaset złoty za łopatki :D Ehhh... pomarzyć... :) Muszę zmienić robotę ;) I za kilka lat może uda mi się takie cudo kupić w przystępnej dla mnie cenie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo tych skrzyn automatycznych w F20, to widze ze od 125i jest wybor pomiedzy:

- Automatyczna skrzynia biegow (S0205) - 9391 PLN

- Sportowa automatyczna skrzynia biegów (S02TB) - 10130 PLN

Ta druga opcja jest niedostepna w przypadku 116i / 118i natomaist jedyna roznica to ponoc łopatki do zmiany biegów przy kierownicy w przypadku tej sportowej skrzyni.

 

Tak, to ta sama skrzynia - jedyną różnicą jest właśnie możliwość zmiany biegów łopatkami. Widać że coś drgneło - bo jeszcze 3 miesiące temu ta opcja była oferowana tylko w 120d.

 

Na dobra sprawe nie ma powodu by opcja z łopatkami nie była oferowana we wszystkich F20 skoro do wszystkich modeli mozna zamowic automatyczna skrzynie biegow.

 

Nieoficjalnie mi powiedziano w salonie że to taki sposób by "zmobilizować" klienta do zakupu wyższych wersji silnikowych, czy jak to nazwano "promowanie niektórych silników".... Taki exclusive w postaci dodatkowej możliwości przy kierownicy. Bo przecież w pierwszej tańszej opcji też można te biegi zmieniać manualnie za pomocą dzwigienki, i niczym dla skrzyni się ta zmiana nie różni od zmiany łopatką ... ot sygnał idzie z innego miejsca tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 3000 km przejechane.

 

.....

 

Mi wczoraj własnie stuknęło 30.000 :) ale przez całą tą jazdę, jakoś czasu mało aby usiąść i przelać wszystko przez klawiaturę.... :)

 

Nieźle :) odebrałeś autko z miesiąc przed moim, a nastukane 10x moj przebieg :) u mnie takie wartości sa po 2,5 - 3 latach :)

 

A wracając do skrzyń to jest jeszcze jedna drobna różnica za te pare stówek za łopatki. Otóż ta z lopatkami ma skórzany mały mieszek pod lewarkiem, a ta bez łopatek taki .... Tylko plastik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 3000 km przejechane.

 

.....

 

Mi wczoraj własnie stuknęło 30.000 :) ale przez całą tą jazdę, jakoś czasu mało aby usiąść i przelać wszystko przez klawiaturę.... :)

 

Nieźle :) odebrałeś autko z miesiąc przed moim, a nastukane 10x moj przebieg :) u mnie takie wartości sa po 2,5 - 3 latach :)

 

A wracając do skrzyń to jest jeszcze jedna drobna różnica za te pare stówek za łopatki. Otóż ta z lopatkami ma skórzany mały mieszek pod lewarkiem, a ta bez łopatek taki .... Tylko plastik :)

 

Tak to wyglądało jeszcze przed przedwczoraj w okolicach Florencji :)

Dzisiaj, półtora tysiąca kilometrów później, samochód idzie na odpoczynek, a nowy powinien pojawić się już w przyszłym tygodniu.

Kolejny automatycznej skrzyni mieć nie będzie, ale po koniec roku, jak już będę kupował model dla siebie, to automat jest pewniakiem.

Ten 8-biegowiec to po prostu bajka.

 

http://m.ak.fbcdn.net/a6.sphotos.ak/hphotos-ak-ash4/283774_10151064447797288_1181993916_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglądało jeszcze przed przedwczoraj w okolicach Florencji :)

Dzisiaj, półtora tysiąca kilometrów później, samochód idzie na odpoczynek, a nowy powinien pojawić się już w przyszłym tygodniu.

Kolejny automatycznej skrzyni mieć nie będzie, ale po koniec roku, jak już będę kupował model dla siebie, to automat jest pewniakiem.

Ten 8-biegowiec to po prostu bajka.

 

Pogratulowac tempa w jakim nakrecony zostal przebieg ;) O tym automatacie 8-mio biegowym ZF faktycznie slyszy sie same pozytywne slowa, jak juz pisalem bede ciekawy doswiadczen i konfiguracji kolejnej jedynki i i w koncu tej docelowej ktorej spodziewasz sie na koniec roku.

Cieszy tez ze jak dotychczas wszyscy forumowi beta testerzy :lol: F20 nie zaliczyli zadnych awarii / usterek... w sumei przy modelach dopiero co wchodzacych na rynek, i majac na wzgledzie np. narzekania na nowa 5-tke F10 mozna powiedziec ze F20 sie BMW udalo :cool2:

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pogratulowac tempa w jakim nakrecony zostal przebieg ;) O tym automatacie 8-mio biegowym ZF faktycznie slyszy sie same pozytywne slowa, jak juz pisalem bede ciekawy doswiadczen i konfiguracji kolejnej jedynki i i w koncu tej docelowej ktorej spodziewasz sie na koniec roku.

