Skocz do zawartości

320d drgania na niskich obrotach


nikolcia2011

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drgania inne niz opisywane na forum, mianowicie:

Drgania wystepuja tylko na niskich obrotach, np 1bieg obroty ok 1200 i drgania trzesie autem dodam gazu i ustepuja, przy ruszaniu jak dodam wiecj gazu drgania niewysteuja, na 2 biegu male obroty trzesie dodam gazu ustepuja, nie zawsze trzesie nieraz jest ok, jadac sobie spokojnie droga 2 bieg zwalniam chce skrecic powoli w inna droge niskie obroty nie zwsze ale przewaznie trzesie, zredukuje bieg na 1 wyrzsze obroty i problemu niema. co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

trzeba dobrze sprawdzic zeby nienarazac sie na koszta.

 

To zależy, jak samochód masz kupiony od niedawna i niewiele wiesz co było wymieniane a co nie a chcesz zachować go na dużo dłużej, to lepiej zainwestować i wiedzieć co jest zrobione i jest na pewno dobrze. A nigdy na 100% pewnym się nie będzie, bo mechaników w większości mamy jakich mamy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak dla mnie poduszki pod silnik i skrzynię, ale przyczyn może być więcej, sporo było tematów o drganiach..koło pasowe, dwumas, nawet chyba wtryski :shock:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust do sprawdzenia poduszki.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź i daj znać o wynikach.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście dopływ paliwa ma wielki wpływ na drgania, wężyki w pierwszej kolejności, nie czułeś ropy jak sie silnik rozgrzał ?? Poduszki sprawdzisz tylko jak je wyjmiesz chociaż u mnie jedna była cła ale ori i miała 11 lat po jej wymianie drgania ustały, Też dwumas nie lubi małch obrotów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie.

Niestety po wymianie podkladek pod wtryskiwacze i wszystkich wezykow ktore wygladaly zle,popenkaly nic niepomoglo z drganiami.

Jedynie niema juz wyciekow paliwa.

BMW kupilem juz z ustawionymi obrotami na ok 800 RPM.ciagle. wiec podczas jazdy 1 bieg drgania sa bardzo malenke, 2 bieg to juz drgania pomiedzy 1200 a 1450obr tak jak by mial silnik wyskoczyc, telepie tez troche cala karoseria,bardziej silnikiem. jadac na 2 biegu i nie przyspieszajac obr.800rpm nie trzesie.Dodam ze podczac gaszenia tez niezle zatrzesie.NP.na postoju odpalam obr.800 tak juz jest, dodam gazu minimalnie takjak by sie silnik kolysal i dawal drgania. Jak myslicie co robic teraz poduszki,jakies kolo w silniku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Niestety po wymianie podkladek pod wtryskiwacze i wszystkich wezykow ktore wygladaly zle,popenkaly nic niepomoglo z drganiami.

Jedynie niema juz wyciekow paliwa.

BMW kupilem juz z ustawionymi obrotami na ok 800 RPM.ciagle. wiec podczas jazdy 1 bieg drgania sa bardzo malenke, 2 bieg to juz drgania pomiedzy 1200 a 1450obr tak jak by mial silnik wyskoczyc, telepie tez troche cala karoseria,bardziej silnikiem. jadac na 2 biegu i nie przyspieszajac obr.800rpm nie trzesie.Dodam ze podczac gaszenia tez niezle zatrzesie.NP.na postoju odpalam obr.800 tak juz jest, dodam gazu minimalnie takjak by sie silnik kolysal i dawal drgania. Jak myslicie co robic teraz poduszki,jakies kolo w silniku,

Kolego sprawdź poduchy pod silnikiem bo to one moga takie jaja robić a pewnie jedna będzie zerwana i drgania są wtedy bardzo duże.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Niestety po wymianie podkladek pod wtryskiwacze i wszystkich wezykow ktore wygladaly zle,popenkaly nic niepomoglo z drganiami.

Jedynie niema juz wyciekow paliwa.

 

No to już coś tam zrobiłeś. Teraz chyba jednak czas na poduszki. U mnie po wymianie poduszek nie to auto. Na dodatek ustało delikatne bujanie przy gaszeniu silnika.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile czasu poduchy powinny wytrzymać ? lemfordera

wymianiełem niecały rok temu, obie, poprzednie pęknięte i wylane, po wymianie ustało a teraz widzę że co raz gorzej na wolnych drga, do tego jeszcze mi dźwignia zm biegów drży i końcowy tłumik dwurura

byłem u tłumikarza i stwierdził że sztywniej nie da rady zrobić ukłdu i że wszytsko jest jego zdaniem ok

mechanik pasowe ocenił ze jeszcze da radę

na poduchach zrobiłem gdzieś 15 - 17 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam problemy z mocą kiedys pisalem o tym z yoshimurą i też na wolnych obrotach trzęsie mi delikatnie autem. Strasznie do denerwuje jak np leży jakis plastik mi w boczku drzwi. Jednak przy ruszeniu juz ustaje. Powiedz cos wiecej o tym dymku poszukam go u siebie. Moze to też rozwiąże problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawka umnie ciagle sa obroty tak 1150-1200 tak ktos ustawil ! albo co moglo spowodowac takie ustawienie obrotow???.

umnie zauwazylem pierwesze dymek i troszke diesla wkolo wtryskow, reszta sciekala w tyl silnika(ciezko zauwazyc ),plus dzwiek takie ciche cykanie jak by powietrza, takie sa objawy zuzytych podkladek.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.