Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

Moja obserwacja w klasie "normalnych" olei, w każdym przypadku resurs między wymianami 15tkm:

- ELF Solaris LLX - pół litra na 15kkm (sprawdzane dwa razy), obecnie bodajże Full Tech LLX

- Shell ultra extra ECT - zero na 15kkm (sprawdzane raz)

Zalewam po raz kolejny shella, mega tani, same pozytywy. Auto 80% przebiegu robi w trasie.

 

Co ciekawe - w renówkach ELF sprawuje się bardzo dobrze. Z resztą poza zużyciem nie miałem żadnych uwag, a pół litra na 15kkm to też moim zdaniem znośny wynik jest :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd to wiesz?

 

Co wiem? Ze gesty jest czy ze slaby? Formuluj mysli sprawniej jesli zadajesz pytanie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=qM1yZ5wE3L0

 

 

No tak faktycznie, tego się mogłem spodziewać. Kolejny fantastyczny test z jutiuba, przeprowadzony w mega wypasionym laboratorium na Alasce. Co do którego wyników nie można mieć absolutnie żadnych wątpliwości i z całą pewnością można, a nawet należy powiedzieć, że oleje GM są fatalne. Zwłaszcza gdy poleżą za długo koło mrożonych frytek w lodówce. :duh: Przepraszam za sarkazm, ale gdyby nazwać te rzeczy po imieniu, to Twoje opinie są wysoce nieuprawnione, co do powyższego oleju. Zwrócę uwagę, że taki test odwróconego słoika, po przechowywaniu w lodówce, nie jest normowanym stylem badania lepkości oleju na zimno i ASTM nie ma takiej procedury. Mogę to porównać do tego, jak rolnik wchodzi do stajni i jak pogłaska krowę, to od razu wie, czy daje dużo czy mało mleka. Oleje GM mają jedną i niewątpliwą zaletę, spełniają swoje zadanie i są tanie. W przeciwieństwie do niektórych olejów firmowych, które spełniają swoje zadanie i są drogie. Gdyby więc zejść na ziemię i rozpatrywać w tym kontekście jakość oleju silnikowego, to za GM-a przynajmniej nie przepłacamy i to jest pewne jak 2+2=4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciecze sa bada w laboratorium rowniez w lodowkach :)

Tyle ze nie ma tam frytek a jedynie napoje chlodzace latem.

Domowy test z youtube wykazal iz po przeprowadzeniu go w laboratorium uzyskamy podobne aczkolwiek bardziej dokladne wyniki.

Chlopak na filmie zalozyl bledna temperature swojej lodowki ktora w rzeczywistosci jest wyzsza od tej w jego opisie.

Wniosek jest taki iz ten olej na prawdziwym mrozie o temp -25C zachowuje sie tragicznie.

Nikt nie neguje ze jest tani i spelnia swoje zadanie przy dodatniej temperaturze powietrza na zachod od szczecina,poznania czy zielonej gory.

 

PS.Odwracany sloik zawieral czysty olej a ten w silniku jest zanieczyszczony wiec ma gorsze wlasciwosci od tego testowanego.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do m47n2 2.0d z dpfem może być olej MOTUL 8100 X-CLEAN + plus 5w30? Spełnia normę bmw ll04 za 6 litrów wyjdzie 160 z ogonem

 

albo kupić oryginalny olej bmw llo4 wyjdzie jakieś 35 zł drożej tylko. Może coś innego?

 

FILTRON FILTR OLEJU OE 649/7 będzie ok za 32 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zobaczymy jak się sprawdzi. Oczywiście płukanka przed wjedzie ;)

 

Pamietaj tylko by po zmiane oleju pierwsze kilkaset kilometrow zrobic do max 2500-2800obr silnika

Byli tu tacy przed toba co im panewka wyszla jak zmienili na ten olej+ plukanka i dali vmax na autostradzie…

Plukanka&xclean nie sluzy wszystkim silnikom diesla a szczegolnie tym wczesniej jezdzacym na interwalach long life bmw i ich zalecanego castrola.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciecze sa bada w laboratorium rowniez w lodowkach :)

Tyle ze nie ma tam frytek a jedynie napoje chlodzace latem.

Domowy test z youtube wykazal iz po przeprowadzeniu go w laboratorium uzyskamy podobne aczkolwiek bardziej dokladne wyniki.

Chlopak na filmie zalozyl bledna temperature swojej lodowki ktora w rzeczywistosci jest wyzsza od tej w jego opisie.

