Skocz do zawartości

320d 150km Czujnik klocków hamulcowych


rafalone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś wymieniłem klocki hamulcowe tylne ponieważ jakiś czas temu zapaliła się kontrolka zużycia. Jednak po wymianie klocków i czujnika kontrolka nadal się pali. Po długich zabiegach (poprzez podłączenie pod komputer jak i innych sposobach) kontrolka zgasła, jednak gdy tylko ruszę ponownie się zapala i dzieje się tak w kółko. Gaszę autko przekręcam kluczyk i po ok 30 sek gaśnie, ruszam zapala się. Czy ktoś miał taki problem i wie może co to może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki jak i czujnik są jak juz napisałem nowe, więc nie wiem skąd ten stan że się pali kontrolka. Biorę pod uwagę uszkodzony nowy czujnik. Jutro mechanik ma mieć kolejny nowy czujnik więc zobaczymy co będzie. W chwili obecnej podłącząny komputer pokazuje że kontrola klocków jest ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle przeczytałem. A kasowałeś kontrolkę od hamulców w sposób (po włączeniu zapłonu wcisnąć hamulec na 40 sekund) czy jakoś inaczej? Jeżeli komputer nic nie wykazuje to zapewne jest tak jak piszesz, że jest uszkodzony czujnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmik fajny tylko tak jak pisałem kontrolka gaśnie, a gdy tylko ruszę ponownie się zapala. Jutro wymienię na nowy i dam znać czy to wadliwy czujnik. Klocki i czujnik firmy ATE, inni forumowicze polecali tą firmę wiec chyba dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdz też przedni czujnik zużycia klocków moze tez już są do wymiany

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. A więc dziś zlokalizowaliśmy problem, jakimś cudem chyba podczas sprawdzania zawieszenia uszkodził się czujnik przedni. Była przerwa w połowie kabelka czujnika, czyli przerwany jedna żyła przewodu. Czujnik wymieniony, problem od razu zniknął :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.