Skocz do zawartości

Skóra Dakota w F10


przemekk23

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi po głowie Megane RS albo Golf GTI a tam chyba jest taka mała splaszczona kierownica

 

Slavo a co Cie skłania do hot hatcha? Ja właśnie sprzedalem focusa RS z 2010, na ktorym wyrobilem sobie zdanie na temat tego typu aut.. Nie chce robic OT, ale jak chcesz to daj znać, chętnie podzielę sie doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skórę do BMW w większości produkuje firma Hans Reinke http://www.hans-reinke.de/en

Dakota to prawdziwa skóra.

 

Ja też polecam Tapcar z Łodzi, robiłem u nich bardzo dużo BMW dla klientów, zawsze robiłem oryinalną skórą, oryginalnymi kolorami. Nigdy nie było żadnych problemów z jakością wykonania i trwałością.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, odebrałem, więc parę spostrzeżeń na gorąco. Obsuwa w wykonaniu jeden dzień, jakiś problem z energią elektryczną.

 

Jeśli chodzi o wrażenia wizualne- co do deski nie mam do czego się przyczepić. Będę jeszcze jutro oglądał, może coś znajdę :) Wygląda fajnie, szycie równe, nic nie odstaje. Przejechałem autem 150 km, nie wyczułem żeby coś trzeszczało, skrzypiało, będę jeszcze obserwował. W środku nic nie porysowane.

 

Co do parapetów w drzwiach. Tylny od strony pasażera- skóra ma dwa zagłębienia w dwóch miejscach, widoczne pod światło, ale jednak. Podobno nie było widać tego wcześniej, ślad po maszynie, zaoferowali sami, że podjadą do mnie, wezmą parapet i przywiozą dwa dni później poprawiony.

 

W innych parapetach nie ma żadnych zagłębień po maszynie, ale wyczuwam w dotyku takie zgrubienia, widoczne również pod określonym kątem i w określonym świetle. Zwróciłem na to uwagę, bo postanowiłem, że będę czepiał się wszystkiego, co zauważę. Nie wiem, czy jest to jakiś feler, czy tak ma być, ale będę chciał, żeby to również poprawili. Póki co, za parapety nic nie płaciłem, nie było z tym problemu. Na desce nie ma żadnych wyczuwalnych wypustek, stąd zwróciłem na nie uwagę na parapetach.

 

Na moją prośbę udało im się poprawić mój trójkątny głośnik w drzwiach kierowcy, który był makabrycznie nierówno zamontowany- raziło to w oczy. Ewidentnie poprawili to, co fabryka schrzaniła. Teraz jest idealnie.

 

Więcej nie piszę póki co, muszę jeszcze jutro dokładnie i na spokojnie obejrzeć przy dziennym świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jak możesz jakieś foto... ja będę oddawał do nich http://www.carlex.pl/ (mam pod ręką) ale jeszcze się zastanawiam czy będę obszywał deskę i parapety, czy wymienię też tapicerkę na fotelach i boczkach dołożę jakieś jasne wstawki. Teraz ma cały czarny środek, z czarnymi słupkami i podsufitką.

 

a co do jakości montażu głośników to, to jest jakaś masakra. U mnie w drzwiach pasażera jest lipa maksymalna.. co gorsze jeździłem ostatnio M5 i było to samo :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://przeklej.net/uploads/image/1355326191img4702.jpg

 

http://przeklej.net/uploads/image/1355326308img4703.jpg

 

http://zapodaj.net/images/728504979fa81.jpg

 

http://zapodaj.net/images/e3f1089e281ab.jpg

 

http://zapodaj.net/images/2663154f0efb6.jpg

 

http://zapodaj.net/images/dbe5e8d11f6a2.jpg

http://images.spritmonitor.de/773563.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od spodu jes nacięta, poducha odpali bez probemu...

 

gratuluję decyzcji, wygląd super :cool2: :cool2:

 

każda firma tapicerska z tradycjami zrobi "identycznie", jest tylko kwestia kasy lub kto kogo zna...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli możesz Przemku podać ile zapłaciłeś za taką usługę, bo powiem że deska na zdjęciach wygląda naprawdę super i do mojego oryginału nie do odróżnienia. Z chęcią zrobię u siebie parapety, tym bardziej że ma do łodzi ok 100km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie zrobione. Ja tam nawet nie widzę tych wypustek, ale może na żywo widać. Jak chcą poprawić to nie ma co im bronić :)

Tak myślę jak by to wyszło u mnie, mam wnętrze całe czarne, na fotelach i boczkach mam skórę Dakotę, na desce, parapetach, rączkach do zamykania drzwi jest plastik który idealnie udaje Dakotę, ten sam plastik jest na dolnej części deski, na schowku. Nie wiem czy jak położę na górę Nappę to będzie to dobrze wyglądało. Przy dwukolorowym wnętrzu się to tak nie rzuca w oczy, choć na ostatnim zdjęciu trochę tak. Idealnie byłoby zmienić całe wnętrze na Nappę lub na deskę położyć Dakotę. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monogramus, ja mam identyczne wnętrze jak Twoje i raczej będę obszywał dakotą. Zastanawiałem sie tez nad zmianą całej tapicerki i dołożeniu jakichś jasnych wstawek + jasna nić... ale chyba mi już przeszło :) cały czarny środek wygląda jednak kozacko i troche się boję eksperymentować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie zrobione. Ja tam nawet nie widzę tych wypustek, ale może na żywo widać. Jak chcą poprawić to nie ma co im bronić :)

