Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

witam Mam pytanie. Do bmw 325i e90 z silnikiem n53 (2992) benzyna jaki najlepszy olej. Np. firmy Volvelin (z innych aut jest z tej firmy zadowolony) jaki by był najlepszy? I ile litrów do tego silnika się wlewa.

Np. Ten Volveline SYNPOWER XL-III C3 5W-30 będzie ok czy to do disli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Stałem się posiadaczem bmw e39 530dA z 2002roku, muszę wymienić olej w silniku, natomiast zupełnie nie mam pojęcia jaki olej zalać, polecają mi oleje firmy Liqui Moly lub Shell, ma być 5W30 i spełniać norme BMW LL-04, wymiany będą co 10tys km lub co roku. Z LM jest kilka olei spełniających specyfikacje producenta LL-04 np.

LIQUI MOLY Top Tec 4600 5W30

LIQUI MOLY Long Time High Tech 5W30

LIQUI MOLY Top Tec 4200 5W30

z Shella np.

SHELL Helix Ultra ECT 5W30.

Przyznam że kompletnie się na olejach nie znam, i wolę zapytać żeby nie kupić jakiegoś tandetnego oleju. Jeśli lepszy jest jakiś inny olej to proszę o marke i dokładnie jaki to ma być. Z góry dziękuje i pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Stałem się posiadaczem bmw e39 530dA z 2002roku,

 

i dlatego pisesz w dziale e90 w temacie e90 jaki olej :)

poza tym wszystkie oleje ktore podales spelniaja wysokie standardy i jezeli bedziesz je wymienial co max 10 tys km to ochronia twoj silnik.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie jezdzisz na chipie/programie itd to wazniejsze jest co ile wymieniasz bo roznica miedzy markami olejow przy wymianie co max 10 tys km jest raczej kosmetyczna.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Mam pytanie. Do bmw 325i e90 z silnikiem n53 (2992) benzyna jaki najlepszy olej. Np. firmy Volvelin (z innych aut jest z tej firmy zadowolony) jaki by był najlepszy? I ile litrów do tego silnika się wlewa.

Np. Ten Volveline SYNPOWER XL-III C3 5W-30 będzie ok czy to do disli?

 

wedlug mnie Motul xcess 5w40 do tego silnika jest najlepszty ale ten co zlinkowales tez sie nadaje mimo ze faktycznie zostal on stworzony z mysla o dizlach raczej. W ofercie Valvoline znajdziesz kilka bardzo dobrych innych oleji do tego silnika roznierz z norma LL-01.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie jezdzisz na chipie/programie itd to wazniejsze jest co ile wymieniasz bo roznica miedzy markami olejow przy wymianie co max 10 tys km jest raczej kosmetyczna.

Tego niestety nie wiem czy auto miało jakiś chip/program, sprzedający nie poinformowali mnie o tym więc zakładam że nic takiego nie było robione, ale na pewno dobrze by było to sprawdzić, zastanawiam się tylko w jaki najprostszy sposób- hamownia? Ale najpierw zajmę się wymianą oleju na świeży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie jest potrzebna hamownia żeby to stwierdzić, widać to po ciśnieniu doładowania po sprawdzeniu programem diagnostycznym podczas jazdy. Do e39 530d szukaj oleju z normą ll-01.

Co zalać do 320i n43 170km przy nalocie 56 tys km?

Np. motul x-clean 5w40, wchodzi 4,25l.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do e39 530d szukaj oleju z normą ll-01.

To już trochę się pogubiłem, bo jak dzwoniłem do ASO BMW i pytałem jakie normy musi spełniać olej do mojego BMW to mi powiedzieli że ma być LL-04 i 5W30.

