Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

fzhut
Z tym ściekaniem oleju to faktycznie możesz mieć rację. Wg producenta wchodzi 5,5l, natomiast mi po zastosowaniu płukanki i wyciągnięciu niewielkiej ilości (ok 50ml) z podstawy filtra udaje się zalać 5,7l i to jest nie licząc milimetra maks.

od tych plukanek to niektorym w glowach cos wyplukalo. ja zalewam przy wymienia 5L i jest w polowie, po paru tysiaczkach dolewam jeszcze 0,5 i jest troche ponad max. plukanki sranki, magnetyzery, oleje cudaki i inne czary mary po ktorych delikwent twierdzi, że silnik chodzi aksamitnie :mrgreen: i w baku przybywa paliwa zamiast ubywac.

Ze względu na to, że staram się być kulturalny - nie skomentuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przymierzam sie do wymiany oleju przez weekend i chcialem sie upwenic i potwierdzic.

 

Przed zlaniem oleju zamierzam do rozgrzanego silnika na 15min wlac jakas plukanke, tutaj myslalem o Liqui Moly Pro-Line Engine Flush 500ml lub Archoil AR2820 Professional Engine Flush (400ml Bottle)

 

Nastepnie po spuszczeniu oleju chcialem zalac Mobil 1 New Life 0w-40 i dolac Archoil AR2300 Nano Fluid System Cleaner (250ml) lub Archoil AR9100 Advanced Friction Modifier & Oil Additive (250ml) i teraz moje pytanie - ktory lepszy??

 

Wczesniej mialem zalany Mobil1 New Life 0w-40 z Archoil AR2300.

 

Lac ten sam czy lepeiej Archoil AR910??

 

Czy co do plukanki to faktycznie nie ma roznicy? Bo Liqui Moly jest sporo tansza od Archoil AR2820.

 

Pozdrawiam

 

jezeli wczesniej (rozumiem tak mniej niz 60 tys km temu lub nawet poprzedni olej) miales zalane Archoil 2300 + mobil new life 0W40 to Archoil 9100 bedzie lepszy (+ olej oczywiscie). Nie tylko ochroni silnik a przy okazji go utrzyma w czystosci gdzie Archoil 2300 tylko czysci. Archoil 2300 powinno sie uzywac do glebokiego czyszczenia silnika raz na 100000 km, 9100 pomoze utrzymac potem silnik w czystosci.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa dni temu zrobiłem wymianę oleju,ostatnia wymiana była robiona w aso jakieś 4000 km temu (tak samo jak porzednie) i silnik zalany oryginałem 5w30 (castrol),wlałem płukankę LM,silnik pracował 30 min na wolnych obrotach,spuściłem to wszystko i wyleciał naprawdę bardzo czarny olej,zalałem go Mobil 0w40 new life bez dodatków i pierwsze co zauważyłem to zdecydowanie łatwiej odpala po nocy,jakoś tak szybciej kręci i nie jest to tylko moje odczucie ale zdecydowanie mniej się trzęsie po odpaleniu,zobaczymy co będzie dalej,-pacjent to z4,silnik N52.

przy okazji wymieniłem też olej w drugim moim samochodzie,jest to dwudziestoletni amerykan z silnikiem 4,0 ohv,czyli jednostka w swej prostocie pamiętająca lata 70,zawsze lałem mu 5w30 petro canada,od jakiegoś czasu po nocnym postoju słychać było popychacze hydauliczne,wlałem tego mobila 0w40 i jak na razie jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa dni temu zrobiłem wymianę oleju,ostatnia wymiana była robiona w aso jakieś 4000 km temu (tak samo jak porzednie) i silnik zalany oryginałem 5w30 (castrol),wlałem płukankę LM,silnik pracował 30 min na wolnych obrotach,spuściłem to wszystko i wyleciał naprawdę bardzo czarny olej,zalałem go Mobil 0w40 new life bez dodatków i pierwsze co zauważyłem to zdecydowanie łatwiej odpala po nocy,jakoś tak szybciej kręci i nie jest to tylko moje odczucie ale zdecydowanie mniej się trzęsie po odpaleniu,zobaczymy co będzie dalej,-pacjent to z4,silnik N52.

przy okazji wymieniłem też olej w drugim moim samochodzie,jest to dwudziestoletni amerykan z silnikiem 4,0 ohv,czyli jednostka w swej prostocie pamiętająca lata 70,zawsze lałem mu 5w30 petro canada,od jakiegoś czasu po nocnym postoju słychać było popychacze hydauliczne,wlałem tego mobila 0w40 i jak na razie jest cisza.

 

Ja bylem bardzo zadowolony z tego oleju (Mobil1 New Life), Castrola juz na pewno nie zaleje do BMW...

 

 

Dzis po raz kolejny wymienilem olej.

 

Do starego oleju zalalem AR2820 i po 30min spuscilem smole.... Nie moglem uwierzyc ze olej w benzynie moze byc taki czarny...

 

Zalalem Mobilem1 New Life i dodalem AR9100.

 

 

Pytanie do Rivasi - wkrotce bede sie bral za przygotowywanie mojej CBR 600RR do nowego sezonu, jaki olej polecasz do tego silnika? Do tej pory zalewana byla Castrolem ale chcialbym to zmienic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A/ Nie ma takiego oleju jak Mobil 1 new life 10W40, rozumiem ze chodzilo ci o Mobil 1 new life 0W40

B/ moze byc castrol na te 30 min jakis 5W30 lub 5 W40 tylko w dacie spozycia. Ma chodzic na postoju i nie ma znaczenia ktora plukanke zalejesz.