Cieszy tez ze jak dotychczas wszyscy forumowi beta testerzy :lol: F20 nie zaliczyli zadnych awarii / usterek... w sumei przy modelach dopiero co wchodzacych na rynek, i majac na wzgledzie np. narzekania na nowa 5-tke F10 mozna powiedziec ze F20 sie BMW udalo :cool2:

 

Nie chcę za bardzo wcinac się w temat mac_gregorowi i w końcu napiszę mały "review" o swoim autku, ale w czasie 30.000 km doświadczyłem 3 problemy.

1. Dwa razy zawiesił mi się monitor, po czym po kilku minutach wyłączył się samoczynnie i wrócił do życia.

2. Wyświetlił mi się komunikat niskiego poziomu płynu chłodzącego. Po dolaniu około szklanki płynu, komunikat nadal się wyświetlał po ostrej jeździe. Trzeba było jechać do serwisu i zresetować błędy......(????) Samo dolanie płynu nie wystarczyło.

3. Prawdopodobnie w wyniku przegrania, popękały mi wewnętrzne, przednie klocki hamulcowe. Nowe klocki dostępne są tylko w serwisie. Koszt to 670 zł, plus 108 zł za czujniki. Aftermarket, czyli ani Ferodo, ani EBC, ani Mintex, ani ATE i inni.... nikt... jeszcze nie dysponuje klockami do F20. Kwestia czasu...

To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie takich ekscesów odpukać nie ma, jedyne co to coś się odpięło/poluzowało i rezonuje przy niskich obrotach w boczku prawych drzwi. Jakbym miał pdf z opisem zdjęcia boczku sam bym se to znalazł - a tak umówiłem się z serwisem mają wyeliminować :) Poprzednie moje BETA testy auta zaowocowały w ciągu czterech miesięcy 6 wizytami w serwisie z których 2 można uznać za poważne :) Wiec jest dobrze - bardzo dobrze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nieoficjalnie mi powiedziano w salonie że to taki sposób by "zmobilizować" klienta do zakupu wyższych wersji silnikowych, czy jak to nazwano "promowanie niektórych silników".... Taki exclusive w postaci dodatkowej możliwości przy kierownicy. Bo przecież w pierwszej tańszej opcji też można te biegi zmieniać manualnie za pomocą dzwigienki, i niczym dla skrzyni się ta zmiana nie różni od zmiany łopatką ... ot sygnał idzie z innego miejsca tylko.

 

Zastanawiam sie jak to wyglada w przypadku pozniejszej checi zchipowania takiego 116i wyposazonego w automat - czy cos trzeba zmeinaic w sofcie automatu, czy sa jakies dodatkowe problemy? Bo automat automatem ale chip z 136KM --> 210KM jest wyjatkowo kuszaca propozycja :P

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mac_gregor dzwoniłem dziś do twojego fotografa i chyba zrobie sobie prezent na urodziny które mam za niedługo , mała sesyjka czemu nie :)

 

 

Polecam Ci z czystym sumieniem Piotra :) Facet wie jak obfotkgrafować auto, a i na Twoją wizję takiej sesji będzie otwarty :)

Fajnie by było gdybyś całą trójce uwiecznił w jednym projekcie :) Jakbyś potrzebował kierowcy daj znać ;)

 

Może z tego wyjść fajny projekt :) Choćby do kalendarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...
3. Ostatnie to to że apetyt rośnie w miarę jedzenia :) - więc można rozważyć albo wirusowanie 116i lub poświęcenie zawartości portfela na 118i. W połączeniu z automatem ....:)

 

Tak apropo to w Bawaria Motors w Jankach mają obecnie IMHO bajecznie wyposazone F20 na sprzedaz w ramach Premium Selection - 118i z automatem, pakiety: Sport Line, Polski Plus, Drive Comfort, do tego navi z kamera cofania i internetem, deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie, audio HiFi, szyberdach i kilka innych mniej lub bardziej potrzebnych ale cieszacych gadzetow :wink: ). Przebieg 23k km, cena ok. 120k PLN - mimo wszystko chyba troche drogawo, ale autko mega fajne :8)

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Ostatnie to to że apetyt rośnie w miarę jedzenia :) - więc można rozważyć albo wirusowanie 116i lub poświęcenie zawartości portfela na 118i. W połączeniu z automatem ....:)

 

Tak apropo to w Bawaria Motors w Jankach mają obecnie IMHO bajecznie wyposazone F20 na sprzedaz w ramach Premium Selection - 118i z automatem, pakiety: Sport Line, Polski Plus, Drive Comfort, do tego navi z kamera cofania i internetem, deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie, audio HiFi, szyberdach i kilka innych mniej lub bardziej potrzebnych ale cieszacych gadzetow :wink: ). Przebieg 23k km, cena ok. 120k PLN - mimo wszystko chyba troche drogawo, ale autko mega fajne :8)

 