Więc jak to jest w końcu? jakieś znaczące różnice między LL-01 a LL-04? I czemu w ASO akurat mówią aby to był LL-04?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W aso to słyszałem, że jak e46 ma wydech skierowany w dół to nie ma dpf a jak jest poziomo to ma dpf :duh: także poziom wiedzy pracowników aso bywa zatrważający.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie

witam Mam pytanie. Do bmw 325i e90 z silnikiem n53 (2992) benzyna jaki najlepszy olej. Np. firmy Volvelin (z innych aut jest z tej firmy zadowolony) jaki by był najlepszy? I ile litrów do tego silnika się wlewa.

Np. Ten Volveline SYNPOWER XL-III C3 5W-30 będzie ok czy to do disli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem w sobotę E92 325I 218km 103 tyś km przebiegu. OObecny olej to castrol 5w30.

Do tej pory jeździłem w E46 na Motul x-clean 8100 5w40 i teraz zastanawiam się nad zmianą w E92 na Motul 5w40 ale x-cess z BMW LL 01. Czy to dobry wybór zważywszy na to że wcześniej jeździł na 5w30?

Co sądzicie na temat płukanki przy takim przebiegu gdzie jego 90% była zrobiona w niemczech a wiadomo ,że tam paliwo jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

a wiadomo ,że tam paliwo jest lepsze.

 

Nie jest. Paliwo w DE jest dokładnie takie samo. Różnica polega na tym, że w Polsce standardów jakości nie utrzymuje 5-8% stacji, a w Niemczech 0,5%. Dane sprzed ~10 lat. Weź pod uwagę też że odsetek niezgodności na stacjach u nas jest coraz mniejszy.

 

Co do oleju - ja bym tam został na 5w30. Tu ogólnie najczęściej polecanym olejem jest Valvoline, poza nim to Liqui Moly, Motul itp.

DSC_3573c_mini.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam trochę nietypowe pytanie,

W garażu stoi e90 318d n47 zrobione na 180 ps i 400NM,

Wymieniłem olej na Castrol 5w30 i jest ok. choć wiem że nie jest polecany(ale mam dostęp do takiego za free)

Mam też dostęp do MOBILA i się zastanawiam co lepsze na następną wymianę Castrol czy Mobil.-doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline SynPower 5w30 będzie dobry? Wcześniej jeździł na castrolu 5w30.

 

U mnie po zmianie z oryginalnego BMW na w/w pojawiło się "masło" na korku. Wiem, wiem jakie mogły być zewnetrzne powody... wróciłem do BMW Turbo ( w tych samych warunkach atmosferycznych, długości jazdy iyd., itd. ) i problem znikł.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam tu swój przykład :

Kupiłem w maju 2017 BMW 325i N52B25 z maja 2005 pełen obaw o zużycie oleju (czego nie da się sprawdzić przy zakupie) mając niejaką nadzieję że tłoki i pierścienie nie należą jeszcze do niesławnej wadliwej serii . W tym kontekście wybór oleju wydawał się bardzo ważny .

Po lekturze znacznej części tego tematu zdecydowałem się na Motul 8100 Xcess 5W40 . Na pierwszą wymianę kupiłem olej w najbliższej hurtowni motoryzacyjnej (jak sie zresztą okazało - dość drogo) .

Przez 12 tys km ubyło 1,5 litra oleju . Niby tragedii nie ma ale mogło by być lepiej . Jako początkujący użytkownik BMW nie potrafiłem ocenić kultury pracy silnika ale wszystko wyglądało OK .

Na następną wymianę kupiłem taki sam olej , ale ze sklepu kolegaberlin , reklamowanej jako z hurtowni niemieckich . Obecnie przejechałem na nim 10 tys km i olej jest na połowie skali , czyli ubyło ok 0,5 litra . Styl i rodzaj jazdy taki sam , tyle że jest trochę zimniej . Wrażenia z pracy silnika właściwie takie same .

Nie wiem czy kryterium wielkości ubytków oleju bezpośrednio świadczy o jego jakości ale być może miałem do czynienia ze zjawiskiem podrabiania .

Muszę jednak stwierdzić że na podstawie moich doświadczeń TEN olej w zastosowaniu do TEGO silnika pochodzący z TEGO źródła sie sprawdza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.