C/ Archoil 6400 to do baku

D/ Po takich fajerwerkach to moze zalej albo Xado one stage Revitalizant albo Archoil 9300. Jezeli szkoda ci kasy to archoil 9100 do oleju robi swoje.

 

Czy ten do Benzyny bedzie sie nadawal? (325i E92 N52)

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Archoil-AR6400-Pro-Petrol-Fuel-System-Injector-Cleaner-430ml-/371049978561?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item56644d5ac1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rivasi jaki olej zalac do lodzi podwodnej ????

mobilgard m430 czy mobilgard m440 ????

a moze energol ds-3 ?????

 

 

Uboot ma niski przebieg wiec plukanki chyba nie potrzebuje :)

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rivasi jaki olej zalac do lodzi podwodnej ????

mobilgard m430 czy mobilgard m440 ????

a moze energol ds-3 ?????

 

 

Uboot ma niski przebieg wiec plukanki chyba nie potrzebuje :)

 

t'es un amour mon con, je n'arrivais pas à la placer celle-la :

 

"There will always be haters. And the more you grow the more they hate; the more they hate the more you grow. -Anthony Liccione"

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co byście koledzy polecali do F07 535D? Zastanawiam się nad jednym z poniższych olejów:

 

MOTUL 8100 X-CLEAN + plus 5W30

MILLERS EE LONGLIFE C3 5W30

LIQUI MOLY TOP TEC 4200 5W30

LIQUI MOLY TOP TEC 4600 5W30

LIQUI MOLY TOP TEC 4600 5W40

Amsoil European Car Formula 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@copymax123

 

Ja swego czasu do E90 brata zamawiałem LM TopTec 4600 5W30 http://www.iparts.pl/czesc/olej-syntetyczny-liqui-moly-top-tec-4600-5w30-5-litrow,1-222-3756-931260.html

 

Dziękuję za odpowiedź.

 

P.S. Tutaj 2 zł taniej i 1l gratis - http://galonoleje.pl/sklep/home/2606-liqui-moly-top-tec-4600-5w30-6l-5l1l-3756p.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dzial E90 :)

 

Skoro jest wątek o oleju to chyba nie ma znaczenia, że napisałem go w dziale E90?

No jeżeli nie chcesz kolego pomóc to trudno. Będę dublował wątek w F07.

 

chodzi bardziej o to ze moze sa jakies szczegolne wymaganie ws F07 o ktorych nie wiemy, np nowsza wersja silnika niz ta w E9x, inne podzespoly, nie wiem :) (dobry przyklad takich szczegolow to np odma w N52n lub przypadek E90 320 si)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dzial E90 :)

 

Skoro jest wątek o oleju to chyba nie ma znaczenia, że napisałem go w dziale E90?

No jeżeli nie chcesz kolego pomóc to trudno. Będę dublował wątek w F07.

 

chodzi bardziej o to ze moze sa jakies szczegolne wymaganie ws F07 o ktorych nie wiemy, np nowsza wersja silnika niz ta w E9x, inne podzespoly, nie wiem :) (dobry przyklad takich szczegolow to np odma w N52n lub przypadek E90 320 si)

 

Rozumiem, nie da się to się nie da.

Silnik to N57S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kiedykolwiek ktos z was pomyslał, że producent celowo podaje gorszy olej(nie najgorszy, ale celowo nie podaje najlepszego) zeby auto trzeba bylo szybciej lub czesciej serwisować??? Czy moze byc tak, że najlepszym olejem do 320i E90 moze byc olej o lepkosci 60 ??? A nie jak podaje producent 30 ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze producent podaje minimalne wymagania co do oleju. Większość ludzi i tak kupi najtańszy bo po co przepłacać. To samo z przebiegami do wymiany oleju.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kiedykolwiek ktos z was pomyslał, że producent celowo podaje gorszy olej(nie najgorszy, ale celowo nie podaje najlepszego) zeby auto trzeba bylo szybciej lub czesciej serwisować??? Czy moze byc tak, że najlepszym olejem do 320i E90 moze byc olej o lepkosci 60 ??? A nie jak podaje producent 30 ???

 

Sprawa jest troche bardziej skomplikowana, masz czesciowo racje jak chodzi o olej ale akurat nie chodzi tylko o lepkosci ale okolo 10 elementow w prawie i dizsiejszych samochodach ktore pozornie niezwiazanych robia ze np w BMW lejesz takie oleje a nie inne. Pierwszym wynowajca sa uzytkownicy ktorzy domagali sie mniejszych kosztow obslugi i prawa do nie znania sie na autach ktore prowadza co zmusilo producentow do pewnych krokow a niektorych do absurdalnych krokow bo byly im na reke. Auto stalo sie dobrem szybko odnowialnym w naszych czasach. potem doszly wymogi srodowiskowe (dpf, katy, valvetronici, systemy strat and stop, turbiny, mniejsze pojemnosci), pazernosc ludzi i tak rownierz nieuczciwosc intelektualna wrecz amoralnosc niektorych producentow aut z wielka trojka niemiecka premium na czele. No ale to biznes nogdy w historii nie byl szczegolnie nastawiony na moralnosci lub uczciwosc intelektualna a raczej no zysk jednostki.

 

ale nawet n ie wchodze w ten temat na forum, dalej trudno wielum uswiadmic ze jezeli jezdza 8 tys rocznie po miescie to musza zmieniac olej raz do roku a nie raz co dwa lata a wiec twoja dygresja jest sluszna ale temat zapelnie nie na to forum.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.