Żeby jeszcze w M-Paku byłby za tą kasę fajny kąsek :) Ostatnimi dniami przyszła mi oferta wyprzedażowa od Inchcape i moja uwagę zwrócił :

 

320d Efficent Dynamics Cena kat. 206.782 upust -36.882 - do zapłacenia 169 900 - ładny upust i fajnie wyposażona trójeczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W związku z nadchodzącą zimą podobnie jak u kolegi Randall'a wylądowały w środku zimowe "wycieruchy" od BMW

 

http://imageshack.us/a/img163/9463/96663567.jpg

 

Autko na zimę dostało także felgi 16" styling 377 obute w opony Continental Winter Contact 830P RSC

 

http://imageshack.us/a/img825/3470/88257672.jpg

 

Na swoją kolej doczekały się też czarne nerki z pakietu M Perfomance :) Trochę z tym dłubania jest, ale zderzak schodzi dość prosto - wystarczy zadbać o dodatnią temperaturę przy tej operacji wymiany

 

http://imageshack.us/a/img39/5598/67439849.jpg

 

Następnym krokiem będzie wymiana lamp tylnych na BlackLine z M Perfermance .... ale to już raczej na wiosnę :)

Auto zrobiło prawie 10 000 KM, po około 6 spalanie średnie spadło w okolice 6,7 - 6,8 L w cyklu mieszanym ze wskazaniem na miejski. Z całości średnia to 7,1

 

Zauważyłem do tej pory jeden problem, mianowicie nie znany mi jest algorytm którym posługuje się radio profesionall przy sortowaniu muzyki z zew. źródła. Przykładowo jeśli mam audiobooka który jest poprawnie otagowany (sprawdzałem w mp3tag oraz iTunes) To radio nie sortuje poprawnie rozdziałów od powiedzmy 1-52 tylko miesza je w sobie znany sposób.

I to by było jeszcze nic strasznego, do tego klikając pokrętłem iDrive na powiedzmy pierwszym rozdziale radio zaczyna odtwarzać przykładowo rozdział 7 ... a wyświetlacz na desce rozdzielczej pokazuje jeszcze co innego (rozdział 4) :)

Próbowałem już kilkunastu albumów, z tego co szukałem po zagranicznych forach problem faktycznie występuje dość często.

Macie z tym jakieś doświadczenia ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z nadchodzącą zimą...

 

Fajny update :D

Te dywaniki gumowe z czerwona obwodka calkiem niezle wygladaja w czarnych i czerwonych autach w ktorym sa te koralowe wewnetrzne listewki ozdobne.

Oponki zimowe bardzo fajne, tez takie chcialem kupic jak interesowalem sie zimowkami do swojego E81 ale akurat wtedy nie mieli ich w wersji RFT. Tak sie jeszcze zapytam jak wyglada w tych silnikach 1.6T kwestia zuzycia oleju - czy przez pierwsze 10,000km musiales cos dolewac?

Pzdr, MtothaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Hehe widze ze nasze mody niemal identyczne :D

 

Opony i dywaniki też :P

 

Tez mam smaki na blackline z tylu tylko chcialbym je zobaczyc na zywo no i dostac jakas dobra cene. Mysle tez powaznie o podstopnicy i pedalach performance.

 

 

Zauważyłem do tej pory jeden problem, mianowicie nie znany mi jest algorytm którym posługuje się radio profesionall przy sortowaniu muzyki z zew. źródła. Przykładowo jeśli mam audiobooka który jest poprawnie otagowany (sprawdzałem w mp3tag oraz iTunes) To radio nie sortuje poprawnie rozdziałów od powiedzmy 1-52 tylko miesza je w sobie znany sposób.

I to by było jeszcze nic strasznego, do tego klikając pokrętłem iDrive na powiedzmy pierwszym rozdziale radio zaczyna odtwarzać przykładowo rozdział 7 ... a wyświetlacz na desce rozdzielczej pokazuje jeszcze co innego (rozdział 4) :)

Próbowałem już kilkunastu albumów, z tego co szukałem po zagranicznych forach problem faktycznie występuje dość często.

Macie z tym jakieś doświadczenia ? :)

 

Ten problem mialem od początku wszystko wymieszane, włączam piosenke np. Armina, slysze calkiem cos innego, a na wyswietlaczu jeszcze cos innego :mad2:

 

Probowalem wszystkiego, robilem kilka razy update samodzielnie, robili w serwisie, kodowali cale auto po kilka razy, wszystko na marne. W koncu sprawa trafila do tzw. PUM-y czyli bazy ogolnoswiatowej BMW gdzie zapisywane sa nietypowe problemy i ich rozwiazania. Po miesiacu przyznano mi calkiem nowe radio i wymieniono w ramach gwarancji - od tego czasu (odpukać) wszystko działa poprawnie.

 

U mnie ostatnio wyszła inna wada o ktorej piszą na zagranicznych forach - dziwne stukanie w tylnej części auta na małych nierównościach, jako że dostawałem już szału to jedyneczka została dzisiaj w serwisie a ja woże się Mini One :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.