Tak myślę jak by to wyszło u mnie, mam wnętrze całe czarne, na fotelach i boczkach mam skórę Dakotę, na desce, parapetach, rączkach do zamykania drzwi jest plastik który idealnie udaje Dakotę, ten sam plastik jest na dolnej części deski, na schowku. Nie wiem czy jak położę na górę Nappę to będzie to dobrze wyglądało. Przy dwukolorowym wnętrzu się to tak nie rzuca w oczy, choć na ostatnim zdjęciu trochę tak. Idealnie byłoby zmienić całe wnętrze na Nappę lub na deskę położyć Dakotę. Jak myślicie?

 

Deska jest idealnie, trochę nierówno wyszło na boczkach. Zwróciłem uwagę i bez dyskusji chcą to poprawić. Widać to tylko w określonym świetle. W serii na deskę idzie Nappa, nie chciałem za bardzo kombinować. Zmiana wnętrza na Nappę może być trochę ryzykowna. Jest dużo bardziej delikatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada fajnie. Trochę dzwinie zrobione sa te szycia, a dokładnie widniejace nici przy łaczeniach, ale moze to tak tylko wyglada na zdjeciach. Cena też ok. Ogólnie gratuluję :)
"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wygląda na żywo bardzo fajnie, nie odbiega od tego, co widziałem w M5. Szycie zastosowali podobno takie, jakie jest w oryginale, choć tego nie weryfikowałem. Zaskakujące jest tylko to, że deska nie rzuca się prawie w oczy, myślałem że efekt będzie bardziej odczuwalny wizualnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
dakota to skora naturalna.boki i tyl siedzenia sa ze skory sztucznej.siedzisko i oparcie ze skory naturalnej.aha,wszedzie tam gdzie jest airbag uzyto specjalnej nici *(na szwach) jest to specjalna nic do airbagow .skora przy airbagach nie jest oslabiona czy ponacinana.jest po prostu slabsza nic .jak ktos ma pytania co do siedzen to pracuje w bmw i robie siedzenia do f07 f10 i f 11.jako ciekawostke podam ze czerwiec-lipiec te modele beda sprzedawane z nowym modelem siedzen.tzw bk2.pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dakota w BMW jest tragiczna - latem szybko sie nagrzewa cialo co tylko ratuje wentylacja foteli a zima jest strasznie zimna i twarda - wole matrial lub doplacic w lepsza opcje skory niz dakota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ma pytania co do siedzen to pracuje w bmw i robie siedzenia do f07 f10 i f 11

Chciałbym zapytać o skórę indyvidual z merynosów. To, że jest mięciutka to zauważyłem, interesuje mnie bardziej jak jest z wytrzymałością. Prawdopodobnie, będę miał kolor grafitowy. Liczę, że jest w 100% naturalna :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja bede bronil dakoty. Spelnia moje oczekiwania w stosunku wyglad/jakosc/wytrzymalosc. Co mi po skorze z merynosow gdy po pol roku bedzie do wymiany. Wsiadam do samochodu w dzinsach z kluczami w tylnej kieszeni, czasem sie cos wyleje, pies z tylu z pazurami wskakuje i dakota to wszystko dzielnie znosi juz 2 lata. Watpie czy delikatniejsza skora po tym czasie wygladala nadal lepiej od mojej.

Kiepska skora to jest w Oplu a tutaj kompromis jakosciowo wytrzymalosciowy jest na odpowiednim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja bede bronil dakoty. Spelnia moje oczekiwania w stosunku wyglad/jakosc/wytrzymalosc. Co mi po skorze z merynosow gdy po pol roku bedzie do wymiany. Wsiadam do samochodu w dzinsach z kluczami w tylnej kieszeni, czasem sie cos wyleje, pies z tylu z pazurami wskakuje i dakota to wszystko dzielnie znosi juz 2 lata. Watpie czy delikatniejsza skora po tym czasie wygladala nadal lepiej od mojej.

Kiepska skora to jest w Oplu a tutaj kompromis jakosciowo wytrzymalosciowy jest na odpowiednim poziomie.

 

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać o skórę indyvidual z merynosów. To, że jest mięciutka to zauważyłem, interesuje mnie bardziej jak jest z wytrzymałością. Prawdopodobnie, będę miał kolor grafitowy. Liczę, że jest w 100% naturalna :roll:

 

To chyba byłbyś tutaj pierwszy z merynosami. Jak dla mnie, to wnętrze w merynosach w pełnym zakresie wygląda obłędnie. Auto wskakuje na kolejny, wyższy poziom. Z tego co kojarzę, to jest to opcja za 30 kilka kpln.

 

Mam tylko wątpliwości, na ile to będzie trwałe. Widzę, jak zachowuje się nappa na kierownicy i na parapetach drzwi. Ciężko będzie zebrać wrażenia z eksploatacji, bo nie sądzę, żeby sprzedawało się tego więcej niż kilka sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.