Wniosek jest taki iz ten olej na prawdziwym mrozie o temp -25C zachowuje sie tragicznie.

Nikt nie neguje ze jest tani i spelnia swoje zadanie przy dodatniej temperaturze powietrza na zachod od szczecina,poznania czy zielonej gory.

 

PS.Odwracany sloik zawieral czysty olej a ten w silniku jest zanieczyszczony wiec ma gorsze wlasciwosci od tego testowanego.

 

To jeszcze raz, bo nie zrozimiałeś - ten test ma tyle wspólnego z tym jak ten olej się zachowuje podczas zimnego rozruchu, jak Ty z najnowszym i najdroższym modelem Ferrari, bez obrazy, bo chodzi o to że sobie możesz na niego popatrzeć w Internecie co najwyżej. Oczywiście możesz sobie wierzyć w takie testy dowoli, tylko nie pisz głupot na forach technicznych, bo się kompromitujesz. Lepkość oleju, a jego właściwe możliwości smarowania w niskich temperaturach, to zupełnie dwie różne rzeczy. Nie podejmuję się nawet aby Ci to wytłumaczyć, bo są to już rozważania stricte naukowe. I jak ktoś "okiem" ocenia to, na co są prowadzone bardzo skomplikowane badania, to ja pytań nie mam. Po co studia, po co laboratoria, po co nauka, jak ludzie jutiuba odpalą i po wsadzeniu do zamrażalki już wszystko wiedzą. Skąd wiesz jak się inne oleje zachowują, bo może np są bardziej płynne przy -25, a przy -27 już stoją i pompa tłoczy powietrze. Oleje w ujemnej temperaturze bardzo różnie się zachowują i takie "zamrażarkowe testy" z jutiuba to tylko mogą wpływać na wyobraźnię kogoś, kto totalnie o tej problematyce nie ma pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszny jestes.

Roznica miedzy laboratorium a youtubem jest taka ze chlopak wsadzil olej do domowej lodowko-zamrazarki na noc a w laboratorium kanadyjskim mrozi sie go pomiedzy 80-90 godzin w wyskalowanej elektronicznie zamrazarce.

Test z youtuba choc prosty w swoim przekazie jest nadal wiarygodny.

 

PS.Na dole masz film krecony w laboratorium AMSOIL gdzie widac ze miejsce lodowki zajmuje zamrazarka a sloika plastikowe menzurki!

 

https://www.youtube.com/watch?v=AQ2RJlMy1Ec

 

PS" W razie jak bys nie wiedzial co to AMSOIL to zapodaje link

 

http://www.amsoil.com/about/index.aspx

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie nie robiłem płukanki, dokładnie spuściłem i wyciągnąłem z podstawy filtra (poprzednia wymiana 10kkm temu), przy następnej będzie płukanka, jest różnica choćby w osiąganiu temperatury oleju i minimalna w samej temperaturze (wolniej/minimalnie niższa w cyklu miejskim).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie bo nie chcę się wpierdzielić...czytałem dużo dobrego w temacie o Millersach...czy taki będzie dobry do E90 2.0i ???bo narazie niemiec wpakował Castrola 5w30 ale chce szybko z nim uciekac...klikać Kup teraz czy nie :)

 

http://allegro.pl/millers-oils-xf-longlife-c3-5w30-5l-olej-silnikowy-i4948328547.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest różnica choćby w osiąganiu temperatury oleju i minimalna w samej temperaturze (wolniej/minimalnie niższa w cyklu miejskim).

 

A jak kultura pracy silnika i odglosy w porownaniu do elfi evo llx ?

Ciekawy jestem.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do twojego silnika TOp tech 4200 nie jest odpowiedni, musisz miec olej z klasyfikacja BMW LL-04 i najlepiej low saps. Przy okazji to nie gorna polka w Liqui Moly. Jezeli chcesz pozostac przy Liqui Moly dobrym wyborem bedzie Longtime High Tech 5W-30 ale sa stosunkowo lepsze oleje jak Mobil 1 ESP 5W30, Valvoline synpower MST 5W30, Motul Xclean normal/+ 5W30... Zabezpeczenie antytarciowe oparte na mobilenu jest jednak charakterystyka olejow poprzedniej generacji. Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedzialem na twoje pytanie w twoim drugim poscie, sprobuj zachowac skadnosc forum, naprawde masz wiele osob ktore odpowiadaja na pytania i na pewno odpowiedza na twoje, nie musisz powielac kilka krotnie tego samego tematu. ;)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.