Skocz do zawartości

jakie macie przebiegi Automat?


przemo0411

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Posiadam BMW E39 2.8 z przebiegiem 190 tyś.

Mam ją od 130 tyś do dziś autko sprawuje się idealnie .ok 2 lata temu byłem w serwisie na sprawdzeniu stanu i poziomu oleju w skrzyni ,bo chciałem profilaktycznie wymienić Poziom był Ok a olej bursztynowy, klarowny.

Powiedzieli żebym nawet nie ważył się wymieniać oleju.Bo wszystko jest OK

Moje pytanie jakie przebiegi robią automaty w BMW .Mam skrzynie steptronic 5PH 18.

Ciekaw jestem kto zrobił na takiej skrzyni najwięcej kilometrów.na oryginalnym oleju.

Piszcie jakie macie przebiegi..

Kierowca BMW bez punktów karnych? Nie ma takiego... no chyba że uciekł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.posiadam bmw e39 530d z listopada 2000r (po lifcie)jak kupiłem maiła przejechane 280tys teraz ma przejechane 356tyś i nic złego sie nie dzieje ja oleju nie wymieniałem i ostatni właściciel tez nie a przejechał nią 4lata niby 20tys rocznie robił.parametrów skrzyni nie znam ale jak jutro sie dowiem to dopisze :D pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam czasem przyjemność śmigać 530d z 1999 roku, ma 360tyś i olej nie zmieniany, auto 2 właściciel od początku w rodzinie.

Ciekawe jak wygląda ten olej, zapewne niewiele przypomina to olej, ale na razie chodzi, więc nikt nic nie rusza.

Podobno przy takim przebiegu nowy olej może bardziej zaszkodzić niż pomóc, ale czy to prawda... Zdania są podzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg dzisiejszego stanu licznika za 18km będzie 220k (przebieg jak najbardziej prawdziwy)

gdy go sprowadziłem miał 155k. nie zapytałem Niemca czy coś wymieniał w skrzyni (moja głupota bo samochód kupowałem od prywatnej osoby)

po przyjeździe do PL nowy filtr i olej wrzuciłem w pakiet startowy (to był początek 2006 roku, bunię przywiozłem w grudniu 2005)

od tamtego czasu nie ruszałem nic. od dłuższego czasu samochód serwisuję u jednego z bardziej polecanych warsztatów na forum. szef tego warsztatu za każdym razem zachwyca się jak płynnie chodzi skrzynia :D

 

zastanawiałem się czy wiosną przy wymianie wszystkich płynów i filtrów nie ponowić manewru ze skrzynią, ale biorąc pod uwagę ile samochód od wymiany przejechał i to co Wy tu wypisujecie (zwłaszcza kolega Shadow69 :shock: ) zacząłem się zastanawiać czy to będzie konieczne...

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego, jeśli olej regularnie był zmieniany wg interwałów to nic jej nie powinno być, gorzej jeśli auto ma duży przebieg i olej nie był wymieniany, tak jak u wujaszka w buni.

Twoja przejechała niecałe 80 tyś na tym oleju, a ta o której ja pisałem ponad 4 razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam piliftową 530D z 2003r.

 

W tej chwili na liczniku 286 tys.

Przebieg autentyczny i sprawdzony.

Olej w skrzyni podobno był wymieniany, sam nic nie ruszałem od przeszło 12 tys jakie zrobiłem od 1 grudnia 2011, czyli od chwili kiedy ja kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam przebieg 230kkm. 30tys temu wymieniałem olej i jest doskonale. Mam magika od automatów (lepszego nie widziałem) i on powiedział, że olej w skrzyni należy wymienić, ale każdy ma swoje zdanie na ten temat :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam 523i z 1997 roku skrzynia steptronic z przebiegiem 270 tys ja zrobilem ponad 30 tysi tylko dolewalem olej do skrzyni nie wymienialem.Mechanicy nie daja mi gwarancji ze po wymianie skrzynia bedzie chodzic dlatego nie ruszam. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.